Головна Логістика
Логістичний менеджмент
|
|
|||||
Міжнародні транспортні системиВідповідно до постанови Кабінету міністрів України "Про створення в Україні транспортних коридорів та входження їх до міжнародної транспортної системи" N 1324 від ЗО жовтня 1996 р. [14], з метою прискорення комплексного розвитку єдиної транспортної системи України, входження її до міжнародної транспортної системи, сприяння розв'язанню соціально-економічних проблем Кабінет Міністрів України постановив, вважати створення транспортних коридорів та входження їх до міжнародної транспортної системи пріоритетним загальнодержавним напрямом розвитку транспортно- дорожнього комплексу. Крім того, варта уваги також Постанова про створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні N 821 від 04 серпня 1997 р. [15]. Україна в європейсько-азіатському транспортному просторі представлена всіма видами транспорту. Розвиток транспорту в країні обумовлений її географічним положенням, зокрема розміщенням у центрі Європи. Через Україну з давніх-давен проходили торговельні шляхи із Заходу на Схід та з Півночі на Південь. Кожний період історико економічного розвитку наклав свій відбиток на формування транспортної системи України, і взагалі транспорт в Україні розвивався паралельно і взаємопов'язано з відповідними процесами в Європі. Нині транспортна мережа в Україні - це розвинута система транспортного сполучення між населеними пунктами й об'єктами господарського призначення для всього євразійського материка. Транспортний комплекс України має тісні зв'язки з транспортними системами багатьох країн Європи та Азії. Основні торгові й транспортні шляхи через Україну нині з'єднують і в перспективі з'єднають:
Наведені зв'язки і напрями чітко визначають необхідні міжнародні транспортні коридори, дозволяючи виділити їх серед існуючих залізничних ліній і розпочати роботи щодо приведення цих ліній у відповідність до міжнародних вимог у питаннях інфраструктури, експлуатації та організації перевезень. Враховуючи те, що заплановані транспортні зв'язки вимагають створення могутньої мережі коридорів нашою країною, яка практично покриває існуючу мережу основних магістральних ходів країни, доцільно розглядати дані коридори як єдину систему. Крім цього, необхідно планувати розвиток такої системи комплексно, взаємоузгоджені, встановивши пріоритетність створення коридорів для України, а також терміни. Організування процесів формування статики логістичного управління ґрунтується на методах проектування робіт та проектування організацій. На першому етапі проектування робіт формують повний перелік робіт із відповідною оцінкою їх змісту, масштабів, складностей, кількості необхідних міжособистісних зв'язків відносно даної роботи. В даному випадку робота - це спеціалізована, закріплена за певним виконавцем операція, яка є невід'ємною складовою виробничого процесу. Другим етапом є нормування витрат часу на виконання кожної з операцій чи робіт. Основними якостями роботи є: автономність, закінченість, результативність, специфічність, взаємодія. Модель проектування роботи включає:
Найважчим на етапі проектування роботи є визначення необхідних витрат робочого часу з використанням хронометражу, аналітичної оцінки очікуваної тривалості виконуваних дій та дослідно-статистичного визначення норми часу. На третьому етапі формують систему взаємозв'язків між окремими операціями закінченого виробничого процесу, в ході якого передбачено виконання таких дій:
Таким чином створюються передумови для партнерської взаємодії окремих співробітників. На четвертому етапі моделювання вдосконалення організації робіт, націлене на підвищення їх ефективності, якими, зокрема, можуть бути: модель вузької спеціалізації працівників;
На підприємствах можливі різні організаційні структури управління логістикою. Найпоширенішим на сьогодні є приєднання логістичних функцій до управління маркетингом, як це схематично зображено на рис. 6.4. Рис. 6.4. Схема поєднання функцій логістики з управлінням маркетингом У іншому випадку управління логістичною діяльністю підприємства може бути відокремленою від маркетингового управління, в такому випадку структура управління матиме інші складові (рис. 6.5). Рис. 6.5. Схема управління відділом логістики окремого від управління маркетингом Організація логістичного управління передбачає різну зорієнтованість структур, зокрема на. процес, тобто виконання ідентичних операцій; ринок, тобто сумісну реалізацію постачання продукції та послуг споживачеві; логістичний канал, тобто систему управління загальними діями суб'єктів логістичного ланцюга чи потоку. Отже, у сучасних умовах логістична інфраструктура будь якого підприємства може бути побудована на принципах департаментизації, а саме: функціональному, процесному, дивізіональному, змішаному. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|