Повна версія

Головна arrow Туризм arrow Економіка туризму

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Маркетинговий план

На підставі проведених досліджень ринку визначається орієнтовна кількість клієнтів і обсяг продажу послуг фірмою. Але реальні суми прибутку можна визначити тільки після складання конкретного маркетингового плану, який допоможе відповісти на запитання інвесторів щодо цінової політики, каналів збуту фірми, реклами послуг, організації післяпродажного обслуговування, формування власного іміджу.

Щоб правильно встановити ціну на кожний вид послуг, потрібно детально вивчити можливості ринку та ціни конкурентів на аналогічні послуги, а також обчислити собівартість послуги підприємства і додати до неї прибуток фірми. Ціноутворення не повинно зводитися до арифметичного додавання собівартості до максимального прибутку фірми, воно повинно бути самостійним процесом, побудованим на аналізі ринку. Прикладом виваженої політики цін може слугувати цінова політика компанії "Оріфлейм". Випробувані нею знижки цін та диференціація цін почали масово застосовуватись туристичними фірмами залежно від сезону, а також від життєвого циклу турпакету.

Новостворена фірма має слабкі контакти на ринку, через що їй важко обрати відповідні канали для збуту, хоч з часом це питання вирішується само по собі, бо за добре налагодженої рекламної діяльності посередники самі почнуть шукати її.

Окремо слід вивчити питання рекламування туристичної фірми, якщо вона щойно з'явилась на ринку. Рекламувати новостворену фірму потрібно всіма можливими способами: на радіо, по телебаченню, роздавати рекламні буклети людям на вулицях та розсилати по підприємствах, поширювати інформацію особисто серед знайомих, розміщувати вивіски на вулицях, на таксі та іншому міському транспорті. Одночасно необхідно опитувати клієнтів про те, звідки вони дізнались про фірму і в такий спосіб визначати неефективні види реклами. Зменшивши витрати на них, можна здешевити туристичні послуги.

Оперативний план

Обґрунтовує залучення засобів, виробництва: приміщень разом з усім обладнанням, рухомого складу, сировини і матеріалів, що використовується для надання відповідних послуг. При створенні абсолютно нового підприємства необхідно охарактеризувати правове забезпечення проекту (відомості про реєстрацію, документи для заснування; форма власності, законодавчі обмеження, захист патентів та ін.). Якщо підприємство розширюється, то оперативний план починається відразу з виробничого розділу, в якому відображається увесь виробничий процес - від купівлі нового обладнання чи приміщення до запровадження нового технологічного циклу.

Оперативний план можна розділити на два: перший - організаційний план, в якому міститься інформація про персонал і керівництво й аналізується правове забезпечення проекту, а другий - план виробництва, що відображає виробничий процес та інвестиційне забезпечення, якщо таке потрібне.

Для опису приміщення можна скористатися таблицями 3.6 та 3.7.

Якщо для здійснення проекту потрібно додатково закупити обладнання, то необхідно проаналізувати ситуацію на зовнішньому ринку, порівняти обладнання існуючих фірм і на цій підставі сформулювати висновки про доцільність купівлі. Фінансові розрахунки вартості обладнання можна подати у формі табл. 3.8.

Таблиця 3.6. Опис наявних капітальних споруд

Місце знаходження

Терміни

Площа

Форма власності

Таблиця 3.7. Опис робіт, які необхідно здійснити для налагодження функціонування проекту

Будівництво додаткових приміщень

Обладнання складами

Електрифікація приміщень

Налагодження мобільного зв'язку

Інші заходи

Таблиця 3.8. Опис обладнання, необхідного для роботи підприємства

Вид обладнання

Вартість

Постачальники

Крім основних фондів, у реалізації проекту важливу роль відіграють оборотні фонди, а саме сировина та матеріали. Якщо туристична індустрія має власну природну чи архітектурну базу, то значна кількість матеріалів витрачається на підтримку задовільного стану цих унікальних об'єктів.

 
<<   ЗМІСТ   >>