Повна версія

Головна arrow Логістика arrow Логістичний менеджмент

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Система сертифікації фахівців з логістичного управління

Необхідність сертифікації кваліфікації фахівців з логістики обумовлена, з одного боку, зростанням популярності професії менеджера з логістики, а з іншого - необхідності єдиних підходів до визначення змісту підготовки даних фахівців у різних країнах.

У сучасних умовах логістика має стратегічне значення і є джерелом конкурентних переваг на ринку, що генерує прибуток. Саме тому фахівці з логістики набувають все більшої ваги в міжнародних компаніях, а їх специфічні компетенції, що підтверджені не тільки базовою освітою, але й набутим досвідом, потребують міжнародної сертифікації.

Сертифікація - це процедура, яку використовують для визначення кваліфікації персоналу з логістичного управління у певному секторі діяльності з наступною видачею сертифіката.

Сертифікат - це документ, що засвідчує компетентність спеціаліста у здійсненні певного виду діяльності.

В сфері логістики професійні сертифікати присвоюють у відповідності до стандартів, що визначення міжнародними організаціями, такими як APICS, ELA та SOLE. Ці організації також організовують різноманітні семінари і курси з підвищення кваліфікації фахівців з логістики у всьому світі.

Розглянемо більш детально.

1.APICS (American Production and Inventory Control Society - Американське товариство з управління виробництвом і запасами) - це провідна міжнародна професійна кваліфікація в США, яка розроблена для фахівців, керівників середньої та вищої ланки в області виробництва і логістики. Сертифікат

APICS - свідоцтво фундаментальних знань та значного досвіду за ключовими темами в галузі логістики, управління ланцюгами поставок та менеджменту виробничих процесів.

Товариство APICS пропонує такі сертифікаційні програми:

1.Certified in Production and Inventory Management (CPIM) - сертифікаційна програма з виробництва та запасів.

Програму сертифікації СРІМ проводять з 1973 року. Вона включає повний комплекс процесів в ланцюгу поставок: планування виробництва, проектування продукту, прогнозування й організація продажів, управління закупівлями, транспортом, контактами з постачальниками і одержувачами, контроль якості і стійкого розвитку логістичних систем.

В даний час програма СРІМ об'єднує понад 90,000 професіоналів в області операційного менеджменту, управління виробництвом, логістики, управління запасами, розподілу, управління ланцюгами поставок, управління корпоративними ресурсами (ERP) і пов'язаними з ними областями. Ця сертифікація може вважатися кращою в світі в цій галузі. Практично в будь-яких великих міжнародних компаніях є співробітники, які отримали сертифікати СРІМ. Серед компаній, які сертифікують своїх співробітників такі як: Coca-Cola, Unilever, Honeywell, Shell, Novartis, Oracle, Weatherford, P & G. СРІМ є стандартом якості в області операційного менеджменту.

2.Certified in Integrated Resource Management (CIRM) - сертифікаційна програма з управління інтегрованими ресурсами.

Ця програма дозволяє отримати навички в управлінні взаємопов'язаними процесами організації: розвиток продукту, маркетинг і продажі, управління людськими ресурсами, управління фінансами.

3.Certified Fellow in Production and Inventory

Management (CFPIM) - сертифікат дипломованого члена наукового товариства з управління виробництвом і запасами.

Даний сертифікат видається елітній групі професіоналів, яка поширює свої знання в середовищі фахівців шляхом публікацій, презентацій, навчання і участі в заняттях з професійного розвитку.

4.The Certified Supply Chain Professional (CSCP)- сертифікаційна програма з управління ланцюгами поставок.

Програма CSCP - професійна сертифікаційна програма в галузі управління ланцюгами поставок. Управління виробничими ланцюгами маг важливе значення для будь-якої організації, будь то організація, що працює в сфері послуг або виробництва, продає вона свою продукцію або послуги іншим підприємствам, або кінцевим користувачам, чи є вона бізнес-організацією або некомерційною структурою.

Програма підготовки AP1CS CSCP охоплює всі операції в ланцюзі поставок: від постачальника і до кінцевого користувача, надаючи знання, необхідні для їх ефективного управління та інтеграції.

Програма передбачає отримання навичок управління та координації діяльність у сьогоднішніх украй складних ланцюжках поставок. Учасники дізнаються, як розробляти стратегії з управління ланцюгами поставок, відповідно до корпоративної стратегією; зрозуміють, як керувати взаєминами з клієнтами і постачальниками; дізнаються про те, як матеріально-технічне забезпечення, технології і дані, можуть підвищити продуктивність праці; знайдуть шляхи досягнення повної інтеграції всіх процесів, для задоволення потреб клієнтів, зниження витрат і збільшення прибутку.

 
<<   ЗМІСТ   >>