Повна версія

Головна arrow Логістика arrow Логістичний менеджмент

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

НАУКОВІ ПРИНЦИПИ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ

Сутність логістичного підходу до управління потоковими процесами

Оскільки об'єктом логістичного управління, як уже було відмічено, виступає логістичний потік, то до логістичних бізнес-процесів слід віднести всі економічні процеси, пов'язані з утворенням і обслуговуванням логістичних потоків. Узагальнення специфічних особливостей логістичних бізнес-процесів дозволило виявити переваги, які слід використовувати при застосуванні процесного підходу до управління логістичними потоками (рис.3.1) [4, с. 168].


Специфічні особливості логістичного управління бізнес-процесами

Рис. 3.1 Специфічні особливості логістичного управління бізнес-процесами

Процесний підхід до управління логістичними потоками диктує необхідність застосування методології реінжинірингу бізнес-процесів з урахуванням логістичної специфіки. Поєднання робочих процедур і операцій в одну характеризується відсутністю технології "складального конвеєра", в рамках якого на кожному робочому місці виконуються прості завдання або робочі процедури. При процесному підході до управління логістичними потоками процедури, які виконувалися раніше різними співробітниками, інтегруються, внаслідок чого відбувається горизонтальне стиснення процесів. За оцінками фахівців, таке стиснення прискорює виконання процесів приблизно в 10 разів [14, с. 137],

Самостійне прийняття рішень виконавцем забезпечує вертикальне стиснення процесів і виключає необхідність витрати часу на звернення до вищої управлінської структури. Розкриття сутності і різноманітності властивостей логістичного потоку (рис. 3.2) дозволило виявити субстантну неоднорідність складу та різновекторність руху окремих елементів логістичного потоку як об'єкта управління при дотриманні встановленої субординації процесів, що викликані його полі потоковістю [49, с. 176].

 Основні властивості логістичного потоку

Рис. 3.2 Основні властивості логістичного потоку

На рис 3.3 наглядно зображено взаємозв'язок економічного і логістичного потоків [49, с. 141].

 Взаємозв'язок економічного та логістичного потоків

Рис. 3.3. Взаємозв'язок економічного та логістичного потоків

На даній схемі (рис. 3.3) чітко охарактеризовано складові логістичного та не логістичного потоків, відмінності між ними, а також відповідні зв'язки.

Традиційна організація робіт виходила з того, що при масовому виробництві виконавці не мають ні масу, ні знань, необхідних для самостійного прийняття рішень.

Логістичне управління відкидає такий підхід, що не викликає заперечень, але тільки за умов відмови від масового виробництва і орієнтації його на конкретного покупця. Тобто, логістична послуга повинна мати індивідуалізований характер і змінюватися за певними параметрами (час, обсяг, оформлення) в залежності від умов, встановлених конкретним замовником.

 
<<   ЗМІСТ   >>