Головна Педагогіка
Теорія і методика професійної освіти
|
|
|||||
Рольова гра "Прес-конференція"Мета гри - узагальнити знання з теми, розвинути вміння точно висловлювати свої думки, аргументовано захищати їх, виділяти головне в інформації, спілкуватися. Структура гри - рольова гра "Прес-конференція" розрахована на одне навчальне заняття. Вона містить такі етапи:
У процесі гри троє студентів виконують ролі видатних учених (винахідників), які дають прес-конференцію. Вони висловлюють "свої" основні погляди на техніку і науку, відповідають на запитання "кореспондентів". Один учасник гри виконує обов'язки ведучого прес-конференції, виконують ролі кореспондентів ЗМІ, які ставлять запитання видатним "ученим". Завдання "вчених" - вивчити роботи обраного автора. Висвітити суть його ідей, винаходів. Відповісти на запитання "кореспондентів" від імені вченого, роль якого виконується. Завдання "кореспондентів" - ознайомитися з відкриттями вчених, що "братимуть" участь у прес-конференції, підготувати і поставити їм запитання щодо сутності та актуальності їхніх винаходів, наукових теорій, поглядів. Рекомендації ведучому. У вступному слові представити видатних учених, винахідників що прибули на прес-конференцію. Потім надати слово кожному з них для короткого (3-5 хв) викладу "своїх" поглядів на техніку та науку. На третьому етапі ведучий має ненав'язливо регулювати хід прес-конференції, стежити за приблизно рівномірним розподілом запитань "видатним діячам"; стежити за тим, щоб запитання не замінювалися висловлюваннями і стосувалися теми прес-конференції. Після закінчення гри під керівництвом ведучого проводиться оцінювання виступів та відповідей "науковців". Ведучий зачитує критерії оцінювання виступу "вчених" і загальним рішенням аудиторії визначається вияв кожного з параметрів. Потім у спільному обговоренні виділяються найцікавіші, суттєві, нестандартні запитання "кореспондентів". Критерії оцінювання роботи учасників гри:
У разі потреби викладач також бере участь в обговоренні, вносить свої аргументовані оцінки та пропозиції, підводить підсумки гри, звертає увагу присутніх на активність, підготовленість, самостійність мислення учасників рольової гри. Ділова гра "Гексагон"Гра "Гексагон"1 імітує реальне виробництво продукції. Ролі: керівник, майстри, робітники (декілька команд). Зі стандартних деталей гравці збирають вироби трьох типів: малий та великий трикутники і шестикутник, тобто гексагон. Під час складання слід додержуватися певних "технічних умов". Гравцям надаються креслення деталей (для гексагона - декілька варіантів виготовлення деталі), бланки балансу і спеціальний аркуш паперу для креслень. На кожний виріб встановлено ціни, норми затрат часу, матеріальних і трудових ресурсів. Собівартість деталі складається з вартості ресурсів і заробітної плати. Кожний період гри триває 45 хв (кількість періодів - на вибір викладача). За цей час повинні відбутися такі події:
Ускладнений варіант гри імітує, крім виробництва, реалізацію продукції. Для цього у гру включаються додаткові учасники з новими "посадами" і завданнями:
|
<< | ЗМІСТ | >> |
---|