Головна Інформатика
Інформаційні технології в агрономії
|
|
|||||
Теоретичні відомостіЗберігання інформації - одна з найважливіших функцій комп'ютера. Одним з найпоширеніших засобів такого зберігання є бази даних. База даних - це файл спеціального формату, який містить інформацію, структуровану певним чином. Комплекс програмних засобів, які призначені для створення структури нової бази, наповнення її вмістом, редагування вмісту і візуалізації інформації, називають системою управління базою даних (СУБД). У даній роботі ми познайомимося з СУБД Microsoft Access і створимо за допомогою неї базу даних (файл) з назвою Biblioteka.mdb (mdb - це формат файлів(баз даних), створених за допомогою СУБД Microsoft Access). База даних може мати такі об'єкти: таблиці, запити, форми, звіти. У даній роботі ми ознайомимося із таблицями. Створення бази даних завжди повинно починатися з розробки структури її таблиць. Таблиці - це основні об'єкти бази даних, у них зберігаються дані. У табличній структурі адрес даних визначається перетином рядків та стовпців. У базах даних стовпці називаються полями, а рядки - записами. Поля утворюють структуру бази даних, а записи складають інформацію, яка в ній міститься. Поля - це основні елементи структури бази даних. Вони мають свої властивості. Від властивостей полів залежить, які типи даних можна вносити у поле, а які ні, а також те, що можна робити з даними, які містяться у полі. Основні властивості полів таблиць баз даних на прикладі СУБД Microsoft Access:
Вищевказані властивості полів відносяться в основному до полів текстового типу. Поля інших типів можуть мати або не мати ці властивості, але можуть додавати до них і свої. Наприклад, для даних, що представляють дійсні числа, важливою властивістю є кількість знаків після десяткової коми. Типи даних Microsoft Access працює з наступними типами даних, які можуть міститися у полі:
З організаційної точки зору у роботі з будь-якою базою даних є декілька режимів створення таблиць:
Робота користувача складається з двох етапів: створення структури таблиці за допомогою конструктора і введення даних у таблицю в режимі таблиці. Найчастіше структуру створюють командою Конструктор таблиці. У режимі конструктора користувач задає:
У найпростіших БД достатньо задати назви полів і зазначити їхні типи, оскільки основні властивості фіксуються автоматично згідно принципу замовчування. При створенні структури таблиць одне поле (чи одну комбінацію полів) треба назначити ключовим. З ключовими полями комп'ютер працює особливо. Він перевіряє їх унікальність та швидше виконує сортування за такими полями. Теоретичні відомостіУ попередній роботі було створено таблиці, але тільки їх містять тільки найпростіші бази даних. Якби інформація зберігалась би у таких простих структурах, то для роботи з нею можна було обійтись без спеціальних систем управління базами даних. Основні переваги систем управління базами даних реалізуються при роботі не з окремими таблицями, а з групами взаємопов'язаних таблиць. Бази даних, які мають зв'язані таблиці, називають реляційними базами даних. Для створення зв'язків між таблицями СУБД Access має спеціальне діалогове вікно, яке називається Схема данных. Інтерфейс завдання зв'язків між полями у схемі заснований на "перетягуванні" (переміщенні при натиснутій лівої кнопки миші) вибраного поля та "накладуванні" його на те поле, з яким повинен бути встановлений зв'язок. Для зв'язування відразу декількох полів їх слід переміщувати при натиснутій клавіші CTRL. Виділяють декілька типів зв'язків між таблицями у схемі:
|
<< | ЗМІСТ | >> |
---|