Повна версія

Головна arrow Інформатика arrow Інформаційні технології в агрономії

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Техніка та технології збору інформаційного врожаю.

Перед тим як вводити нове поняття, розкриємо сутність його складових. У класичному розумінні "Врожай - це валовий (загальний) збір рослинницької продукції, отриманої в результаті вирощування певної сільськогосподарської культури з усієї площі її посіву (посадки) у господарстві, регіоні або в країні". Додавання терміна "інформаційний" говорить про загальний збір інформації, як зовнішньої, так і внутрішньої.

Інформаційний врожай - комплекс політичних, правових, економічних, соціально-культурних й організаційних заходів як держави, так і підприємства в цілому.

Під інформаційним врожаєм будемо розуміти інформацію, що необхідна фермерам для обробітку землі, вирощування і збору врожаю, постачання його на ринок. Технологія його збору дає можливість на стабільного та довгострокового регулювання внутрішньої політики ферми (підприємства), планування розвитку; покращання системи розподілу внутрішніх ресурсів, у тому числі й земельних.

Розрізняють два аспекти інформаційного врожаю: технологічний (регулювання процесу розвитку компонентів інформаційного середовища) і змістовний (пріоритети комунікаційної діяльності учасників сільськогосподарського процесу).

Об'єктами інформаційного врожаю є друковані засоби масової інформації (газети, журнали, книговидання); електронні засоби масової інформації (телебачення, радіо, Інтернет); інформаційне право; інформаційна безпека. Інформаційний врожай здатний за допомогою інформації впливати на планування й фактичний збір урожаю через вплив на свідомість, психіку людей, їх поведінку, діяльність як в інтересах держави й цивільного суспільства, так й у власних інтересах.

Технологія збору інформаційного врожаю:

  • 1. Вивчення державного замовлення на продукцію (урядові рішення по галузі, появу й розвиток федеральних програм і проектів, зміни в законодавстві);
  • 2. Вивчення попиту на вітчизняному та світовому ринках;
  • 3. Аналіз конкурентоспроможних сільгосппідприємств (ключові фігури, кадрові перестановки);
  • 4. Професійні виставки, конференції, поява професійних громад - некомерційних партнерств, громад у мережі Інтернет.

Таким чином, правильна організація технології збору інформаційного врожаю призведе до збільшення ефективності системи виробництва та розподілу продукції, тим самим забезпечуючи робочими місцями, продовольчою безпекою, раціональним використанням земельних ресурсів, організацією багатостороннього інформаційно-консультативного процесу, опануванням новими технологіями вирощування сільськогосподарської продукції, упровадженням сільськогосподарських державних програм та концепцій. При аналізі конкурентного середовища треба враховувати:

  • o наявність конкурентів у реальному просторі, тих, хто знаходиться в колі виробничих процесів - на виставках, нарадах, конференціях. Відомості про них можна знайти в офіційній інформації або у Вашому діловому колі спілкування.
  • o наявність конкурентів в Інтернет-середовищі, контекстній рекламі, результатах пошукової видачі за основними ключовими словами. До речі, із введенням геотаргетингу з'явилася додаткова можливість для визначення конкурентного середовища за територіальною приналежністю.

Важливо враховувати, що в Інтернеті власні закони і власне бачення бізнесу. Пошукова машина - серце пошукового сервісу - програма оцінює різні сайти за заданими параметрами і формує список згідно з пошуковим алгоритмом. Цікавим є те, що на перших місцях у пошуковій видачі може виявитися сайт слабкої (або навіть взагалі неіснуючої) у реальному житті компанії. Велика компанія з великими фінансовими обертами, маючи "не розкручений" молодий сайт, природно, може виявитися у хвості пошукової видачі.

 
<<   ЗМІСТ   >>