Повна версія

Головна arrow Туризм arrow Сільський туризм

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Використання Інтернету в сільському туризмі

Туризм стосується різних галузей народного господарства, а з огляду на використання у своїй діяльності сучасних інформаційних ресурсів знаходиться серед лідерів комунікаційного простору. За різними підрахунками, кількість користувачів Інтернету в світі перевищує 800 млн осіб. Безумовним лідером з-поміж користувачів Інтернету, як з огляду абсолютної кількості, так і в розрахунку на одного жителя, є Сполучені Штати Америки. У Європі Інтернетом послуговуються близько 246 млн осіб. В Україні за кількість користувачів Інтернет-послуг складає приблизно 8 млн осіб. Роль Інтернету постійно зростає, отже виникає потреба наближення його ресурсів до туризму й застосування їх у різноманітних його проявах (у нашому випадку у селянських господарствах, які надають агротуристичні послуги).

Вибрані послуги в Інтернеті

Розвиток Інтернету в Україні достатньо динамічний. На початку більшість комп'ютерів, які були підключені до глобальної мережі, були задіяна сфері бізнесу. Нині все більше споживачів використовує цей ресурс у наукових, пізнавальних, комерційних та особистих цілях. Користувачами є органи центральної й місцевої влади, науково-дослідні інститути, загальноосвітні заклади, суб'єкти підприємницької діяльності, а також індивідуальні особи.

Власне Інтернет не є джерелом інформації, він лише переказує її за допомогою своїх ресурсів. Загалом глобальна мережа використовується для пошуку даних і передавання їх засобами електронної пошти, чату, відеотелефону, телеконференції. Не так давно це було нове явище, а сьогодні Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя. Результати досліджень українського ринку доводять, що близько 80% середніх і великих підприємств задекларувало використання Інтернету. Все більше індивідуальних користувачів послуговуються відповідними сервісами мережі.

Інформаційні сервіси WWW

Найбільшим досягненням початку 90-х років XX ст. в Інтернеті стала World Wide Web (світова павутина), яку зазвичай називають "www", або скорочено "Web", тобто система сторінок, які доступні в Інтернеті. Сторінки (сайти) побудовані у вигляді гіпертексту з прив'язкою до них інших сторінок (посилань).

Користувач Інтернету має доступ до інформації без необхідного усвідомлення, з якого комп'ютера походять дані. Для перегляду сторінок використовують інформаційні сервери, для пошуку інформації — різноманітні пошукові сервери. Інтернет стає все більш популярним. Щоденно створюються тисячі нових Інтернет-адрес, сервери реєструють щодня сотні мільйонів звернень (наприклад сервери фірми Netscape — приблизно 100 млн щоденно).

WWW — це вже буденність на зразок телефону, електрики чи теплої води у крані. Інтернет став джерелом різносторонньої інформації, наприклад, телевізійних програм, біржових котирувань, стану банківського рахунка, прогнозу погоди, вибору та замовлення товарів і послуг, місцем розваг тощо. Інформація, яка вміщує адреси www, є практично скрізь: на бігбордах, у пресі, на телебаченні, інколи трапляється, що адреси www замінили номери телефонів.

Пошукові сервери

Щоби знайти в Інтернеті матеріал на потрібну тему, можна скористатися послугами пошукових серверів. Вони мають у форму стандартної сторінки www, яка виокремлена спеціальним полем, до якого вписують слово або шуканий термін. У результаті пошуку отримуємо сторінку www з інформацією, яка розмішується на відповідних сторінках.

Пошуковими серверами необхідно користуватися обдумано, тобто намагатися чітко визначити "територію" пошуку. На загальні звернення отримаємо величезну кількість посилань, серед яких важко знайти потрібну інформацію. Сервіси, які вмішують пошукові сервери, переважно є безкоштовними і загальнодоступними. Принцип їх діяльності полягає в постійному перегляді сайтів і детальному запам'ятовуванні всіх слів записаних користувачем. Після запису у полі сервісу ключового слова або шуканого визначення отримаємо великі шанси, що пошуковий сервер знайде сайт, де знаходиться шукане нами слово чи вираз.

Електронна пошта (e-mail)

Комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням для підключення до мережі дає змогу зменшити витрати на утримання офісу. Розсилаючи листи за допомогою електронної пошти чи /ax-модему, можна значно зменшити використання паперу та заощадити на купівлі конвертів і поштових марок.

Електронна пошта (electric mail, скорочено e-mail) — це найпопулярніша послуга, якою можна користуватися завдяки Інтернету. Електронний лист доходить до адресата, незалежно від того, у якій країні він проживає, за декілька секунд (іноді хвилин). Маємо гарантію того, що лист дійшов до адресата, бо інакше він обов'язково повертається до відправника з повідомленням про причину, яка унеможливила доставку кореспонденції (наприклад, неполадки у мережі чи неправильно вказана адреса).

Електронною поштою можна пересилати не лише тексти, а й графічні зображення, програми, мелодії. Переваги електронної пошти у наступному:

  • - можна надсилати тексти будь-якому користувачеві Інтернету;
  • - пересилка коштує недорого або входить у загальні витрати з підключення Інтернету, незалежно від розміру листа й віддалі до адресата;
  • - до листа можна приєднати не лише текстові файли, а й комп'ютерні програми, фотографії, звук тощо;
  • - можна надіслати один лист багатьом адресатам одночасно;
  • - можна у звичайний спосіб відповісти на лист або переадресувати його далі. Адресами електронної пошти тепер обмінюються, як колись візитними картками.

Вона складається з двох частин: nazva_korystuvacha@nazva_servera.

Системи попереднього замовлення

Це специфічні сервіси www, які дають змогу бронювати й придбати певну послугу або туристичний продукт. Процес резервації відбувається у реальному часі (on-line).

Системи попереднього замовлення впродовж багатьох років відіграють важливу роль у туризмі. Вони пропонують споживачам користуватися Інтернет-послугами бронювання у сфері транспорту (квитки проїзду), розміщення (готелі, пансіонати, приватні садиби). Власник об'єкта розміщення може подати свою пропозицію до відповідної системи. Такі послуги є платними; зазвичай це пов'язано з одноразовою річною оплатою, а вигоди, як правило, компенсують затрати.

Інші послуги

Окрім основних Інтернет-послуг, які мають широке застосування у підприємницькій діяльності, є багато інших послуг, що набувають все більшої популярності:

  • - переписка (chat) — дає можливість двом або декільком користувачам Інтернету обміну коментарями між собою;
  • - Інтернет-телефонія (VoIP) — трансляція розмови через Інтернет за допомогою вбудованого у комп'ютері мікрофона;
  • - телеконференція — трансляція зображення й звуку з Web -камери.

Ці послуги не становлять значної частки в Інтернеті, однак, наприклад, chat є дуже популярним серед молоді як форма розваги. Усе більшу популярність здобуває послуга VoIP у бізнес-середовищі. Телекомунікаційні фірми, щоби зменшити витрати зв'язку, особливо міжнародного, широко використовують цю технологію.

 
<<   ЗМІСТ   >>