Повна версія

Головна arrow Політологія arrow Зовнішня політика України

 • Увеличить шрифт
 • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

З Розпорядження Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004—2007роки"

 • (17 червня 2004 р.)
 • 1. Затвердити план заходів щодо виконання у 2004 році Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 — 2007 роки, що додається.
 • 2. Утворити координаційну групу з організації виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 — 2007 роки (далі — координаційна група) у складі згідно з додатком.

Організаційно-технічне забезпечення діяльності координаційної групи покласти на Держкомтелерадіо.

Надати право керівникові координаційної групи вносити у разі потреби зміни до її складу та залучати в установленому порядку до роботи представників центральних органів виконавчої влади, установ, організацій та громадських об'єднань.

3. Міністерствам, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади подавати щороку до 15 січня Держкомтелерадіо звіт про стан виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004—2007 роки для узагальнення
відомостей та інформування Кабінету Міністрів України до І лютого.

Із заяви Уряду Української РСР

(25 листопада 1964 р.)

Тільки Рада Безпеки має право ухвалювати рішення про дії ООН... Лише Раді Безпеки належить право визначати всі умови, включаючи фінансові, за якими проводяться дії з підтримання міжнародного миру і безпеки.

З проекту резолюції про запобігання злочинності і боротьбу з нею, розробленої і внесеної делегацією Української РСР на XXXII сесії Генеральної Асамблеї ООН

(9 листопада 1977 р.)

Генеральна Асамблея...

1. Пропонує Економічній і соціальній раді розглянути на її XXIV сесії питання про запобігання злочинності і боротьбу з нею з метою подальшої координації діяльності органів ООН у цій галузі і, зокрема, підготовки один раз на п'ять років конгресів ООН по запобіганню злочинності і ставлення до правопорушників...

Із Заклику ООН до міжнародного співтовариства у зв'язку з Чорнобильською катастрофою

(26 квітня 1999 р.)

І. ВСТУП

Аварія на атомній електростанції у Чорнобилі, що сталася в квітні 1986 року, являє собою катастрофу, яка не має прецедентів у сучасній історії і все ще негативно впливає на життя мільйонів людей у трьох найбільше постраждалих країнах — Білорусі, Україні і Російській Федерації. Вибухом була ушкоджена оболонка четвертого реактора Чорнобильської АЕС, в результаті чого протягом наступних двох тижнів в атмосферу було викинуто 50 млн. кюрі радіоактивних ізотопів. Викид радіоактивності у 200 разів перевищував радіоактивність після вибухів атомних бомб, скинутих під час Другої світової війни на Хіросіму й Нагасакі. Особливого медичного догляду потребували 7,1 млн. жителів уражених територій. 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь в операціях із врятування й надання допомоги, отримали небезпечні дози радіації і були змушені постійно лікуватися.

II. ДОВГОСТРОКОВІ НАСЛІДКИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Наслідки цієї аварії не можуть швидко зникнути. Наприклад, радіоактивні ізотопи цезію діють протягом кількох десятиліть. За оцінками, ізотоп цезій-137 не зникне до 2016 року.

Отже, гуманітарна катастрофа не закінчилась. Тому необхідно зберегти основні програми Організації Об'єднаних Націй щодо Чорнобиля.

...Особливої уваги потребують групи дітей з уражених районів і ліквідаторів. Тривалий час зберігатиметься соціально-психологічний вплив аварії на населення. Більшої уваги потребують такі екологічні проблеми, як рекультивування уражених лісів, локалізація уражених продуктів харчування, забруднення води Й дезактивація територій.

Іще однією важливою метою є економічне відновлення постраждалих від аварії районів.

<...>

V. ПРОЕКТИ, ЩО ФІНАНСУЮТЬСЯ ФОНДОМ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЯ:

 • — Допомога Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Фінансовий внесок уряду Нідерландів у березні 1997 р. Поза тим, уряд цієї країни надав відчутну фінансову допомогу ЮНЕСКО на реалізацію проектів в галузі охорони здоров'я і соціально-психологічної реабілітації.
 • — Внесок німецьких фірм (січень 1998 р.) на реабілітаційні роботи Науково-дослідному інституту гематології.
 • — Уряд Швейцарії у травні 1998 р. надав відділенню ЮНЕСКО з проектів для Чорнобиля в Києві 40 тис. доларів.
 • — У жовтні 1998 р. Управлінням ООН з координації гуманітарної діяльності було створено новий центр соціально-психологічної реабілітації для постраждалих дітей Білорусі.
 • — Фонд Організації Об'єднаних Націй для Чорнобиля надав понад 117 тис. доларів на розробку обґрунтування проекту з будівництва захисної дамби в Чорнобильській закритій зоні.
 • — У Коростені і Боярці створено два нових центри соціально-психологічної реабілітації дітей в Україні, У Києві реалізовуватиметься проект з діагностики і лікування раку щитовидної залози, лейкозу і лімфоми серед підлітків, постраждалих від Чорнобильської аварії.

Передбачається фінансування заходів другого етапу ліквідації наслідків аварії до 2010 р. Серед проектів — відновлення і очищення лісів, проведення діагностичних і лікувальних заходів батьків дітородного віку тощо.

 
<<   ЗМІСТ   >>