Головна Туризм
Сільський туризм
|
|
|||||
ФранціяАгротуристичні послуги у селянських господарствах Франції надаються від 50-х років минулого тисячоліття. У 1955 р. була створена перша організація, що займалася наданням туристичних послуг на селі — "Національна федерація квартир у Франції" (Federation Nationale des Gites de France). Наступною організацією, яка займалася розвитком сільського туризму, є мережа "Вітаємо у селянському господарстві". Ці дві агротуристичних організації репрезентують своїх членів у вітчизняних інстанціях[1]:
Національна федерація "Gites de France" не лише координує розвиток сільського туризму в країні, а й надає відповідний знак якості селянським господарствам. Символом цього знаку є колоски, кількість яких визначає категорію. Найважливішими критеріями категоризації є:
Бюджет Федерації складається з оплати членських внесків (70%), урядових дотацій (5%), власної діяльності (25%). Важливою умовою агротуристичної діяльності у Франції є обов'язкове навчання всіх селян, які хочуть надавати туристичні послуги, та укладення проекту поетапних кроків функціонування господарства. Такі навчання тривають принаймні три дні й відбувають у різних місцях департаменту, аби всі зацікавлені могли взяти у них участь. Основними темами навчань є: засади і цілі організації сільського туризму; гостинність й технологія прийняття гостей; клієнти, їх сподівання та потреби; укладення угод; податки; форми популяризації[2]. Федерація провадить діяльність самостійно, а також у співпраці з іншими організаціями; вона влаштовує презентації своїх туристичних продуктів і послуг, пов'язаних із сільським відпочинком, для широкого кола потенційних споживачів. Сільський туризм у Франції ґрунтується на п'ятьох правилах:
Характерною особливістю агротуристичних селянських господарств у Франції є їх вузька спеціалізація. Одні власники пропонують туристам розміщення, інші — харчування або рекреаційно-спортивні послуги, а ще інші продукти з власного господарства. У цій співпраці важливим компонентом є взаємодовіра. У Франції розроблено спеціальну програму дитячого відпочинку в сільській місцевості під час шкільних канікул. Діти віком від 3 до 13 років запрошуються для проживання у сім'ї, піклування про свійських тварин (ягнята, поросята, кролики), активних ігор на природі зі своїми ровесниками, цікавих походів і пригод. У селі також діти мають змогу вивчати народні танці, народні промисли, фольклор краю, іноземні мови[3]. Місцева влада може призначити дотацію для створення одного нічліжного місця у розмірі 10% від усієї потрібної суми (поблизу річки Луари — до 20%). Якщо об'єкт виконує вимоги Європейського Союзу, то отримує додатково 30% від потрібної суми, за умови проходження 12 денного навчання[4] . Розвиток сільського туризму можливий завдяки фінансовій підтримці Міністерства сільського господарства, кредитам з Кредитного аграрного фонду і Фонду кредитування готельної діяльності. Важливе значення для активізації туризму у сільській місцевості має добра інфраструктура та дієвість органів місцевого самоврядування.
|
<< | ЗМІСТ | >> |
---|