Повна версія

Головна arrow Політологія arrow Зовнішня політика України

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Україна – Італійська Республіка

Розвиток політичних контактів між країнами започатковано 28 грудня 1991 р., коли Італія визнала незалежність України. Дипломатичні відносини встановлено 29 січня 1992 р., а в березні 1992 р. відкрито Посольство Італійської Республіки в Україні. Водночас загальна аморфність та невизначеність політики Заходу стосовно України тривалий час не давали можливості для вироблення обґрунтованої концепції відносин України та Італії.

З часу встановлення дипломатичних відносин українські президенти кілька разів відвідували Італію з офіційними візитами: у квітні 1993 р., у травні 1995 р., листопаді 2002 р., жовтні 2008 р., вересні та жовтні 2013 р.. 16-17 жовтня 2014 р. відбувся робочий візит Президента України П.О. Порошенка до Італійської Республіки (м. Мілан). Президент Італії О. Скальфаро перебував в Україні у жовтні 1996 р. з державним візитом та у 1999 р. – з робочим візитом. Під час візиту Президента України Л. Кравчука в Італію 18-20 квітня 1993 р. сторони парафували міждержавний Договір про дружбу і співробітництво та низку міжурядових угод про співпрацю в конкретних галузях. Під час головування Італії в Центральноєвропейській Ініціативі (ЦЄІ) у березні 1994 р. Україну було прийнято до цієї організації в якості асоційованого члена. Італія сприяє розвитку співробітництва між Європейським Союзом й Україною.

У травні 1995 р. в італійській столиці було підписано базовий Договір про дружбу і співробітництво між країнами. Згідно з документом започаткована Українсько-італійська рада з економічного, промислового та фінансового співробітництва, що створювало сприятливі умови для поглиблення двосторонніх контактів. Договірно-правова основа відносин поповнилася конвенцією про уникнення подвійного оподаткування доходів і капіталу та виявлення ухилень від сплати податків; домовленостями про співробітництво в космічній, енергетичній та машинобудівній галузях; угодами про співробітництво в галузі освіти, культури й науки, зокрема програмою культурного співробітництва на 1996–1999 рр. тощо.

У 1997 р. відбувся офіційний візит Голови Ради Міністрів Італії Романо Проді в Україну. У березні та грудні 1998 р. Прем'єр-міністр України В. Пустовойтенко перебував в Італії з робочими візитами. У жовтні 2003 р. Голова Ради Міністрів Італії Сільвіо Берлусконі взяв участь в Саміті „Україна-ЄС” (м. Київ). У червні 2005 р. італійська урядова делегація в Києві обговорювала питання активізації українсько-італійського співробітництва. Серед інших візитів згадаємо про офіційний візит до Італійської Республіки Президента України В. Ющенка 8-9 жовтня 2008 р. Було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про співробітництво в галузі туризму та Угоду між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Італійської Республіки про співробітництво в галузі військової географії. 24.07.2007 р. підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про військово-технічне співробітництво; 18.09.2009 р. Меморандум про співробітництво з питань змін клімату та розвитку спільних проектів у рамках Кіотського Протоколу між Національним агентством України з екологічних інвестицій та Міністерством довкілля, захисту територій і моря Італійської Республіки; 25.03.2011 р. Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством екології та природних ресурсів України і компанією ENI щодо співробітництва у спільному дослідженні та видобутку вуглеводнів в Україні; 21.02.2012 р. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про торговельне судноплавство; 07.08.2013 р. – Технічна угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Італійської Республіки про надання тилового забезпечення українському персоналу у складі італійського контингенту, що діє в рамках Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці

Афганістан; 13.11.2013 р. Угода про обмін технічною інформацією і співробітництво у галузі ядерної безпеки та радіаційного захисту між Державним комітетом ядерного регулювання України та Вищим інститутом захисту навколишнього середовища. Міністерства внутрішніх справ країн співробітничають у питаннях боротьби зі злочинністю, наркобізнесом; міністерства транспорту – у сфері пасажирських і вантажних перевезень. Розширилося військове співробітництво. В парламентах обох країн утворені Асоціації дружби „Україна – Італія” та „Італія – Україна”. Італія відкрила низку кредитних ліній для України.

 
<<   ЗМІСТ   >>