Повна версія

Головна arrow Логістика arrow Логістична інфраструктура

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Узагальнений алгоритм вибору місця розташування об'єктів логістичної і інфраструктури

На практиці облік великого числа факторів істотно ускладнює проблему вибору місця розташування об'єктів логістичної інфраструктури на логістичному полігоні. Тому дотепер практично не існує розробок, що у комплексі враховували б усю багатоманітність факторів, що впливають на місце розташування ОЛІ.

Аналіз сучасної літератури по досліджуваному питанню показав, що розробки ведуться за двома основними напрямками. Це:

  • 1) побудова і використання функції суб'єктивної корисності обраного варіанту місцеположення конкретного об'єкту логістичної інфраструктури;
  • 2) облік тільки найважливіших факторів, що впливають на розміщення конкретного об'єкту логістичної інфраструктури. Однак який й би підхід ми не обрали для рішення завдання вибору доцільного місця розташування ОЛІ, він не буде працювати ізольовано. Тобто грамотний фахівець буде прагнути один із наведених підходів використати в якості основного, а інший застосує як додатковий. А тому в якості практичної поради можна рекомендувати до використання формалізовану процедуру вибору місця розташування ОЛІ, що описана алгоритмом, який наведено нарис. 5.3.

Розміщення об'єктів логістичної інфраструктури завжди є досить трудомістким процесом, а тому безпосереднім виконавцям необхідно використати для аналізу всі можливі підходи і методи. І тільки після цього приступити до відпрацювання рішення щодо вибору місця розташування конкретного об'єкту логістичної інфраструктури.

Алгоритм пошуку доцільного місця розташування ОЛІ

Рис. 5.3. Алгоритм пошуку доцільного місця розташування ОЛІ

За умови здійснення вибору доцільного місця розташування ОЛІ слід враховувати ше одну важливу обставину, а саме, щоб ієрархія рішень (рис. 3.1), що приймаються відповідала б логістичній стратегії організації. Тобто, якщо логістична стратегія має за основне завдання досягнення мінімального часу доставки продукції, то об'єкти інфраструктури повинні розмішатися так, щоб це завдання було вирішене. А якщо стратегія передбачає низькі витрати, то більшість об'єктів інфраструктури повинні бути централізованими. Виконання цієї вимоги дозволить отримати логістичній компанії економію на масштабах.

Алгоритм вибору місця розташування логістичного об'єкту в межах ланцюга поставок

Рис. 5.4. Алгоритм вибору місця розташування логістичного об'єкту в межах ланцюга поставок

За умови якщо ланцюг поставок уже спроектований або функціонує деякий термін часу прийняття рішення щодо розміщення конкретного об'єкту інфраструктури може бути виконано за наступним алгоритмом (рис. 5.4).

 
<<   ЗМІСТ   >>