Повна версія

Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Учасники підприємницької діяльності

Коло учасників підприємницької діяльності, виходячи із загальності підприємництва, неозоре. При капіталізмі це практично все суспільство. До числа учасників (суб'єктів) входять:

- підприємці, їх об'єднання і асоціації;

Рис. 1.18. "Об'ємна" модель бізнес-процесу

  • - споживачі товару індивідуальні і колективні, а також асоціації і союзи споживачів;
  • - працівники наймані, працюючі на контрактній або іншій основі, їх професійні союзи і федерації;
  • - органи державні і муніципальні, що виступають безпосередньо учасниками операцій.

Всі люди, згідно системі класифікації за способом заробітку грошей діляться на чотири основні групи: "Р", "С", "Б", "І".

Група "Р"-люди, що працюють по найму. Це абсолютна більшість працездатного населення світу. Але, наприклад, в Германії на їх частку доводиться 10% мільйонерів. Проте в основному це менеджери.

Група "С" – люди, які самі забезпечують себе. Це приватні підприємці і засновники малого бізнесу. Це люди, які самі є системою, яка управляє бізнесом і визначає його ефективність. Вони "одержимі" ідеєю своєї справи і можуть працювати як роботи, не рахуючись з часом і навіть здоров'ям. їх справа сильно залежить від особи підприємця. Серед мільйонерів, наприклад, в Германії їх також 10%, але це лише люди вільних професій (лікарі, архітектори, адвокати).

Група "Б" – люди, які створюють бізнес-системи, тобто бізнес, що функціонує завдяки системі управління. Таким бізнесом керують боси. У нім працюють фахівці, а сам власник бізнесу може в ньому працювати або не працювати. Важливим навиком такого бізнесмена є уміння наймати людей і формувати з них сильну команду. Це можуть бути власники малого бізнесу, але в основному – власники крупних корпорацій. Це, наприклад, Білл Гейтс або Марк Цукерберг.

Група "І" – інвестори. Це багаті люди, які отримують дохід від вкладення грошей. їх відмітна особливість полягає в тому, що на інвестора працюють гроші інших людей.

Особливість ІТС полягає в тому, що абсолютно всі її структурні виробничі підрозділи – це приватні бізнес групи "С". Тому основою "життя" сучасної ІТС на АТЗК є лише прибуток. Проте прибуток це не слина мета ІТС сьогодні.

Головне полягас в тому, що підприємці "С" працюють у сфері безпеки життєдіяльності людини, де останнім часом особливу увагу у всіх країнах світу приділяють проблемі взаємодії економіки і соціоекології.

Під соціоекологією розуміють науку про екологію людського суспільства. Вона займається дослідженням раціонального природного використання і гармонізацією суспільства і природи з мстою ліквідації суперечностей між людським суспільством і навколишнім середовищем, де існує проблема визначення оптимального рівня витрат.

Завжди, будь-яке підвищення безпеки (екологічної, медичної, терористичної або техногенної) людини на Землі досягалося і досягається за рахунок необхідного додаткового збільшення витрат. У сучасному суспільстві підвищення безпеки засноване на глобалізації ТД і НК, що достатньо яскраво виражене в автобудуванні і на транспорті. Тому для підприємців АТЗК актуальним завданням є неухильне впровадження ІПВ/СALS/PLM-техпологій в процес експлуатації PC, які забезпечують саме оптимальне використання як PC, так і засобів ТД і НК. Впровадження на АТЗК засобів ТД і НК є процесом "кібернетизації" галузі, що вимагає бачення інженера ІТС, як нову економічну людину.

Підприємець – це "індивідуум, який створює бізнес і управляє їм з принциповою метою досягнення прибутку і зростання .... що характеризується інноваційною поведінкою і використовує в справі, пракгику стратегічного управління".

Ціль досліджень підприємництва – підведення теорегичного фундаменту під підприємницький стиль управління як вирішального складового успіху сучасного фахівця в ринковій господарській діяльності.

Рішення цієї задачі в TEA полягає в пізнанні загальних характеристик і основних принципів ІПВ/СALS/PLM-технологій на різних рівнях управління ("деталь .... галузь") і створенні теоретичних основ реінжинірингу системи ТЕА- АСУ на АТЗК, тобто теоретичних основ інженерної діяльності по конструюванню бізнесу в сфері ТЕА-АСУ.

Необхідно виконати комплекс організаційних, науково-дослідницьких, проектних і інших робіт, направлених на створення нової культури інженерної діяльності. Це революційний підхід до конструювання в цілому, який полягає в тому, що багато поколінь конструкторів, технологів, виробничників виховані на основі зовсім іншої культури, що базується на сотнях стандартів ЄСКД, ЄСТД, СРПП, що детально регламентують ведення справ з використанням паперової документації. В умовах застосування ІПВ/СALS/PLM-технологій (далі ІПВ- технологій) ця культура повинна зазнати корінних змін:

  • - формування принципово нових засобів інженерної праці;
  • - повна зміна організації і технології інженерних робіт;
  • - істотна зміна, тобто доповнення і часткова переробка нормативної бази;
  • - навчання тисяч фахівців для роботи в нових умовах і з новими засобами праці.
 
<<   ЗМІСТ   >>