Повна версія

Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Який порядок розгляду справ та прийняття рішень у справах про правопорушення у сфері архітектурної та будівельної діяльності?

Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи розглядають справи про правопорушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва у відповідності із Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 553, Порядком накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. № 244.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення на Держархбудінспекцію покладається розгляд справ за ст.ст. 96, 96-1, 188-42 цього кодексу (порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушення законодавства під час планування і забудови територій, невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України або її територіальних органів). Від імені інспекцій розгляд справи про адміністративні правопорушення і накладення адміністративного стягнення здійснюють начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники. При цьому застосовується загальний порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення та оскарження винесеної постанови.

На підставі Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" до відповідальності притягуються юридичні особи та фізичні особи — підприємці (суб'єкти містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Розгляд справи відбувається згідно Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на підставі протоколу та інших матеріалів щодо порушення, передбаченого у ст. 2 названого закону. Протокол складається в ході здійснення контролю та протягом трьох днів зі всіма матеріалами відповідної перевірки (висновки експертів, дані лабораторних досліджень, фотографії, відомості про попередні порушення тощо) подається керівникові відповідної інспекції або його заступникові для винесення постанови. У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається начальником або заступником начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування. Штраф може бути накладено на суб'єктів містобудування протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через три роки з дня його вчинення.

Примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку суб'єкту містобудування. Штраф підлягає сплаті у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення або надіслання постанови і може бути стягнутий органами виконавчої служби в примусовому порядку протягом двох років з дня винесення. Постанову інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, винесену у Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову. Згідно ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" постанова інспекції може бути оскаржена також до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (Мінрегіон).

 
<<   ЗМІСТ   >>