Повна версія

Головна arrow Банківська справа arrow Банківські операції

 • Увеличить шрифт
 • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Порядок відкриття іноземним представництвам поточних рахунків типу "Н" і "П" у національній валюті

Поточний рахунок типу "Н" у національній валюті відкривають:

 • - офіційним іноземним представництвам;
 • - представництвам юридичних осіб - нерезидентів, які не займаються на території України підприємницькою діяльністю;
 • - представництвам іноземних банків;
 • - організаціям і установам, які згідно з чинними міжнародними договорами України та законодавством України залучаються до здійснення програм або проектів міжнародної допомоги;
 • - військовим частинам Чорноморського флоту Російської Федерації, що дислокуються на території України, які одержують для свого утримання бюджетні кошти за кошторисами Міністерства оборони Російської Федерації.

Для відкриття цього рахунку іноземному представництву потрібно представити документи, які передбачені Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах (копії документів, засвідчені в установленому порядку). На підставі цих документів уповноважений працівник банку здійснює ідентифікацію іноземного представництва та осіб, уповноважених розпоряджатись цим рахунком. І звичайно після цього між банком та іноземним представництвом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.

Офіційному представництву для відкриття рахунку потрібно, крім заяви, подати копію посвідчення Міністерства закордонних справ України про акредитацію представництва на території України та картку із зразками підписів і відбитком печатки, засвідчені Міністерством закордонних справ України або нотаріально. В усіх інших випадках при відкритті рахунку треба представити копії документів, що підтверджують легальність діяльності відповідного представництва в Україні.

У разі, якщо всі ці представництва, організації та установи використовують найману працю і є платниками страхових внесків, то вони додатково подають копії документів, що підтверджують реєстрацію їх у відповідних органах Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань, що засвідчені нотаріально. У разі невикористання найманої праці клієнт повинен у заяві це обов'язково зазначити в рядку "Додаткова інформація".

Для відкриття рахунку військовим частинам Чорноморського флоту Російської Федерації в Україні слід подати:

 • - заяву;
 • - дозвіл фінансового органу Міністерства оборони Російської Федерації;
 • - дозвіл фінансового органу Чорноморського флоту на відкриття рахунків військовим частинам у складі Чорноморського флоту;
 • - картку із зразками підписів осіб, які розпоряджаються рахунком, засвідчену нотаріально.

На рахунок типу "Н" можуть бути зараховані такі кошти: кошти від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку; кошти за надані консульські послуги;" суми, отримані для відшкодування збитків у разі настання страхових випадків; суми від нарахованих процентів за залишком коштів на цьому рахунку; суми від продажу на території України майна, відшкодування суми податку на додану вартість від купівлі представництвом майна для власних потреб тощо.

Наявні кошти з поточного рахунку типу "Н" можуть бути використані згідно з кошторисом для здійснення розрахунків, пов'язаних з утриманням представництв, організацій, страхування в Україні майна, транспортних засобів, життя працівників, на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку тощо.

Поточний рахунок типу "П" відривають у національній валюті для представництв іноземних фірм-нерезидентів, що здійснюють (повністю або частково) підприємницьку діяльність на території України від імені фірм, яких вони представляють, не будучи юридичними особами.

Рахунок типу "П" відкривають у банку на підставі заяви, клопотання юридичної особи – нерезидента про відкриття рахунку постійному представництву, копії документа, що підтверджують легальність, копії документа, що засвідчує про прийняття представництва на податковий облік, копії дозволу центрального банку відповідної країни про відкриття рахунку в Україні і картки із зразками підписів.

Як і при відкритті рахунку типу "Н" працівник банку здійснює ідентифікацію постійного представництва та осіб, уповноважених розпоряджатись цим рахунком. Між банком та постійним представництвом укладається договір банківського рахунку.

Рахунок типу "П" використовується відповідно до правил, які встановлені для поточних рахунків юридичних осіб - резидентів, крім випадків купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України (згідно з Правилами здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України).

Здійснення інвестицій в Україні з цього виду рахунків забороняється.

 
<<   ЗМІСТ   >>