Повна версія

Головна arrow Маркетинг arrow Інформаційний бізнес

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Проблеми впровадження маркетингу в Інтернеті

Залучення електронних каналів маркетингу і збуту передбачає реорганізацію комплексу взаємопов'язаних способів, прийомів і засобів просування товарів та послуг на ринок, тобто всього того, що називають маркетинг-мікс. Нові канали товарообігу дають змогу застосовувати ефективні засоби і методи реклами, впливу на споживача і зворотного зв'язку з ним.

Зрозуміло, що великим компаніям необхідно мати свій власний Веб-сервер, у першу чергу це необхідно постачальникам товарів та послуг, які займаються виробництвом апаратного або програмного забезпечення, системною інтеграцією, видавничою справою, наданням телекомунікаційних послуг. Якщо ж підприємство не має прямого відношення до бізнесу у сферах комп'ютерних технологій, телекомунікацій та інформації або не має у своєму розпорядженні могутніх фінансових і людських ресурсів, то це не є необхідним. Однак відмова від власного Веб-вузла зовсім не означає відмови від віртуального каналу маркетингу та збуту.

Щоб отримати доступ до електронного каналу маркетингу, не вкладаючи великих грошей у створення і вміст власного Веб- вузла, досить стати спонсором одного з існуючих популярних Веб-серверів. У його розділах новин або на спеціально виділених сторінках можна розмістити рекламу, інформацію про нові пропозиції або способи ефективнішого використання вже відомих продуктів.

Корисно також створювати рубрики обміну думками щодо своїх товарів, послуг або технологій. На питання, що надходять до них, відповідатимуть як представники фірми-спонсора, так і самі "читачі". Крім того, в даній рубриці можна відповідати на скарги споживачів, якщо вони з'являться.

У цьому разі перевага Інтернету порівняно з телефонною сервісною службою полягає в тому, що надається як можливість швидкої реакції, так і певний час на обмірковування спокійної та кваліфікованої відповіді. Покупець, який визначає тенденції ринку, все активніше освоює кібернетичний простір, тобто глобальні комп'ютерні мережі. Маклери, влаштувавшись в Інтернеті та інших комп'ютерних мережах, зможуть витиснути традиційних торговців, установивши прямі взаємовідносини споживачів з виробниками. Частина універмагів припинить своє існування, їх замінять електронні столи замовлень, які матимуть у своєму розпорядженні значно більший асортимент товарів проти сучасних супермаркетів.

Дослідження, проведені в Німеччині, показують, що середній вік відвідувачів Веб-серверів становить 29 років; 62% з них або мають вищу освіту, або близькі до її завершення, велика частина звернень до Веб-серверів здійснюється з домашніх П К і з місць роботи, з вишів та шкіл. Швидко зростає кількість підприємств, що прагнуть посісти місце в Інтернеті та інших загальнодоступних мережах.

Нарівні з виробниками програмного та апаратного забезпечення, гроші в новий канал маркетингу і дистрибуції вкладають видавництва, фінансові інститути, підприємства інформаційного і торгового бізнесу. Виробники товарів та прямі постачальники послуг сподіваються за допомогою нового каналу дистрибуції позбутися посередників, які стоять на шляху до роздрібного торговця і споживача.

В Інтернеті, як у новій інфраструктурі маркетингу і збуту, повинен діяти основний принцип ринкової економіки: попит породжує пропозицію. Обсяг інформаційних послуг повинен визначати споживач, а не постачальники й виробники.

В Україні понад 2 млн. користувачів електронної пошти. По всій країні необхідно збільшити кількість вищих навчальних закладів, де будуть готувати висококваліфікованих фахівців інформаційних систем і технологій, програмістів та інформаційних аналітиків, що вміють працювати з великою кількістю інформації, отримувати і подавати її керівництву для прийняття виважених управлінських рішень.

 
<<   ЗМІСТ   >>