Повна версія

Головна arrow Етика та Естетика arrow Корпоративна культура: діловий етикет

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

ЕТАПИ ДІЛОВОГО ІНТЕРВ'Ю

Проходження співбесіди — надзвичайно важливий для вас крок. Очевидно і зрозуміло, що у відповідальний день ви можете бути неспокійним або, ще гірше, знервованим. Тому головне ваше завдання у цей особливий день — заспокоїтися та взяти себе в руки. Ваша знервованість може завадити вам провести співбесіду якнайкраще і отримати найвигіднішу пропозицію. Більше того, без необхідної врівноваженості ви можете взагалі втратити шанс на отримання бажаної роботи. Наведені нижче поради допоможуть вам впевненіше почувати себе, а отже, бути більш спокійним, протягом усієї співбесіди.

ПРИБУТТЯ В ОФІС

· Будьте на місці вчасно. Виходьте/виїжджайте на співбесіду з певним запасом часу для можливих дорожніх затримок, "пробок", інших непередбачених ситуацій. Якщо ви ніколи не були в даному конкретному місці/будинку, майте чітку інформацію про наявність парковки; потрібний вам вхід (їх може бути кілька); місце розташування офісу, де буде проходити інтерв'ю, — поверх, номер кабінету тощо. Запишіть усі наявні дані — у даному випадку не варто покладатися на пам'ять. Якщо необхідно, придбайте карту маршруту до місця призначення і користуйтесь нею. Найкраще ж напередодні співбесіди проїхати до необхідного вам місця/будинку і у призначений день точно знати, куди їхати.

· З'ясуйте правильну вимову повного імені особи, яка буде проводити з вами співбесіду. Ви можете дізнатися, як правильно звучить потрібне вам ім'я, домовляючись про день та час інтерв'ю. Якщо ім'я рідковживане або просто складне для вимови, попрактикуйтеся напередодні вдома.

· З'ясуйте повний офіційний титул, повну офіційну назву посади особи, яка проводитиме з вами інтерв'ю, та використовуйте їх, аж поки вам не запропонують звертатися менш офіційно. Ніколи не називайте представника фірми, що проводить співбесіду, тільки по імені. Чекайте, поки вам нададуть можливість при звертанні опустити офіційний титул, посаду та прізвище.

· Візьміть з собою кілька копій вашого резюме, чистий папір для нотаток, хорошої якості ручку з чорнилом, що швидко висихає, та носовичок. Якщо ви складете свої речі у шкіряний портфель/сумку, це, звичайно, посилить позитивне враження про вас, але не приносьте на співбесіду багато речей (яких вистачить на дводенне відрядження).

· Вудьте привітним до охоронців, секретарів у приймальні та будь-кого, хто може допомогти вам знайти потрібний кабінет/офіс. Якщо особа, якій ви збираєтесь поставити питання, розмовляє по телефону, будьте терплячі. Займіть себе чимось, поки розмова не закінчиться. Найгірше, що ви можете зробити, — стояти перед людиною і нетерпляче стукати нігтями по її столу або іншим чином проявляти свою збудженість. Не забувайте, що перед вами працююча людина і ЇЇ робота вимагає поваги. Крім того, можливо, через деякий час ви будете працювати в цій фірмі, і спогади про вашу поведінку стануть своєрідною візитною карткою для колег. Щоб уникнути непотрібного додаткового напруження приїжджайте/приходьте до місця призначення, маючи певний запас часу.

Намагаючись бути привітним, не варто бути дуже балакучим. Виходьте з того, як поводять себе співробітники. Якщо з вами почали розмову, підтримуйте її; якщо ж присутні занурені в роботу, не відволікайте їх небажаними розмовами.

· Терпляче очікуйте на особу, яка проводитиме з вами співбесіду. Зрозуміло, що ця людина має прийти вчасно, та багато причин можуть призвести до її запізнення. У день інтерв'ю ви, очевидно, відвели у вашому робочому графіку для нього не одну годину, тому намагайтеся спокійно очікувати, ще раз "проглядаючи" у пам'яті відповіді на можливі запитання або ж вивчаючи виставлені у приймальні відзнаки компанії (можливо, ви зможете використати знання про них у ході співбесіди).

· Не жуйте гумку, не паліть, не пийте та не їжте у приміщенні організації, якщо тільки вам не запропонували прохолодні напої. Навіть якщо вам хочеться пити, не

варто виставляти власну пляшку води на стіл особи, яка проводить інтерв'ю. Це той випадок, коли треба потерпіти.

Представник однієї фірми любить згадувати історію про молоду жінку, яка прийшла на співбесіду і перед її початком виклала на стіл коробку печива, пояснивши, що для підтримки активної розумово? діяльності їй потрібно вживати солодке. Незважаючи на те, що претендентка запропонувала печиво присутнім представникам фірми, вона не отримала запрошення на роботу.

 
<<   ЗМІСТ   >>