Повна версія

Головна arrow Туризм arrow Організація та планування діяльності туристичних підприємств

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Маркетинговий план ( marketing plan)

В результаті проведених досліджень ринку ми визначили орієнтовну кількість наших клієнтів і суму продаж послуг нашою фірмою. Але реальні суми прибутку ми можемо оцінити тільки після складання конкретного маркетингового плану, який зможе відповісти на питання інвесторів щодо цінової політики, каналів збуту фірми, рекламу послуг, організацію після продажного обслуговування, формування власного іміджу.

Для правильного встановлення ціни на кожний вид послуг потрібно детально вивчити можливості ринку та ціни конкурентів на аналогічні послуги. Також прорахувати собівартість послуги вашого підприємства і додати до неї прибуток фірми. Ціноутворення не повинно зводитися до арифметичного додавання собівартості до максимального прибутку фірми, воно повинно бути самостійним процесом, побудованим на аналізі ринку. Прикладом може вважатись цінова політика компанії "Оріф-лейм", хоч це не наша галузь, проте це дуже яскравий приклад творчо продуманої політики цін. Аналогічні знижки цін та диференціація цін почали масово застосовуватись туристичними фірмами в залежності від сезону, а також від життєвого циклу даного тур пакету. Для привернення уваги багато починаючих фірм застосовують спеціально занижені ціни. Така політика не завжди себе виправдовує, бо частина споживачів вважають це ознакою низької якості, а інша частина сприйнявши занижену ціну, відвернеться від фірми при піднятті цін.

Новостворена фірма на ринку має слабі контакти і їй тяжко спочатку вибрати відповідні канали для збуту, хоч з часом це питання відпаде само собою, бо ці посередники самі почнуть шукати її при добре поставленій рекламі.

Окремо слід вивчити питання реклами туристичної фірми, якщо вона тільки з'явилась на ринку. Рекламувати новостворену фірму потрібно всіма можливими способами: на радіо, по телебаченню, роздавати рекламні буклети людям на вулицях та розсилати по підприємствах, розказувати особисто між знайомими, розміщувати вивіски на вулицях, на таксі та іншому міському транспорті. Одночасна необхідно проводити опитування клієнтів звідки вони дізнались про фірму і визначати неефективні види реклами з метою її здешевлення, що одночасно приведе до здешевлення вартості туристичних послуг.

Оперативний план ( operating plan)

Оперативний план обґрунтовує всі засоби за допомогою яких ви збираєтесь здійснювати своє виробництво: приміщення разом з всім обладнанням, рухомий склад, сировина і матеріали, що використовується для надання відповідних послуг. Для оформлення даних опису приміщення можна використати відповідну таблицю:

Таблиця 13.1

ОПИС НАЯВНИХ КАПІТАЛЬНИХ СПОРУД

Місце знаходження

Терміни

Площа

Форма власності

Таблиця 13.2

ОПИС РОБІТ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ ДЛЯ НАЛАГОДЖЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОЕКТУ

Будівництво додаткових приміщень

Обладнання складами

Електрифікація приміщень

Налагодження мобільного зв'язку

Інші заходи

Якщо для здійснення проекту потрібна додаткова закупівля обладнання, то необхідно аналізувати ситуацію на зовнішньому ринку, порівняти обладнання існуючих фірм і винести з цього висновки щодо доцільності купівлі власного обладнання. Фінансові обрахунки вартості обладнана можна помістити в таблицю:

Таблиця 13.3

ОПИС ОБЛАДНАННЯ, НЕОБХІДНОГО ДЛЯ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВА

Вид обладнання

Вартість

Постачальники

Крім основних фондів, для реалізації проекту важливу роль відіграють оборотні фонди, а саме сировина та матеріали. В туристичній індустрії такими є канцелярські додатки та витрати пов'язані з відрядженнями працівників підприємства. Якщо туристична індустрія має власну природну чи архітектурну базу, то значна кількість матеріалів іде на підтримку задовільного стану цих унікальних об'єктів.

 
<<   ЗМІСТ   >>