Повна версія

Головна arrow Екологія arrow Транскордонні проблеми токсикології довкілля

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Характеристика окремих пестицидів

,4-D

А. Фізико-хімічні властивості. 2,4-D, а повніше 2,4-дихлорфе- ноксиоцтова кислота є безбарвним, кристалічним порошком, що дуже важко розчиняється у воді. Торговельні препарати з назвами амінопелік, пелік, агніон містять натрієві або амонієві солі, які добре розчиняються у воді. Іноді пестицид використовується в ефірній формі, що є важко розчинною як емульсія.

Б. Токсичність. Токсичний вплив кислоти і її похідних зумовлює порушення оксидного фосфорилювання, що виявляється збільшенням зміни матерії. Симптомами отруєння є загальне ослаблення, блювотиння, пронос, м'язові болі, подразнення слизистих оболонок. При дуже гострих отруєннях спостерігаються гіпотермія, судороги, порушення і навіть припинення серцевої діяльності. Побічними результатами гострих отруєнь можуть бути частковий параліч і порушення м'яких органів. Перша допомога у випадку зараження шкіри полягає в тому, щоб дуже ретельно вимити її з милом. У випадку отруєння, що сталося через порожнину рота, треба викликати блювотиння і дати активоване вугілля.

ДДТ

А. Фізико-хімічні властивості. ДДТ є безбарвним, кристалічним, без смаку і без запаху. У воді не розчиняється. Легко розчиняється в органічних розчинниках. ДДТ є дуже стійкою речовиною і важко підлягає біодеградації. У торгівлі під назвою азотокс (azotox) зустрічається суміш ізомеру р, р' (близько 75 %) та 11 інших.

Б. Токсичність. Головним шляхом отруєнь організму є система травлення. В організмі ДДТ зазнає метаболічних змін до ДДЕ і ДДА, які також є токсичними. Подібно до інших хлорорганічних пестицидів, ДДТ належить до нейротропних отрут. Симптомами хронічних отруєнь є ослаблення, головний біль, нервове збудження, психічне порушення. При гострому отруєння спостерігаються конвульсії та судороги, частковий параліч і параліч як прояв неврологічних порушень. Смерть може наступити внаслідок дихальної недостатності, спричиненої конвульсіями (смертельна доза, яка потрапила через ротову порожнину, складає 21÷35 г). Перша допомога полягає в промиванні шлунка, що уможливлює усунення з його стінок пестициду, який ще не зазнав ресорбції.

 
<<   ЗМІСТ   >>