Повна версія

Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік у бюджетних установах

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Облік податку на землю

Справляння плати за землю здійснюється у відповідності із Законом "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-ХІІ.

Платниками податку є власники земельних ділянок і землекористувачі за винятком орендарів.

Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку і встановлюється в розмірі залежно від грошової оцінки земель, наданої в оренду площі та ставки податку.

Цим законом бюджетні установи звільнені від його сплати, але якщо вони здають в оренду окремі будівлі чи їх частини, або мають земельні ділянки що зайняті госпрозрахунковими підрозділами, то вони втрачають цю пільгу і сплачують податок на загальних підставах.

Підставою обчислення податку є дані земельного кадастру. Податок нараховується на площу земельних ділянок станом на 1 січня, самостійно і оформляється декларацією встановленої форми та

подається в податкову інспекцію за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 лютого. До декларації додаються дані про земельну ділянку. Податок сплачується до бюджету сільської ради. Сплачується рівними частинами щомісяця в термін протягом 30 календарних днів наступного місяця.

На суму нарахованого до сплати податку на землю роблять запис: Дт 811 Кт 641. При здійсненні оплати: Дт 641 Кт 323.

Податок з власників транспортних засобів

Сплачується у відповідності до закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963 від 11.12.91 р. редакції Закону України від 18.02.97 р. №75/97-ВР.

Оподаткуванню підлягають транспортні засоби, призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування. Перелік об'єктів оподаткування приведений у Законі 1963. До нього належать транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми під відповідним кодом Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКЗЕД). Перелік включає:

  • - трактори (крім гусеничних) -код 8701;
  • - автомобілі, призначені для перевезення не менш 10 осіб, включаючи водія, - код 8702;
  • - сідельні тягачі - код 8703;
  • - автомобілі легкові - код 8703;
  • - автомобілі вантажні - код 8704;
  • - автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код - 8705 (крім автомобілів спеціального призначення, швидкої допомоги та пожежних);
  • - мотоцикли та велосипеди з встановленим двигуном - код 8711, крім тих, що мають об'єм циліндр - до 50 куб. см. - код 8711 10.

Звільнено від сплати цього податку лише навчальні заклади, які повністю фінансуються з бюджету, за умови використання транспортних засобів з метою вивчення матеріальної частини (тобто, отримання практичних навичок управління транспортними засобами: макети та учбові автомашини).

По всіх інших установах та транспортних засобах податок обчислюється на загальних підставах: по тих транспортних засобах, що були на балансі установи на 1 січня, виходячи з об'єму двигуна та ставки податку за кодом транспортного засобу. Установи складають "Розрахунок податку з власників транспортних засобів" встановленої форми подається до податкової інспекції до 1 березня наступного року. Сплачується щоквартально до 15 числа наступного місяця рівними частинами.

Витрати пов'язані зі сплатою податку відносяться до коду економічної класифікації 1135 "Інші видатки"

Кореспонденції рахунків:

Нараховано податок з власників транспортних засобів

Дт 801, 802, 811

Кт 641

Сплачено податок

Дт 641

Кт 311, 313, 323, 321

Збір за забруднення навколишнього середовища

Бюджетні установи сплачують збір за викиди в атмосферне повітря забруднювальних речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення. Порядок розрахунку та сплати цих платежів визначається "Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища" затверджений спільним наказом Мінекобезпеки України та ДПА від 19.07.99 р. № 162/379. А також Законом України від 16.02.92 р. № 2707-ХІІ "Про охорону атмосферного повітря".

Суму збору платники обчислюють самостійно виходячи з кількості фактично використаного пального і його виду на основі нормативів збору і коригуючих коефіцієнтів, що враховують кількість жителів та народногосподарське значення населеного пункту. Розрахунок роблять щоквартально і надають у податкову інспекцію на протязі 40 днів по закінченні кварталу та сплачують на протязі 10 днів після цього терміну.

Витрати по цьому податку списують по коду 1135 КЕКВ "Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів"

Кореспонденції рахунків за цими операціями:

Нараховано збір за забруднення

Дт 801, 802,

811-813

Кт 641

Оплачено

Дт 641

Кт 311, 323

Збір за спеціальне використання водних ресурсів

За воду, що використовується для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб підприємства, установ і організацій незалежно від форм власності , збір за використання водних ресурсів не стягується.

Якщо бюджетні установи використовують водні ресурси на інші цілі, то спеціальне використання водних ресурсів сплачується на загальних підставах.

Податок з доходів фізичних осіб

Визначається згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889-ІУ від 22.05.03 р. та утримується з доходів працівників установи на загальних підставах. Бюджетна установа є податковим агентом і на неї покладені обов'язки утримувати цей податок з нарахованої заробітної плати, премій, стипендій тощо її працівників та перераховувати до бюджету. Складаються наступні кореспонденції рахунків:

Утримано податок

Дебет 661

Кредитт 641

Сплачено

Дебет 641

Кредит 321, 311, 323, 313, 324, 314, 316, 326

Бюджетні установи сплачують і інші податки, якщо в них є база оподаткування та не встановлені пільги.

 
<<   ЗМІСТ   >>