Повна версія

Головна arrow Фінанси arrow Валютні операції

 • Увеличить шрифт
 • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Міжнародні інформаційні системи

В світі діє близько 50 телекомунікаційних служб фінансової інформації. Ці служби формують й надають дані про різні фінансові інструменти, зокрема такі, як ціни, курси валют, котирування, ставки тощо, які є основою валютних, торговельних і фондових ринків.

На сьогодні на валютному ринку України широко використовуються різні інформаційні системи як внутрішні так і міжнародні. Відомі інформаційні організації Reuters, Bloomberg, Dow Jones Telerate, Tenfore, Teletrac, які дають змогу в режимі реального часу укладати угоди на ринках.

Для здійснення валютних операцій у комерційних банках створюються спеціальні підрозділи оснащені спеціальною технікою - дилінгові центри. З метою швидкого укладення угод дилери (спеціалісти з купівлі-продажу валюти) використовують різні засоби зв'язку:

 • o Канали телефонного та модемного зв'язку;
 • o Internet;
 • o Спеціалізовані програмні комплекси;
 • o Брокер.

Таблиця 3.3. Переваги та недоліки засобів зв'язку

Показники

Телефон

Прямий телефон

СПК

Брокер

швидкість

+

+

++

краща ціна

++

безпека

++

++

гнучкість

+

+

+

надійність

++

+

вартість

+

+

Швидкість. Використовуючи телефон дилер може отримати одне котирування від контрагента, якому він дзвонить. Якщо котирування його не влаштовує він змушений зв'язатися з іншим контрагентом. Прямий телефон більш швидкий вид зв'язку, тому що немає необхідності набирати номер.

Дилінг за системою Reuters дуже швидкий вид зв'язку. Час з'єднання до - 3 секунд незалежно від віддаленості контрагента, кожен дилер може вести переговори і укладати угоди одночасно з 4 контрагентами, правда, якщо він працює відразу з декількома банками йому необхідно бути гранично уважним.

Брокер дозволяє бути постійно в ринку, показуючи кращий bid і offer, укладення угоди відбувається швидко і це особливо важливо коли ринок швидко змінюється.

Краща ціна. Дилінг через брокера зазвичай дозволяє дилеру отримати кращу котіровку на ринку. Рідкісним винятком є отримати кращу котирування в іншого банку, але це може бути у випадку коли у даного банку велика пропозиція на купівлю або продаж валюти. Для цього необхідно обдзвонити безліч банків, і в цей момент ринок може піти проти ділера.

Безпека. Використовуючи прямі телефонні лінії ви завжди знаєте кому ви дзвоните і хто вам дзвонить. Але при цьому залишається ризик бути залишитися незрозумілими і допущення помилки при висновку угоди. Reuters дилінгова система має перевагу в тому, що дилери отримують роздрук угоди та переговорів. При використанні звичайного телефону виникають труднощі з ідентифікацією контрагента по угоді. При укладанні угоди через брокера ви дізнаєтеся ім'я контрагента тільки після укладення угоди.

Гнучкість. Робота з брокером передбачає роботу зі стандартними сумами 3-5 мільйонів доларів на ринку $ EUR, 1 млн доларів на ринку $ RUR, 0,2 млн USD на ринку $ UAH. Якщо вам необхідно виконати клієнтські заявки, які зазвичай не "круглі" суми (broken amounts), то брокер вам не зможе вам допомогти в даному випадку. Банки, з ким ви маєте хороші стосунки звичайно надають допомогу в цій ситуації, котіруя дрібні і "рвані" суми, розраховуючи на те, що у вас будуть операції на великі та ринкові суми надалі.

Надійність. Зв'язок по звичайним телефонам залежить від якості телефонних ліній і від рівня сервісу міських телефонних станцій. Прямі телефони зазвичай ефективні для місцевих контрагентів. Зв'язок з Reuters дилінгової системі володіє досить високою надійністю. Вона залежить також від рівня сервісу інженерів Reuters, наскільки швидко вони усувають проблеми, що виникають в системі. Зв'язок з брокерами залежить від якості телефонних ліній.

Вартість. Вартість проведення операцій з дилінгу залежить від вартості оренди телефонних каналів. Зазвичай це фіксована місячна плата, незалежно від обсягу використання. Проведення дилінгових операцій через Reuters відносно дорого. Тим не менше, більшість банків вважають за краще встановлювати Reuters для отримання тих переваг, які були описані вище.

Проаналізуємо переваги та недоліки найвідоміших інформаційних систем.

Інформаційно-ділінговая система Reuters призначена для здійснення угод купівлі-продажу валюти, кредитно-депозитних операцій на міжбанківському ринку з використанням інформації, що передається Міжнародним Агентством Reuters по каналах супутникового зв'язку.

Reuters System 2000 складається з двох основних блоків:

 • o Reuters Money 2000 (інформаційний блок);
 • o Reuters Dealing 3000 (блок дилінгу).

Reuter Money 2000 - це інформація в режимі "реального часу" по 125 валют світу, надана 4000 передплатниками з більш ніж 2000 організацій у 60 країнах. Це котирування курсів "спот", "форвард", кросскурси ціни на золото, срібло. Призначення інформаційного блоку - надання передплатникам Reuters інформації (включаючи міжбанківські та біржові котирування) в режимі реального часу, на базі якої дилери укладають угоди на міжбанківському ринку. Інформаційні послуги Money News 2000 Огляд новин, переданих в реальному режимі часу включає наступні основні напрямки:

 • - політичні новини;
 • - "Allert news", новини які безпосередньо впливають на зміну курсів валют на ринку, (вони виділяються на екрані червоним кольором і одночасно відбувається подача звукового сигналу);
 • - економічні індикатори ринку по країнах: (Обсяг виробленого валового національного продукту, співвідношення експорту та імпорту, торговий дефіцит, рівень безробіття, зростання промислового виробництва, рівень цін, обсяг митних зборів та ін.);
 • - інтервенції центральних банків;
 • - процентні ставки по залученню і розміщенню ресурсів;
 • - новини форексного ринку;
 • - коментарі основних операторів ринку;
 • - золото / цінні метали;
 • - новини ЄС, МВФ, ОПЕК, країн Східної Європи, Латинської Америки, країн Скандинавії;
 • - окремо новини по країнах та видами валют;
 • - біржові новини різних країн;
 • - новини Федеральної Резервної Системи США;
 • - новини ринку цінних паперів (загальні і по країнах);
 • - огляди новин по країнам з вибіркою з промислового розвитку, енергетиці, фінансів ринки нерухомості;
 • - новини з товарних ринків нафти, зерна, с/г продуктів; ~ спортивні новини, прогноз погоди, світське життя і т.п.; ~ 0ГЛЯД випусків основних фінансових світових газет.

Пошук інформації відбувається за ключовими словами і спеціальним кодами, наведеним у User Guide News 2000.

Основне призначення інформаційного блоку це надання котировок банківського ринку по 125 видами валют у режимі реального часу.

Приклад екрану Reuteis 3000 Xtra

Рис. 3.1. Приклад екрану Reuteis 3000 Xtra

Також в інформаційному блоці є можливість зміни валют наступних видів: кожна зміна на секунд, 5 хвилин, 30 хвилин, 1 годину, протягом дня, тижня, місяця, року.

Дилінгова система Reuters Dealing 3000 призначена для ведення переговорів між партнерами та укладання угод на валютному часто з одного робочого місця можливо вести переговори з 4 банками та отримувати вхідні сигнали від 6 банків з кодами позивних банку.

Час з'єднання з банком-контрагентом до 3 секунд, незалежно від місця розташування абонента.

Види операцій, що проводяться за дилінгу:

 • а) Арбітражні операції з ОКВ (українська гривня, російський рубль, білоруський рубль, казахстанський тенге і т.д.).
 • б) Арбітражні операції твердих (USD / EUR) з банками країн Балтії і далекого зарубіжжя.
 • в) Залучення та розміщення засобів у вільноконвертовані і обмеженоконвертованій валюті.
 • г) Угоди опціону і форвардні угоди.

Блок технічного аналізу являє собою набір аналітичних програм, призначених для обробки оперативних даних, що поставляються в інформаційному блоці. За допомогою блоку технічного аналізу можна отримати графіки змінного часу котирувань всіх фінансових інструментів ринку.

Блок технічного аналізу необхідний для прийняття рішення про доцільний напрямку діяльності вданий період. (Допоміжний блок технічного аналізу що дозволяє отримувати інформацію з денною, місячної та річної розбивкою за основними видами валют за останні 15 років, а також проводити аналіз руху курсів за допомогою 21 видів графіків).

Інформаційний блок і технічний аналіз дозволяють дилера своєчасно орієнтуватися в змінюється обстановки на ринку і з певним ступенем імовірності прогнозувати подальший розвиток подій, що необхідно для оптимізації прийнятих дилером оперативних рішень з ведення угод.

Переваги роботи за системою Reuters:

 • - безперервне отримання поточної інформації про стан ринку в режимі реального часу;
 • - можливість інструментального аналізу великого обсягу інформації;
 • - мінімальний час встановлення зв'язку з будь-яким партнером (до 3 секунд незалежно від відстані);
 • - стандартизований мова ділового спілкування;
 • - стандартна документація, що підтверджує проведення операції. Для роботи на міжнародних ринках необхідні наступні умови:
  • а) Наявність лімітів по FOREX- операцій від банку-контрагента;
  • б) Наявність кваліфікованого персоналу дилерів;
  • в) Надання дилінгової лінії для арбітражних операцій по найбільш поширеним твердих валют, а саме: долар США, канадський долар, німецька марка, англійський фунт, швейцарський франк, бельгійський франк, французький франк, японська ієна.

Недоліком програмних продуктів, що їх пропонує компанія REUTERS для українських банків, є загальність розробок без врахування специфіки національного ринку (наприклад, неможливо визначити склад операцій щодо хеджування форвардних контрактів, оскільки система не передбачає розрахунок оптимальних параметрів угод). Крім цього, програмне забезпечення не дає змоги обробляти інформацію стосовно конкретної угоди. Наприклад, ділер бажає дізнатися, який розмір маржі він отримає від проведення кількох послідовних операцій або якими є оптимальні параметри угоди і як з усього переліку варіантів вибрати найкращий. Таким чином, інформаційна система REUTERS лише пропонує ділеру різноманітну інформацію про різні ринки, а всі розрахунки щодо реальної угоди з контрагентом ділер має проводити за допомогою власної автоматизованої системи ділінгових операцій, у яку можна переслати інформаційну сторінку REUTERS.

Інформаційна система Dow Jones. Корпорація Dow Jones в цілому контролює більше як 60 % світових ринків інформаційних послуг, а багато які банки і брокерські компанії постачають інформацію одночасно Dow Jones і Reuters. Dow Jones має американське коріння, зберігаючи там провідні позиції, а також кращу контриб'юторську мережу. Розраховує індекс LIBOR.

Корпорація, відома своїми виданнями The Wall Street Journal і Barrons, володіє кількома телевізійними каналами. Для формування блоку новин вона використовує кореспондентську мережу Associated Press, співробітничає з France Press, Kyoto News, VWD та іншими провідними агентствами.

Деякі трейдери вважають, що Dow Jones дає найкращі котирування . на ринку FOREX, оскільки має більш розвинену, ніж у інших службах фінансової інформації, мережу контриб'юторів з числа брокерських компаній, які більш оперативно, ніж банки, реагують на обстановку і виставляють найменший спред.

Інформаційний потік містить кілька десятків тисяч сторінок (стандартна підписка 3 тис), при роботі в мережах спирається на протокол доступу Frame Relay, що дає змогу здійснювати доступ до віддалених баз даних. Dow Jones активно підтримує розвиток Internet- технологій, тісно співпрацюючи з фірмою Microsoft.

Хоч широку популярність Dow Jones в середовищі трейдерів, ділерів і технічних аналітиків принесли створені в 1985 р. системи Tolerate Matrix (інформаційний блок) і Teletrac (технічний аналіз в реальному часі), що функціонують в середовищі DOS, з 1998 р. концерн перестає їх підтримувати, зробивши ставку на продукти, що працюють під Windows, і на установку мережевих версій.

З 1995 р. базовий продукт корпорації - потужна інформаційна платформа Dow Jones Workstation (DJW), яка має дружній технологічний інтерфейс. DJW включає ряд додатків, що надають гнучкі засоби робочого середовища (візуалізація, інтерактивний пошук і фільтрація інформації, формування власних структур і баз даних та багато іншого), і є однією з найсучасніших робочих станцій трейдера.

Варіанти інсталяції програмного забезпечення такі:

 • - інформаційний термінал для одного користувача;
 • - мережева конфігурація, що підтримує майже 10 робочих місць;
 • - робоча станція, що функціонує в архітектурі клієнт-сервер в межах системи Dow Jones Platform (DJP).

Тандем з DJW становить пакет технічного аналізу Dow Jones Trade-station (DJTS), розроблений для корпорації фірмою Omega Research спеціально для обробки даних в режимі реального часу. DJTS працює "поверх" DJW без використання протоколу DDE, що дає змогу зняти обмеження на розмір вибірки даних і забезпечує максимальну швидкодію. DJTS включає більш як 100 традиційних індикаторів технічного аналізу і надає засоби створення власних індикаторів на базі вбудованої об'єктно-орієнтованої мови програмування, можливості інтерактивного доступу до баз даних і побудови торгових стратегій, а також систему індикативних підказок і попереджень про поточний стан ринку та багато іншого. При спільному використанні DJW і DJTS звичайно застосовується конфігурація dual screen: користувач працює з двома екранами за допомогою однієї клавіатури і миші.

Міжнародна інформаційна система Tenfore Це - супутникова система фінансово-економічної інформації, яка була створена у 1982 р. Вона орієнтується на широке коло передплатників від банків до приватних осіб, маючи доволі конкурентне співвідношення ціна/якість і систему знижок, перекриває основні ринки, отримуючи інформацію від всіх провідних банків і бірж. Блок новин формується на основі договорів з інформаційними агентствами, а частина інформації надходить від інших служб фінансової інформації.

Базовий продукт - інформаційна система Tenfore Workstation - встановлюється на комп'ютер користувача (досить 486DX/66, оперативна пам'ять 16 Мбайт). Вона реалізована в середовищі Windows і має зручний русифікований інтерфейс, засоби формування робочого середовища (монтажні вікна і т.п.), накопичення і обробки інформації у форматі електронних таблиць Excel, підтримує протокол DDE, надає засоби фільтрації і пошуку новин ключовими словами. Планується випуск мережевої версії системи.

За окрему плату постачається пакет технічного аналізу Danalyzer, що дає змогу візуалізувати дані у вигляді гістограм, трендових графіків тощо. Пакет містить близько 40 індикаторів аналізу і допускає аналіз вибірок обсягом до 10 тис. значень.

Tenfore звичайно використовується як додаткова служба фінансової інформації великими банками і фінансовими компаніями або базовою системою їх філіалів, де встановлення дорогих систем типу Reuters не окупляється.

Компанія CQG International CQG International - це американська компанія, що працює на ринку інформаційних послуг.

Система фінансової інформації CQG International має ряд безперечних переваг:

 • - доступна ціна;
 • - можливість гнучкої підписки;
 • - підтримка повноцінного ринку FOREX;
 • - установка на комп'ютер користувача під Windows;
 • - moho- і мережева версії;
 • - засоби формування робочого і торгового середовища;
 • - мінімальні терміни постачання (2 тижні);
 • - супутниковий канал;
 • - хороша контриб'юторська мережа.

Система має три ступеня перевірки в головному офісі й забезпечує унікальну надійність та чистоту даних по угодах, укладених на біржах. Ця якість особливо ціниться аналітиками, оскільки випадкова помилка в біржових даних може дуже вплинути на результати аналізу і побудову стратегій біржової гри внаслідок того, що біржа - ринок реальних угод при порівняно обмеженій кількості учасників на відміну, наприклад, від FOREX, який є ринком пропозицій, що формується великою кількістю гравців і котирування якого, хоч і близькі до рівня угод, що здійснюються, але мають індикативний характер.

Крім того, в даній системі вирішена задача автоматичного дистанційного відновлення втраченої інформації через супутниковий канал зв'язку. Повнота даних, на які підписався користувач і які зберігаються на жорсткому диску його комп'ютера, періодично перевіряється (алгоритм визначення повноти з урахуванням авторизації клієнта є ноу-хау компанії), і при виявленні збою інформація, якої бракує, поступово на протязі доби відновлюється.

Також, CQG забезпечує автоматичне дистанційне оновлення ПО (в середньому раз на 3 тижні в ніч з суботи на неділю або по замовленню). Якщо віддаленому користувачеві необхідно розширити підписку або встановити нові додатки, то для цього достатньо погодити нову конфігурацію.

Нарешті, популярність CQG забезпечується потужним блоком технічного аналізу (тільки через нього іноді купують всю систему цілком), який містить більш як 100 стандартних і патентованих індикаторів, засоби формування торгових стратегій, планування і управління ризиками та інвестиціями, а також систему перевірки відповідності заданої стратегії поточному стану ринку, забезпечуючи подачу звукових сигналів на відкриття і закриття позицій, установку ордерів і т.п. Інтерфейс цього блоку спроектований для професіоналів, які відчувають ринок і торговельну ситуацію в реальному часі [1].

Bloomberg - це молода і мобільна американська компанія, 30 % акцій якої належать компанії Merrill Lynch. Темпи зростання системи в 3-5 раз вищі, ніж в аналогічних систем фінансової інформації. її власна мережа становить 70 кореспондентських пунктів, де працюють близько 500 кореспондентів, які щодня постачають в інформаційний блок близько 2000 повідомлень про стан справ в урядах, компаніях, галузях промисловості і на фінансових ринках. Як і інші служби фінансової інформації, вона висвітлює всі ключові аспекти світового фінансового і фондового ринків, надаючи в тому числі різні статистичні дані про ринки акцій, валюти, цінні папери під заставою, індекси, ринки муніципальних, корпоративних, урядових облігацій, єврооблігацій, облігацій зовнішнього державного боргу, сировини, продукції і т.д., але робить це дещо детальніше, що визначає основне коло користувачів: корпорації-емітенти, посередницькі фінансові установи і інституційні інвестори в особі менеджерів по інвестиціях і управлінню коштами і активами. Провідні позиції компанії забезпечила її прогресивна технологія: відкриті бази даних, що містять великий обсяг інформації (досить деталізованої по кожному емітенту, включаючи поточне фінансове становище і історію), в поєднанні з якістю і швидкістю доставки повідомлень.

Комп'ютерна система компанії Open Bloomberg (OB) працює під Windows. Вона надзвичайно потужна, але має досить високу ціну. її робоче місце містить два спеціальних монітори і оригінальна клавіатура з динаміком Open Bloomberg має зручний інтерфейс, виводячи на екран кілька тисяч інформаційних вікон і спеціальні розділи Bloomberg News (включаючи телевізійні програми). Дуже істотним і важливим є те, що Open Bloomberg має засоби прямого доступу до баз даних провідних світових бірж.

Система Teletrac. Користувач системи Teletrac має доступ до поточної інформації з котировок понад 1500 інструментів фінансового, товарного та фондового ринків. Відповідно до своїх запитів користувач формує так звані торгові плани (trade plans), яких в останній версії продукту налічується 32. У рамках одного плану користувач має змогу побудувати до восьми графіків одного або кількох ринкових інструментів, кожний з яких можна доповнити технічними індикаторами (Support and Resistance Levels, Moving Averages, Trend Lines тощо), які будуються в одному вікні. В окремих вікнах можуть бути побудовані графіки зміни більшості відомих індикаторів, що використовуються під час технічного аналізу (RSI, MACD, CCI та ін.). Користувач Teletrac має доступ практично до всіх інструментів побудови графіків, зокрема, таких, як Line Charts, Ваг Charts, Point and Figure Charts та ін.

Важливою особливістю системи Teletrac є її гнучкість, яка дає змогу досить легко комбінувати всі доступні методи в будь-яких сполученнях (наприклад, можна будувати лінії тренда та ковзних середніх на графіку RSI, легко переходити від однієї форми подання даних до іншої).

Поряд з цим користувач Teletrac має змогу розробляти власну стратегію поведінки на ринку (trading rules): умови відкриття та закриття позицій, умови виходу із угод (trailing stops) і т. ін. Кожне правило такої стратегії в свою чергу може містити всі раніше введені в торговий план технічні індикатори. Дана система самостійно відслідковуватиме ситуацію і подаватиме сигнали на купівлю чи продаж. Крім того, можна перевірити потенційний прибуток своєї стратегії на матеріалі історичної бази даних, яка об'єднує інформацію, що стосується більшості доступних інструментів ринку за 10 і більше років. Користувач системи Teletrac має змогу роздрукувати графічну та табличну інформацію, зберегти графіки на дискетах у графічному форматі, а також експортувати дані в електронні таблиці Excel чи Lotus 1-2-3.

Однією з найважливіших для користувача властивостей системи Teletrac є те, що доступ до цього продукту можна здійснити за допомогою супутникових каналів зв'язку.

Система Telerate Charting - досить популярна в Європі, але поки що менш поширена в країнах СНД - має такі самі можливості для проведення технічного аналізу, як і Teletrac, однак функціонує в середовищі Microsoft Windows. З назви продукту видно, що його основне призначення - це проведення технічного аналізу. Однак за своєю суттю Telerate Charting є інтегрованою інформаційно-аналітичною системою. Користувач має змогу в окремому вікні переглядати всі стандартні сторінки Dow Jones Telerate, кількість яких сягає 60000. За наявності такої можливості Microsoft Windows дає змогу суттєво спростити пошук необхідних сторінок порівняно з Teletrac. В окремих вікнах можна організувати перегляд новин; користувач також може створювати вікна котировок і самостійно редагувати їхній зміст. Абонент Telerate Charting має доступ до котировок значно більшої кількості ринкових інструментів порівняно з Teletrac. Загальна кількість доступних котировок перевищує 200000.

Засоби технічного аналізу, що надаються абоненту системою Telerate Charting, охоплюють майже весь арсенал стандартних методів технічного аналізу, до того ж кількість убудованих індикаторів значно перевищує аналогічний показник системи Teletrac. Користувач також має змогу визначати свої формули, а отже, й будувати власні індикатори. Можливі побудова ринкової стратегії на основі технічних індикаторів, що використовуються, і програмування видачі системою сигналів на купівлю чи продаж.

Суттєва перевага, що надається внаслідок використання операційної системи Microsoft Windows, - це можливість одночасної роботи на одному й тому самому комп'ютері та з іншими додатками до Windows (вони можуть бути динамічно пов'язані з Telerate Charting). Зокрема, найбільший інтерес викликають можливість експорту інформації та електронні таблиці Microsoft Excel. У цьому разі таблиці виявляються динамічно зв'язаними з вікнами Telerate Charting, тобто змінюються в режимі реального часу [1].

Система Telerate Workstation є найбільш досконалим на сьогодні продуктом. З погляду користувача, що безпосередньо працює за терміналом, можливості всіх його версій майже однакові. Крім того, абоненти деяких версій мають змогу приймати на свої робочі станції інформацію агенції Reuters і обробляти її з допомогою тих самих засобів, що й інформацію від Dow Jones Telerate.

Продукт Telerate Workstation вигідно відрізняється від решти інформаційних продуктів, насамперед надзвичайно зручним "дружнім" користувацьким інтерфейсом. Порівняно зі своїм попередником - Telerate Charting - у продукті Telerate Workstation значною мірою спрощено доступ до більшості сервісних функцій.

Дуже важливою є також можливість перетворювати інформацію, що подається на стандартних сторінках, у форму даних, організованих у записи. Таке перетворення дає змогу користувачеві будувати графіки зміни валютних котировок конкретного банку.

Водночас варто зазначити, що арсенал методів технічного аналізу, до яких користувач має доступ у межах Telerate Workstation, дещо менший порівняно з Tеletrac та Telerate Charting [1].

Система Tеletrac Tradestation. Аналітикам-професіоналам компанія Dow Jones Telerate пропонує новий спеціалізований продукт для технічного аналізу - Teletrac Tradestation (TTS). Він орієнтований на використання в середовищі Windows.

Система Teletrac Tradestation значно переважає (щодо своїх функціональних можливостей і зручностей для користувача) всі раніше створені засоби технічного аналізу не лише завдяки надзвичайно зручному інтерфейсу, що надається операційною системою Microsoft Windows, а насамперед зважаючи на нові унікальні можливості, а саме:

 • 1 ) можливість побудови так званих Tick Bar Charts. Це дозволяє, зокрема, не реєструвати на графіках періоди відсутності активності на ринках;
 • 2) використання Paint Ваг Charts, тобто можливості розфарбовувати певні елементи графіків згідно із заданими вимогами. Це дає змогу виділяти найцікавіші з погляду користувача графіки, а також використовувати їх як попереджувальні сигнали;
 • 3) опція "Show me" дозволяє користувачеві суттєво зекономити час пошуку найбільш характерних ділянок графіків. Наприклад, можна видати запит на пошук точок перетину, ковзних середніх, розриви і т. ін.

Більшість з можливостей, що формально присутні також в інших інформаційних продуктах, у Teletrac Tradestation набувають нових рис, що дає змогу суттєво поліпшити якість здійснюваних аналітичних досліджень. Наприклад, як і в Teretrac, у системі Teletrac Tradestation можна будувати ринкову стратегію і перевіряти її прибутковість. Однак у Teletrac Tradestation, окрім власне сигналів на купівлю та продаж, можна сформувати докладні звіти щодо використання такої стратегії. Як і в Teletrac, у системі Teletrac Tradestation можна додавати нові технічні індикатори та методи досліджень. Щодо цього остання система має значно більші можливості. Насамперед це вбудована мова Easy Language, що дає змогу реалізувати зручні засоби побудови діалогу. Для недосвідченого користувача пропонується робота з убудованим додатком Quick Editor, з допомогою якого можна будувати досить складні логічні конструкції. Для тих, хто має досвід програмування на мові високого рівня, пропонується спеціальний додаток Power Editor, що дозволяє розробити програму практично будь-якого рівня складності для визначення нових індикаторів і стратегій. Система Teletrac Tradestation має досить різноманітну історичну базу даних, працювати з якою можна в діалоговому режимі. Унікальною особливістю TTS є також те, що вона здатна працювати з різними інформаційними потоками, зокрема з інформацією від Reuters [1].

 
<<   ЗМІСТ   >>