Повна версія

Головна arrow Етика та Естетика arrow Корпоративна культура: діловий етикет

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Ділове інтерв'ю

ПІДГОТОВКА ДО СПІВБЕСІДИ

Готуючись до співбесіди (інтерв'ю) важливо пам'ятати про те, що існують особливі характеристики" які притаманні лише діловому інтерв'ю. Така специфіка пояснюється тим, що протягом співбесіди (інтерв'ю) оцінюються усі риси кандидата на посаду (у тому числі і його ділові манери) і при цьому, як правило, йому не надається додаткова можливість виправити ситуацію, якщо справи пішли не так, як планувалося.

Запорука успішного проходження ділового інтерв'ю — абсолютна мінімізація можливості отримати негативну відповідь тільки тому, що ви недотримувалися правил прийнятої ділової поведінки. Зрозуміло, що дотримання вами у ході співбесіди норм бізнес-етикету не може автоматично гарантувати успіх. Але, забувши про відповідні вимоги або нехтуючи ними, можна своїми ж руками знищити можливість працювати у фірмі/ установі, про яку ви давно мріяли.

Підготовка до співбесіди включає кілька елементів, про які йтиметься далі.

ПІДГОТОВКА РЕЗЮМЕ

Ще до безпосереднього проходження співбесіди вам необхідно підготувати резюме. Багато претендентів на роботу, які мали хороші дані, отримали відмову саме тому, що вони не змогли відповідним чином скласти резюме. Вони не внесли до документа необхідних даних, а ті, які внесли, не представили належним чином.

Скласти резюме, яке відповідатиме існуючим вимогам, вам допоможуть наведені нижче поради:

· Надрукуйте ваше резюме та супровідний лист, який ви будете надсилати (деякі компанії вимагають від кандидатів усі документи писати від руки, у такому разі намагайтеся писати максимально акуратно та розбірливо). Супровідний лист має бути коротким та включати лише необхідну інформацію. Його слід написати на вашому персональному бланку, у верхній частині якого зазначені ваша адреса, номер телефону та, за наявності, електронна адреса. Не забудьте вказати цю загальну базову інформацію навіть у тому разі, коли ви надсилаєте ваше резюме електронною поштою.

· При спілкуванні з фірмою, де ви бажаєте пройти співбесіду, притримуйтесь того засобу комунікації, який ви почали використовувати з першого разу, аж поки ваш можливий наймач не вибере інший. Так, якщо ви почали спілкуватися з компанією, яка вас зацікавила, за допомогою Інтернету, продовжуйте використовувати його. Якщо компанія почала зв'язуватися з вами по телефону, ви також дзвоніть.

Вибираючи спосіб зв'язку, пам'ятайте, що в принципі листування є надзвичайно важливим способом продемонструвати вашу люб'язність і професіоналізм перед проходженням співбесіди та після неї. Щоб ви не писали: відповідь на об'яву про відкриття конкурсу на заміщення вакантної посади; лист генеральному менеджеру фірми; лист-подяку після проходження співбесіди (ніколи не забувайте про цей надзвичайно важливий крок), завжди вибирайте канцелярське приладдя та папір вищого ґатунку.

Не забувайте про те, що слова" викладені вами на папері, мають властивість лишати довгострокове враження про вас. Намагайтеся, щоб ваш лист, відправлений після проходження ділового інтерв'ю, нагадував особі, що проводила співбесіду з вами, про ваш професіоналізм та обізнаність, а не перетворився в анекдот, який переказують усі співробітники фірми.

· Обмежте обсяг вашого резюме двома сторінками, не більше. Уникайте включення до нього зайвої інформації, неважливих деталей. Пам'ятайте, що особа, яка буде знайомитися з вашими документами, очевидно буде читати не менше (якщо не більше) десятка резюме кандидатів на цю посаду. І тільки тоді, коли ви будете проходити співбесіду, особа, яка її проводитиме, може зацікавитися деталями та подробицями.

· Починайте резюме з інформації про себе — ваше ім'я, стать, сімейний стан, вік. Тут же дайте контактну інформацію: поштову адресу, номер домашнього, робочого та (за наявності) мобільного телефонів, електронну адресу.

· Назвіть етапи вашої освіти, вказуючи назви навчальних закладів та відповідні роки.

· Вкажіть вату роботу в цей момент (тут можливо зазначити причину, за якої ви бажаєте поміняти місце роботи).

· Коротко перелічіть місця вашої попередньої роботи (у хронологічному порядку і з можливим зазначенням причини переходу на іншу роботу).

· У короткій формі викладіть ваші основні вміння та навички. При цьому намагайтеся, щоб сказане вами якомога більше відповідало посаді, яку ви бажаєте обійняти, та акцентувало увагу на тих ваших якостях, які необхідні для виконання роботи, що передбачається даною посадою.

· Повідомте про ваш особливий досвід та додаткові навички. Наприклад, міжнародний досвід — робота за кордоном, участь у міжнародних конференціях; вміння працювати на комп'ютері; наявність посвідчення водія та ін.

· На закінчення кількома реченнями вкажіть, чому ця конкретна вакансія становить для вас інтерес. За допомогою усіх можливих та доступних вам засобів уникайте граматичних і синтаксичних помилок у вашому резюме та супроводжувальному листі: помилки такого роду, зроблені несвідомо, можуть послужити основою для висновків про ваші професійні та особисті здібності. Використовуйте необхідні довідкові матеріали. Варто також перед відправкою свого резюме та супроводжувального листа дати прочитати їх як мінімум двом особам, яким ви довіряєте (у знаннях правопису яких ви певні).

Як правило, до самого ділового інтерв'ю листи-рекомендації не потрібні; дані про вашу освіту та попередню виконувану роботу мають бути достатньо переконливими без додаткових підтверджень вашого професійного рівня.

Усі письмові рекомендації та різного роду відзнаки слід принести з собою на співбесіду. Ці документи допоможуть вам відчувати себе впевненіше, а також сприятимуть створенню позитивного враження про вас у особи, яка проводитиме інтерв'ю.

 
<<   ЗМІСТ   >>