Головна Банківська справа
Банківські операції
|
|
|||||
Порядок відкриття уповноваженими банками кореспондентських рахунків в іноземній валютіБанки, крім відкриття та обслуговування рахунків клієнтів, здійснюють зовнішньоекономічну діяльність - міжнародні розрахункові та кредитні операції, банківські валютні перекази, надають інші міжнародні банківські послуги. Ця діяльність банку має назву "бенкінг" – міжнародний банківський бізнес. Банк здійснює зовнішньоекономічну діяльність через закордонну філію, дочірній банк або шляхом встановлення кореспондентських відносин із закордонними банками. Для налагодження ділових контактів банк може заснувати представництво за кордоном, штат якого складається з представника, асистента і секретаря. Представники не мають права здійснювати банківську діяльність, а направляють клієнтів у філію або в головний офіс банку. Відкриття представництва часто передує відкриттю філій. У деяких країнах відкриття філій іноземних банків заборонено, тому в них відкривають представництво банку. Закордонний дочірній банк - іноземна компанія підконтрольна вітчизняному або спільному банкові. Міжнародна банківська діяльність заснована на кореспондентських відносинах, які є базою для трансферту грошей (переказування та отримання переданих коштів), обміну валюти, фінансування міжнародної торгівлі. Кореспондентом є банк (або фінансова компанія), який представляє в даному регіоні інтереси іншого банку за його рахунок і виконує його фінансові та комерційні доручення. Наявність широкої мережі кореспондентських рахунків надає можливість банкам:
Кореспондентські відносини дозволяють надавати якісні послуги клієнтам банку щодо здійснення безпечних операцій: проведення розрахункових і комерційних операцій, надання гарантій і т. д. Для відкриття рахунку банк-кореспондент подає такі документи:
Операції за кореспондентськими рахунками банків можуть виконуватися в межах наявних коштів; за взаємною домовленістю можливий овердрафт. Після цього відбувається обмін контрольними документами. Контрольні документи - документи, подані банками один одному з метою запобігання можливості втрат у результаті зловживанням їхнім ім'ям. До них належить:
Рекомендований додатковий перелік документів:
Порядок відкриття фізичними особами-резидентами і нерезидентами поточних депозитних (вкладних) рахунків в іноземній валюті, режим роботи з нимиПоточні вкладні (депозитні) рахунки в іноземній валюті банки України відкривають фізичним особам - резидентам і фізичним особам - нерезидентам. Порядок відкриття рахунків в іноземній валюті відповідає порядкові відкриття рахунків у національній валюті. На поточні рахунки в іноземній валюті фізичних осіб - резидентів зараховуються:
З поточного рахунку за розпорядженням фізичної особи-резидента або за його дорученням проводяться операції як в іноземній валюті, так і в грошовій одиниці України згідно з чинним законодавством України. Крім поточних рахунків в іноземній валюті, фізичним особам відкривають у банках України також депозитні рахунки відповідно до згаданої Інструкції. Операції за цими рахунками здійснюються за тими ж правилами, що й у національній валюті. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|