Повна версія

Головна arrow БЖД arrow Цивільний захист на підприємствах харчової промисловості

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ

Забезпечення робіт по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на підприємствах харчової промисловості

Забезпечення проведення РіНР планується завчасно відповідними службами і проводиться штабом на підставі розпорядження начальника ЦЗ об'єкта економіки. Основними видами забезпечення є:

  • - захист людей і елементів підприємства від вражаючих факторів надзвичайній ситуації;
  • - матеріальне забезпечення;
  • - протипожежне забезпечення; інженерне забезпечення; технічне забезпечення;
  • - транспортне забезпечення; медичне забезпечення.

Всебічне забезпечення формування ЦЗ проводиться в вихідному районі, районах розміщення змін, які відпочивають, маршрутах висування формування ЦЗ до районів виконання завдань. Безперервне забезпечення формування ЦЗ здійснюється з метою отримання достовірних даних про обстановку, яка склалася, зменшення впливу вражаючих факторів і створення сприятливих умов для виконання РіНР в повному обсязі.

Матеріальне забезпечення полягає в організації і здійсненні своєчасного і повного постачання формування технікою, засобами захисту, зв'язку, приладами і іншим майном потрібним для виконання РіНР.

Для матеріального забезпечення формування ЦЗ залучаються державні і приватні органи торгівлі і суспільного харчування, матеріально-технічного постачання, служби побиту і ін.

Повну відповідальність за матеріальне забезпечення несе командир формування, а здійснюється воно групою забезпечення або централізовано рухомими підрозділами (наприклад рухомою автозаправною станцією). Командир формування своїм розпорядженням визначає порядок забезпечення особового складу гарячою їжею, порядок заправки техніки паливом, порядок підвезення інших матеріальних засобів. Приймання їжі на відкритій місцевості при рівні радіації не більше 5 р/год

Протипожежне і інженерне забезпечення є визначальними при організації і здійсненні РіНР.

Засоби механізації, що використовуються для проведення рятувальних і невідкладних аварійно-відновлювальних робіт (РіНР), умовно можна розділити на п'ять груп:

Основні засоби механізації інженерно-рятувальних робіт (ИМР, МДК-2, БТМ, шляхопрокладачі, екскаватори, бульдозери, автомобільні крани, електричні і компресорні станції і ін.);

Механізований інструмент і засоби малої механізації (електро-, мото- пневмоперфоратори, відбійні молотки, різаки на бензині та гасу, домкрати, талі, лебідки і ін.);

Засоби відкачування води і гасіння пожеж (насоси, мотопомпи, пожежні автомобілі, цистерни, поливальні мийні машини і ін.);

Засоби для переправ (понтонно-мостові парки, баржі, пороми і човни);

Транспортні, ремонтні і допоміжні засоби (ремонтні майстерні, автомобілі, паливозаправники, освітлювальні електростанції і ін.).

Технічне забезпечення організовується для підтримання в справному стані і готовності до негайного виконання робіт всіх видів техніки.

Задачами технічного забезпечення є:

організація і поточного ремонту технічних засобів;

забезпечення запасними частинами всіх видів а також ремонтними матеріалами;

технічне обслуговування машин і механізмів.

Транспортне забезпечення дозволяє виконати транспортування важкої техніки в район виконання РіНР.

Медичне забезпечення організовується для збереження здоров'я і працездатності особового складу формування ЦЗ, своєчасного надання допомоги ураженим і хворим, їх евакуації і лікування, а також для попередження виникнення інфекційних захворювань.

Оцінка об'єктів на яких необхідно виконати РІНР

При ліквідації суцільних завалів розчищати проїжджу частину вулиці доцільно тільки у тому випадку, якщо висота завала не перевищує 0,5 метрів. Такій шар уламків можна змістити за 2-3 проходження бульдозера. Якщо висота завалу більше, прокладаються тимчасові проїзди по верху завала. Так як в завалах є великі уламки конструкцій, то під час прокладання проїздів по верху завалу доцільно використовувати декілька бульдозерів: до двох потужних (на базі трактора Т-140, Т-180, ДЄТ-250) і до шестьох середньої потужності (на базі тракторів Т-100, С-100). При цьому потужні бульдозери створюють проїзд, а середні вже дообладнують його для руху колісної техніки.

Для обладнання проїздів до завалених сховищ можна використовувати бульдозери на базі тракторів Т-100 з гідравлічним приводом. Проїзд невеликої довжини для колісної техніки такій бульдозер зробить за один прохід.

Балки, великі уламки, конструкції, яки зашкоджують проведенню РіНР вилучають за допомогою автокранів і технічних засобів обладнаних спеціальними вантажу захоплюючими пристроями.

Для різки арматури і інших металевих конструкцій використовують спеціальні апарати газополум'яного різання металів. (ПУРС - 3, ПГУ-3).

Для подачі повітря у захисні споруди може бути достатнім використання одного автокрану (для розчищення місця для бурильної установки), бурильної установки (для пробивання отвору в перекритті) і компресорної установки (безпосередньо для подачі повітря).

Таким чином можна зробити висновок, що нормалізація ситуації після будь-якої надзвичайної події, що передбачає мінімізацію її масштабів і наслідків, та забезпечення безпеки діяльності населення, виробничого персоналу в цих умовах можлива тільки за умовою ретельної організації і своєчасного здійснення РіНР у повному обсязі.

 
<<   ЗМІСТ