Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Психіатрія і наркологія

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Туляремія

Психічні розлади характерні для тяжких форм туляремії, коли розвивається менінгоенцефаліт і з'являються синдроми потьмарення свідомості (делірій, аменція).

Бешиха рідко супроводжується психічними розладами. За гострого перебігу захворювання на тлі астенії може розвинутися абортивний делірій. Млявий або затяжний перебіг іноді спричинює аментивний синдром, який з'являється після короткочасного гіпоманіакального стану. Серед проміжних або перехідних синдромів при бешисі виділяють астенодепресивний, астеноіпохондричний, гіпоманіакальний. Прогноз транзиторного та пролонгованого психозів сприятливий.

Кишкові інфекції можуть спричинити психічні розлади, що проявляються астенодепресивними станами в поєднанні з тривогою, тужливістю та плаксивістю. За гіпертермії й інтоксикації можливе потьмарення свідомості (делірій, аменція).

Черевний тиф

На початку захворювання виникає астенічний симптомокомплекс з пригніченим настроєм, загальмованістю психічних процесів. З прогресуванням процесу може розвинутися деліріозний синдром із зоровими галюцинаціями, страхом, тривогою, руховим збудженням. У разі тяжкого перебігу делірій переходить у сопор. У виснажених хворих спостерігають аментивний синдром з дезорієнтацією, слуховими, зоровими ілюзіями та галюцинаціями, порушенням осмислення того, що відбувається навколо, маячними ідеями переслідування та руховим збудженням.

Інфекційний гепатит супроводжується психічними розладами, що характеризуються депресією з дратівливістю й адинамією, підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників, емоційною лабільністю і злостивістю. Можуть розвиватися психопато- подібні стани з елементами істерії. У разі гострої жовтої атрофії печінки спостерігають оглушення, сопор, судомні напади, епілептиформне збудження.

У початковій стадії сальмонельозу спостерігають млявість, сонливість, неспокій, який виникає періодично. У гострий період виникає оглушення, що з часом може перейти в сопор і кому. Інколи розвиваються короткочасні деліріозні розлади та з'являються судоми. У післяінфекційний період виявляють виражену астенію з адинамією.

Бруцельоз

Поряд з астенічними й астеноіпохондричними розладами описано гострі психози, що проявляються деліріозним, аментивним і присмерковим станами (Н.Я. Дворкіна, 1975).

Протраговані психози характеризуються галюцинаторно-параноїдним, сенесто- пато- і депресивно-іпохондричними синдромами, хронічні — галюцинозом із депресивним забарвленням і рецидивним перебігом. Причинами хронічного психозу можуть бути менінгоенцефаліт і енцефаліт, за яких спостерігають неврологічну симптоматику й епілептиформні напади. Тривалість бруцельозних психозів — від кількох діб до кількох місяців. Захворювання призводить до психопатоподібних змін особистості й органічного психосиндрому.

 
<<   ЗМІСТ   >>