Повна версія

Головна arrow Маркетинг arrow Інформаційний бізнес

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Аналіз видів інформаційних послуг

Проведемо аналіз видів інформаційних послуг, які можуть придбати на українському ринку власники комп'ютерів і комп'ютерних мереж (див. мал. 2.4).

Види інформаційних послуг

Мал. 2.4. Види інформаційних послуг

Розглянемо вищенаведені види інформаційних послуг більш детально.

Установлення й настроювання ПЗ і додаткових пристроїв. Як і при купівлі багатьох інших послуг, існують два способи вирішення даної проблеми:

Перший – звернутися до спеціалізованої фірми. У такому випадку доведеться везти системний блок в офіс, оскільки виклик спеціаліста додому коштуватиме недешево. Причому часто в цю послугу входить установлення програм. Природно, вартість ПЗ не враховується, і про його ліцензованість не йдеться.

Другий – через розміщення в ЗМІ платних оголошень. Ціна встановлення та настроювання залежить від конфігурації ПК та від відстані до клієнта. Іноді фахівець спочатку приїжджає до замовника і вже на місці визначає вартість робіт.

Якщо необхідні якісь особливі програми, то їх також можна замовити. Складніше, коли необхідно встановити і настроїти ме-

режеве ПЗ. Ту саму роботу приватний фахівець виконає вдвічі дешевше, а в разі оформлення договору на адміністрування мережі, можливо, і безкоштовно, але знайти відповідного професіонала набагато важче, ніж у першому випадку.

У кожного власника комп'ютера виникає необхідність у встановленні додаткового обладнання або заміні старого (звукової або відеокарти, факс-модема, дисковода і т. п.). Виконувати цю процедуру самостійно без відповідного досвіду, звичайно, можна, але гарантії, що все працюватиме як слід, немає.

Ремонт і модернізація. Несправності й поломки комп'ютерної техніки іноді усуваються досить просто, іноді потребують серйозного ремонту, але завжди потрібна попередня послуга – діагностування устаткування. Ремонт – це та послуга, яку більшість користувачів купує в спеціалізованій фірмі з хорошою репутацією, що дає гарантію на полагоджену техніку.

Перелік послуг із ремонту комп'ютерної техніки досить великий. Однак користуватися ними має сенс тільки втому разі, якщо вартість ремонту не перевищує 50% вартості устаткування. Як правило, ремонт поділяється на простий (клавіатура, миша, друкарські плати та інші пристрої без заміни чіпсетів) і складний (коли необхідне спеціальне паяння мікросхем). Вартість складного ремонту в два-чотири рази вища, але й необхідність у ньому виникає вдвічі рідше.

Модернізація ПК це процес удосконалення комп'ютера, за якого фахівці визначають перелік устаткування, що підлягає безумовній заміні на більш потужне та сучасне (наприклад, материнська плата, процесор, жорсткий диск), і перелік старих компонентів, здатних уписатися в модернізовану систему без суттєвого зниження її продуктивності (корпус, відеокарта, мережевий адаптер).

Модернізація ПК, як і ремонт, – послуга, цінність якої у більшості користувачів сумнівів не викликає. Як правило, всі фірми, що спеціалізуються на ремонті комп'ютерів, надають і цей вид послуг. Вони можуть зробити це краще за інших, оскільки їм за родом діяльності часто доводиться вирішувати питання сумісності різних компонентів ПК, спираючись на знання технічних тонкощів устаткування.

Комплексне обслуговування техніки. Як зазначається практично всіма виробниками послуг, основна маса цього товару купується замовником поза комплексом (пакетом) послуг. Стабільний попит на обслуговування техніки на території замовника з'явився нещодавно, і основна причина виникнення інтересу до таких послуг – перехід в організаціях від поодиноких робочих місць обробки даних до інформаційних систем. Як завжди, першими до розуміння цінності комплексного обслуговування дійшли комерційні організації. їх серед споживачів даного виду послуг понад 50%.

Організаціям вигідніше укладати договір на комплексне обслуговування, оскільки проблем під час експлуатації мережі не уникнути, а вартість послуг у пакеті може бути вдвічі дешевше. При виборі постачальника послуг необхідно звертати увагу не тільки на вартість і схему надання їх, а й на здатність фахівців робити ці послуги якісно.

Сьогодні сфера послуг на комп'ютерному ринку України, як зазначає Л.Ф. Єжова [86], перебуває на етапі піднесення, і ті підприємства, що вкладають кошти в її розвиток, діють далекоглядно. У найближчому майбутньому не тільки зростуть кількість та якість запропонованих послуг і попит на них, але, мабуть, виникнуть нові форми і схеми продажу цього виду товару.

Інші види інформаційних послуг. Сьогодні на комп'ютерному ринку актуальними стали послуги, які раніше були поодинокими. Як наслідок проблеми збереження інформації, з'явився попит на захист даних від утрат та несанкціонованого доступу, антивірусний захист і профілактику. Проблема відновлення інформації нерідко виникає в ІС із великими масивами даних. Першими замовниками цих послуг були видавництва, сьогодні – банки, бухгалтерії, торгові фірми. Вартість інформаційних послуг залежить від обсягу інформації, що захищається і відновлюється, та складності робіт.

Послугами з технічної експертизи комп'ютерної техніки користуються у державних організаціях для оцінювання її залишкової вартості і списання. Але інформаційне підприємство мусить мати дозвіл на таку діяльність.

 
<<   ЗМІСТ   >>