Повна версія

Головна arrow Маркетинг arrow Інформаційний бізнес

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Розвиток світового та національного ІТ-консалтингу

Раніше вважалося, що бізнес і технології – різні боки діяльності організації, а це призводило до класичної проблеми – вибір бізнесової стратегії, яка не може бути реалізована, бо кваліфікованих консультантів з інформаційних технологій не було.

Сьогодні ринок консалтингових послуг у сфері інформаційних технологій – це ринок продавця. Показником збільшення попиту на них є зростання обсягу послуг, що надаються найбільшими консалтинговими фірмами в галузі інформаційних технологій.

Заданими Global IT Consulting Report, кожного року обороти цих компаній збільшуються на 20–30%, загальний обсяг ринку сягає $50 млрд. До першої п'ятірки за обсягами послуг, що надаються у сфері інформаційних технологій, увійшли: Andersen Consulting – майже $3,5 млрд, Computer Sciences Cofp. – $2 млрд, Ernst & Young – $1,6 млрд., Deloitte & Touche Consulting Group KPMG Peat Marwick–no $1,15 млрд. [179].

Значне зростання попиту на послуги консалтингових фірм було спричинене необхідністю розв'язання "проблеми 2000 року", тобто зміни настроювань комп'ютерних програм.

В Україні термін "IT-консалтинг" не є чітко визначеним. Практично кожна фірма, що працює на ринку інформаційних технологій, заявляє про надання нею деяких консалтингових послуг.

Однією з актуальних проблем для українських організацій сьогодні є підвищення ефективності бізнесу за допомогою впровадження сучасних методів управління, заснованих на інформаційних технологіях. Як показує світовий досвід, ефективне застосування IT сприяє підвищенню керованості бізнесу, росту продуктивності, зниженню витрат і підвищує імідж організації.

Сьогодні IT-бюджети найбільших українських організацій вимірються багатьма десятками мільйонів доларів, суми IT-бюджетів стають значними навіть у організаціях середнього масштабу. У цьому зв'язку керівникам організацій необхідно розуміти, на що ці гроші витрачаються і як їх правильно використати. Відповідно, для успішного ведення бізнесу життєво важливими є питання планування ефективного використання інформаційних технологій.

Щодо розвитку вітчизняного IT-консалтингу, то треба зазначити, що в економіці України головна умова, за якою вибирають консультанта, – низька оплата послуг разом із відносно високою якістю.

Про світовий рівень послуг вітчизняних консалтингових фірм мова не йде, оскільки вони мало працюють на ринку консалтингових послуг порівняно зі світовими консультантами. Але вони можуть надати більш якісну консультаційну пораду керівництву організації, яка функціонує у вітчизняній економіці, ніж іноземний спеціаліст, який не стикався з цими проблемами на практиці.

В свою чергу, керівник організації в Україні вибере дешевші й більш пристосовані до наших реалій послуги вітчизняних консультантів, а не іноземних, чиї послуги досить дорогі. Отже, вітчизняні консультанти мають нагоду підняти якість своїх послуг до світового рівня і скласти конкуренцію світовим консалтинговим фірмам.

Конкуренція: хтось виграв – хтось програв.

Співпраця: виграють усі Едвард Демінг

 
<<   ЗМІСТ   >>