Повна версія

Головна arrow Маркетинг arrow Інформаційний бізнес

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Інтернет-маркетинг як основа успіху Е-комерції

Коло питань: суть Ін тернеш -маркетингу, сегментація Ін- тернет-ринку, принципи маркетингу в Інтернеті, проблеми впровадження Інтернет-маркетингу

Суть інтернет-маркетингу

Основою успіху електронної комерції в світовій практиці виступає Інтернет-маркетинг, який значно підсилює взаємозв'язок інформаційної установи і клієнта.

Однією з основних маркетингових характеристик Інтернету є перехід ключової ролі від виробників послуг до їх споживачів.

Інтернет дозволяє підприємству привернути увагу нового клієнта за лічені секунди. Проте, водночас, він дає змогу клієнту практично миттєво перейти на сайт будь-якого з конкурентів. Це підвищує цінність уваги покупців, а встановлені взаємовідносини з клієнтами стають головним капіталом електронної комерції

Інтернет-маркетинг – це новий напрям в сучасній концепції маркетингу, це теорія та методологія організації маркетингу в гіпермедійному середовищі інтернету, що володіє унікальними характеристиками, які значно відрізняються від характеристик традиційних інструментів маркетингу.

Інтернет значно змінив просторовий і часовий масштаби ведення комерції. Він став глобальним засобом комунікації, що не має територіальних обмежень, при цьому вартість доступу до інформації не залежить від віддаленості від неї на противагу традиційним засобам, де ця залежність прямо пропорційна, вартість комунікацій, порівняно з традиційними засобами, стає мінімальною, а їх функціональність і масштабованість значно зростають.

В результаті Інтернет дозволяє перейти від масового маркетингу до маркетингу "один-одному", до спеціальних маркетингових пропозицій окремому покупцю, спеціального виробництва, індивідуальних звернень, індивідуальних стимулів придбання товару. Зниження трансформаційних витрат може досягатися за рахунок оптимального вибору структури асортименту інформаційного продукту, скорочення часу на розробку та впровадження нового інформаційного продукту, обґрунтованої політики ціноутворення, зниження числа посередників, витрат на маркетингову стратегію просування й продажу інформаційного продукту і т.д.

Основними показниками, за якими сегментується Інтернет- ринок, є стать, вік, освіта, дохід, активність роботи з Інтернетом, інтереси, менталітет, динаміка зростання сегмента, його обсяг, топологія та ін.

 
<<   ЗМІСТ   >>