|
|
|||||
Прикладні обчислювальні пакети рішення логістичних завданьУправління логістичними системами, ланцюгами поставок продукції або окремих їх фрагментів має високу ефективність за умови використання сучасного інструментарію рішення завдань, що вимагають оптимізації. Він містить не тільки відомі математичні методи і моделі з відпрацьованими алгоритмами рішення економічних завдань, але і так називані засоби забезпечення. Без цих двох складових сучасний фахівець в області логістики не здатний забезпечити рівноважний стан функціонування логістичної системи, ланцюга поставок. На даний період розвитку суспільства комп'ютер, як засіб забезпечення успішної роботи фахівців, добре відомий всім, насамперед, як обчислювальна машина. З його допомогою вирішуються серйозні економічні і управлінські завдання. Для успішного їхнього рішення нині логісту надані сучасні програмні засоби, що поєднують великий арсенал загальних різних обчислювальних пакетів і спеціальних пакетів обробки різної інформації. Наведемо коротку їх характеристику.
Система дає можливість наочної роботи з графікою, особливо двовимірною. Тут реалізована також і тривимірна графіка і закладені можливості побудови анімаційних графіків, що дозволяють побачити процес у динаміці.
Мережеві технології – своєрідний інформаційний простір, що забезпечує користувачів засобами обміну інформацією і колективним використанням ресурсів мережі: апаратних, програмних і інформаційних. За допомогою мережі різні питання вирішуються незалежно від територіального розташування клієнтів і партнерів, що особливо зручно для логістів, які мають велику географію спілкування. На сьогоднішній день логісти використовують переважно три групи мереж:
Наведений перелік програмного забезпечення, що використовується в діяльності логістів, поряд з математичними методами, звичайно ж, сприяє швидкому рішенню завдань, що вимагають оптимізації. Однак це програмне забезпечення є загальним і для логістів, і для менеджерів, і для маркетологів, і для багатьох фахівців, що працюють у різних сферах. Для області конкретно логістики можна вказати на наступне. Швидкі темпи розвитку інформаційних технологій дозволяють одержати в арсенал інструментарію прийняття логістичних рішень сучасні спеціальні обчислювальні або моделюючі пакети. На сьогоднішній день їх розроблено досить багато і вони використовуються досить ефективно європейськими і американськими фірмами та компаніями. Так, наприклад, у Європі і Америці досить широке поширення одержали такі набори стандартних пакетів для рішення задач маршрутизації, як PARAGON, CAST, OPTRACK, для управління ланцюгами поставок – референтна модель SCOR, для управління логістичними системами, у тому числі і ланцюгами поставок, – сучасний програмний продукт ORACLE і багато інших. Через неможливість опису всіх існуючих пакетів для прикладу розглянемо тільки два, які з успіхом використовуються сьогодні логістичними службами підприємств, фірм і компаній України, – це програмний продукт ORACLE і референтна модель SCOR. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|