Головна Туризм
Маркетинг туристичного бізнесу
|
|
|||||
Рішення щодо асортименту турпродуктуПри прийнятті рішень щодо асортименту необхідно враховувати ступінь близькості між туристичними продуктами різних груп, можливості туроператора (фінансові, кадрові і т.д.), вимоги покупців, наявність конкурентів. З фінансової точки зору формування асортименту відбувається з урахуванням оборотності турпродуктів, розміру обороту турпродукту і одержуваного прибутку. Розширення асортименту проводиться з кількох причин, зокрема:
Рішення щодо цінУ більшості випадків при укладанні угоди між туроператорами основними факторами служать ціна та якість турпродукту і умови оплати. Тому ціна повинна бути вигідною для туроператорів, враховувати характер попиту на даний турпродукт і цінові пропозиції конкурентів, Рішення щодо методів стратегії просування турпродукту.Значною перевагою системи просування турпродукту туристичним оператором є можливість продажу споживачу турпродукту в короткий термін. Окрім цього, стратегія просування турпродукту повинна бути націлена на пошук нових покупців і освоєння нових ринків. Рішення туроператора у області комунікаційКомунікативна політика більшості туроператорів направлена, перш за все, на професійний ринок турпродукту. Найчастіше застосовуються наступні методи комунікації: ділова реклама, особисті продажі, стимулювання просування турпродукту. Великі туристичні оператори проводять також РR-кампанії. Ділова реклама - розміщення у вибраних засобах інформації ділової пропозиції про можливість реалізації турпродуктів за конкретними цінами. Іноді публікуються також знижки. Рекламні методи просування обираються такі, якими користуються фахівці: збірні каталоги, спеціалізовані журнали, деякі популярні газети і журнали. Особистий продаж здійснюються на всіх ієрархічних рівнях співробітників відділу просування турпродукту: директор, менеджери і агенти по просуванню турпродукту. Іноді особисті комунікації здійснюють і керівники компанії-туроператора. Для успішної роботи співробітники відділу просування турпродукту повинні мати представницьку рекламу у вигляді візиток, сувенірів, фірмових ручок і т.п. Професіональна поведінка менеджера з просування сприяє успішним переговорам, а його авторитет впливає на формування іміджу всієї компанії -туроператора. Стимулювання просування турпродукту туроператора в оптовому просуванні здійснюється за трьома напрямками:
Конкретні прийоми і засоби стимулювання залежать від типу покупців і виду турпродукту. Найбільш поширеними засобами стимулювання є:
Так само як реклама, заходи щодо стимулювання вимагають певних, деколи значних витрат, тому стимулювання планується з метою максимальної віддачі від вкладених коштів. Основними етапами розробки програми стимулювання є: постановка мети; визначення інтенсивності стимулювання; визначення умови участі туроператора в програмі стимулювання; визначення методів розповсюдження інформації про програму стимулювання; встановлення тривалості програми стимулювання; вибір часу для проведення заходів щодо стимулювання; складання зведеного бюджету на здійснення програми стимулювання; оцінка результатів стимулювання. Перед початком повномасштабної програми стимулювання слід заздалегідь провести тестування обраного методу. в) Засоби стимулювання власних менеджерів з просування. Успіх діяльності з просування турпродукту багато в чому залежить від того, наскільки співробітники відділу просування зацікавлені в результатах своєї роботи. Для цього в туристичній фірмі повинна бути розроблена система їх стимулювання. Загалом система стимулювання має фінансову і нефінансову основу. Фінансові методи стимулювання передбачають поєднання постійної частини зарплати з преміальною, комісійною формою винагороди за конкретні результати. Нефінансові методи - матеріальне (безкоштовні обіди, оплата транспорту і т.п.) і нематеріальне (кубки, грамоти і т.п.) стимулювання може розповсюджуватися як на окремого співробітника, так і на певну групу. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|