Повна версія

Головна arrow Туризм arrow Сільський туризм

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Угорщина

Сільський туризм в Угорщині набув значного розвитку завдяки відсутності будь-яких особливих обов'язків чи обмежень у цій діяльності (оскільки на неї розповсюджуються загальні нормативні акти щодо функціонування сільськогосподарських господарств сімейного типу). Відтак цьому на агротуристичні господарства не розповсюджується дія нормативних актів, що регулюють підприємницьку сферу діяльності. Спеціальних державних стандартів зі сільського туризму в Угорщині немає, а використовувані для цього будинки й господарські споруди мають відповідати вимогам загальних нормативних документів щодо їх експлуатації.

Доходи власників агротуристичних господарств не оподатковують, якщо вони отримані саме від використання житлового будинку для відпочинку туристів і цей будинок розташований у сільській чи хутірській місцевості, що не належить до санітарно-курортної зони, а також якщо для туристів пропонується не більше 10 ліжко-місць; річний дохід цієї діяльності не перевищує 10 мінімальних місячних заробітних плат; місце постійного проживання особи — нерухомість, яка використовується. Сніданок можна пропонувати лише тим гостям, які перебувають в одному будинку з господарями.

В Угорщині передбачено спеціальні пільги для селянських господарств, які займаються або виявили бажання надавати послуги зі сільського туризму у випадку їх розташування у слаборозвинутих або визнаних депресивних регіонах. Отримання таких пільг й преференцій відбувається на конкурсних засадах у процесі реалізації урядових і відомчих програм.

Румунія

У Румунії інтереси власників агротуристичних селянських господарств представляє Національна асоціація сільського, екологічного і культурного туризму ЛМТЯЕЄ, яка заснована у 1994 р. і в цьому ж році стала членом ЕПЯООІТЕ8. Організація має 30 філій. її виконавча структура складається з Ради директорів, виконавчої ради і департаментів (маркетингу, бронювання, спеціальних програм).

Сільський туризм у цій країні активно розвивається у Південних Карпатах й орієнтований на такі цілі, як і в Україні, тобто на: збереження природного середовища і етнокультурних традицій горян (обряди, звичаї, народні ремесла, вівчарство на полонинах, гастрономічні традиції, унікальна сільська архітектура, гірські замки, гірськолижні курорти, мережу природно-заповідних територій). Однак розвиток цього виду туризму пов'язаний із низкою проблем, а саме: невмінням місцевого населення репрезентувати власний туристичний продукт, незадовільним станом інфраструктури, необхідністю комплексної реконструкції сільських засобів розміщення, складністю комунікації селян та туристів .

Аналіз житлового фонду для потреб сільського туризму засвідчив, що 85% будинків було зведено до того, як їх господарі почали приймати туристів; 15% — це будинки, які збудовані спеціально для надання послуг із розміщення і харчування. Щодо операторів сільського туризму, то 90% з них — місцеві жителі й 10% ті, хто приїхали з великих міст. За географією функціонування 80% місць розміщення розташовано у гірських районах, з них 85% у селах, 5% у невеликих містах, 10% у приміській зоні. Якість місць розміщення гарантується системою стандартів, яка складається з п'ятьох рівнів. Знаком якості було обрано ромашку. Сертифікацію садиб здійснює Національне агентство з туризму й охоплює всіх членів організації.

У складі туристичного продукту, який пропонується туристам, чільне місце посідає презентація народних промислів: ткацтва, вишивки, гончарної справи тощо. Створено низку програм в окремих регіонах країни, що складаються з серії тренінгів, відвідин народних майстрів, екскурсій до сіл-музеїв, у яких представлені елементи традиційного побуту, архітектура і культура румунського села. Це такі програми, як "Курси ткацтва", "У садибах майстрів", "Село Чекенешти — спадщина минулого". Отже, організація приділяє велику увагу культурному туризму на сільських територіях. Останніми роками великого попиту набули розроблені спеціальні тематичні продукти: "Винний шлях", "Гончарний шлях", маршрут до дельти Дунаю.

Національна асоціація АІЧТРЕС видає щомісячний журнал "Відпочинок у селі", де презентує цікаві місця розміщення, описує святкові заходи та екскурсійні маршрути.

 
<<   ЗМІСТ   >>