Головна Техніка
Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
|
|
|||||
Інформаційна підтримка процесів життєвого циклу виробів.ІПВ/СALS/PLM-технології, тобто інформаційна підтримка постачань і ЖЦ продукції (або виробів) – це сучасний підхід до проектування, виробництва і експлуатації високотехнологічної і наукоємної продукції, що полягає у використанні комп'ютерної техніки і сучасних інформаційних технологій на всіх стадіях ЖЦ продукції. За рахунок безперервної інформаційної підтримки забезпечуються одноманітні способи управління процесами і взаємодії всіх учасників цього циклу: замовників продукції, постачальників/виробників продукції, експлуатаційного і ремонтного персоналу. Інформаційна підтримка реалізується у відповідності з вимогами системи міжнародних стандартів, що регламентують правила вказаної взаємодії переважно за допомогою електронного обміну даними. ІПВ/СALS/PLM-технології є сучасною організацією, перш за все, ділових процесів розробки, виробництва, експлуатації і післяпродажнього сервісу виробів (кораблів і автомобілів, літаків і ракет, комп'ютерних мереж і ін.). У основі цих технологій лежать інтегровані інформаційні моделі ЖЦ виробів і моделі його виробничого і експлуатаційного середовища при виконанні виробами своїх бізнес-процесів. Впровадження ІПВ/СALS/PLM-технологій дозволяє, за оцінками фахівців, істотно підвищити якість складних виробів, що випускаються сучасною промисловістю і одночасно понизити до 30% витрат при їх проектуванні, виробництві і експлуатації. Концепція ІПВ/СALS/PLM визначає набір правил, регламентів, стандартів, у відповідності з якими будується інформаційна електронна взаємодія учасників процесів проектування, виробництва і експлуатації виробів. Перш за все, це наявність двох технологій управління:
Завдання, що вирішуються за допомогою PDM-технології:
При реалізації стратегії ІПВ/СALS/PLM повинні використовуватися три групи методів, що звуться СALS-технологіями.
При інтеграції всіх даних про виріб в рамках ЄІП застосовуються спеціалізовані програмні засоби PDM, звані PDM-ciістсмами (системами управління даними про виріб). Вони є новим поколінням комп'ютерних засобів управління всіма, пов'язаними з виробами інформаційними процесами їх ЖЦ. На відміну від АСУ В, контролюючих інформацію про ресурси підприємства, PDM-системи направлені саме на управління інформацією про вироби. Функції PDM-системи:
Перевагою від використання РDМ-системи на сучасних підприємствах є скорочення часу проектування виробів і підвищення їх якості. Скорочення часу досягається за рахунок підвищення ефективності процесу проектування, яке характеризується чотирма аспектами:
Користувачами PDМ-системи є всі співробітники підприємств-учасників ЖЦ виробу (конструктори, технологи, працівники технічного архіву, а також службовці, що працюють в інших наочних областях: збут, маркетинг, постачання, фінанси, сервіс, експлуатація). Головним завданням PDM-системи, як робочого середовища користувача, є надання співробітникові системи потрібної інформації в потрібний час в зручній формі і у відповідності з правами доступу. Сьогодні PDM – система покликана стати в цілому робочим середовищем працівника сучасного підприємства. Вона здатна забезпечити абсолютно всі його потреби, починаючи, наприклад, від перегляду специфікації виробу, вузла і, закінчуючи змінами в твердотілій моделі деталі або затвердженням змін деталі керівником проекту. При необхідності, PDM – система забезпечує працівникові можливість користуватися допомогою інших систем для обробки даних, самостійно визначаючи, який саме зовнішній додаток необхідно запустити для обробки тієї або іншої інформації. Так, якщо система автоматичного проектування (САПР) – це лише робоче місце інженера, де, наприклад Pro/Е – "вищий ступінь задоволення інженера- розробника", то PDM – вищий ступінь задоволення для менеджера, який координує роботу цих інженерів. PDM – система дозволяє зробити прозорою творчу роботу над створенням нового продукту, побачити поточний статус проекту, пов'язати воєдино роботу проектної команди. Крім того, PDM значно скорочує кількість вертикальних зв'язків при ухваленні рішень, замінюючи їх на горизонтальні. Це дає можливість членам проекту відчути себе єдиною командою, ухвалюючи рішення колегіально. Конструктор, нарешті, працює разом з технологом і постачальником, а не протистоїть їм. В сфері транспортних компаній АТЗК інтегроване інформаційне середовище ІПВ/CALS/PDM-технологій тільки впроваджується. Сьогодні це, лише сукупність мережевих електронних інформаційних систем (див. §1.5.5) у вигляді розподілених сховищ, які є гетерогенними, оскільки використовують в своєму складі різні:
В цілому, це СД, в яких діють стандартні правила обробки, зберігання, оновлення, пошуку і передачі інформації, через які здійснюється "безпаперова" інформаційна взаємодія між всіма етапами ЖЦ як PC, так і його САУ контролю і діагностики. Прикладом може бути програма Torque, як основа "автомобільної" концепції FADEC (див. §1.5.5), що є першим кроком до системи FRACAS і, відповідно ІПВ/СALS/PLM-технологіям. яка (тобто Torque) призначена для отримання і відображення діагностичної інформації бортової системи самодіагностики. Сьогодні вона вже "вміє" відображати поточні параметри роботи мотора, інших систем, вузлів і агрегатів, відображати і розшифровувати "коди помилок", "стирати помилки" з електронного блоку управління (ЕБУ), автоматично відправляти значення величин параметрів, контрольованих датчиком (логи), в інтегрований електронний інформаційний метапростір, де протягом півроку можна переглянути не тільки значення контрольованих величин в різний час, але і побачити на мапі весь маршрут PC за цей період. Не менш значущими для ІПВ/СALS/PLM-технологі й на АТЗК є такі прості (з погляду вирішуваних на AT завдань) електронні інформаційні системи, як:
Сукупність на АТЗК традиційних підприємств і абсолютно нових утворень (наприклад, GPS-Trace Orange, М2М, СКРТ і ін.), що представляють електронні інформаційні системи, формує на АТЗК і AT в цілому абсолютно нову культуру експлуатації PC. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|