Повна версія

Головна arrow Туризм arrow Економіка туризму

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Загальні відомості про підприємство

У цьому розділі подають інформацію про профіль діяльності підприємства, його становище на ринку сьогодні й очікуване в майбутньому; структуру управління підприємством; основні техніко-економічні показники підприємства; аудиторський аналіз, акцентуючи увагу на тих перевагах, які фірма має над конкурентами: стосовно якості обслуговування, спектру послуг, цін тощо.

Описуючи продукти і послуги, заради виробництва яких замислювався весь проект, доцільно охарактеризувати самі продукти і послуги (опис, моделі, фотографії), а також їх потенційних споживачів і потреби, які ці продукти (послуги) задовольнятимуть.

Можна скласти прогноз платоспроможного попиту і динаміки очікуваного споживання продуктів (послуг) за тимчасовими періодами з урахуванням чинників, що впливають на зміну потреб у даних продуктах (послугах). Крім того, в розділі зазвичай дається прогноз цін, за якими передбачається реалізувати створювані продукти (послуги).

Ринок збуту підприємства

Розділ передбачає аналіз ринку даного товару чи послуги: стану справ у галузі, потенційних клієнтів і місткості ринку, конкуренції, ефективності бізнесу; конкурентоспроможності продукту чи послуги, перспектив розвитку. Наводиться також склад управлінської команди, яка займатиметься реалізацією проекту.

Головне призначення цієї частини бізнес-плану - продемонструвати адресатові, що на ринку потрібен саме такий, суб'єкт господарювання, а також, що люди, які його очолюють, завдяки своїм знанням і досвіду, в змозі якнайкраще реалізувати мету нового бізнесу, що саме їм можуть довірити свої гроші інвестори або інші ресурси партнери.

Вивчення ринку є вирішальним фактором успішності бізнесу. Невдачі багатьох фірм, що збанкротували, були викликані переважно переоцінкою місткості ринку. Щоб досконало вивчити ринок, треба замовляти незалежний аудиторський аналіз, що потребує чималих витрат, але ці витрати себе окуплять в майбутньому.

Аудиторське дослідження можна провести й самостійно, спираючись на типову схему:

  • 1. Визначення показників, які потрібно вивчити.
  • 2. Пошук необхідних відомостей.
  • 3. Аналіз результатів пошуку.
  • 4. Реалізація дій, які допоможуть використати ці отримані результати на користь фірми.

Насамперед слід знайти відповіді на такі запитання: хто буде клієнтом? На якому сегменті ринку? Також потрібно спрогнозувати ситуацію на ринку щонайменше на рік наперед, спираючись на оцінки місткості ринку даної послуги за місяць і за рік. Цей показник залежить від низки факторів: політичних, соціальних, кліматичних, національних та економічних. На підставі отриманих значень слід окреслити сегмент ринку, тобто визначити суму реалізації послуг вашою фірмою.

Скласти подібний прогноз можна за допомогою різних методів. Для дрібного бізнесу можна обмежитись власними припущеннями, що спираються на досвід і допомогу фахівців-консультантів. Великі підприємства замовляють дослідження ринку соціологічним службам, результати досліджень яких обробляють фахівці з маркетингових досліджень.

Отже, щоб детально оцінити ринкову кон'юнктуру, потрібно відповісти на такі запитання:

  • 1. Хто на ринку є найпотужнішим конкурентом?
  • 2. Як багато коштів фірми-конкуренти виділяють на рекламу?
  • 3. Якими є основні характеристики продукції конкурентів та думка покупців про якість послуг?
  • 4. Якими є рівень цін та цінова політика найпотужнішого конкурента?

Результати аналізу діяльності конкурентних фірм повинні бути гранично достовірними. Не треба боятися їх перехвалити і водночас не варто применшувати їхніх досягнень, що може негативно позначитися на долі проекту.

 
<<   ЗМІСТ   >>