Головна Соціологія
Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження?
|
|
|||||
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ДОСЛІДНИЦЬКИЙ КОМПОНЕНТ У ПРОЕКТНІЙ ЗАЯВЦІАБО ЯК ПЕРЕКОНАТИ ГРАНТОДАВЦЯ, ЩО ДОСЛІДЖЕННЯ ВАРТЕ ПІДТРИМКИ? Питання, на які допоможе відповісти цей розділ Що спільного між очікуваннями грантодавців щодо проектної заявки загалом і її дослідницького компонента зокрема? Наскільки докладно потрібно представляти дослідницький компонент заявки? Що мають на думці грантодавці, коли просять зазначити інформацію про методологію та інструментарій дослідження? Якими є типові помилки представлення дослідницького компонента в проектній заявці та як їх уникнути? Поняття з попередніх розділів, важливі для розуміння матеріалу: дизайн дослідження, омнібус, транскрипт, інструментарій, вибірка, репрезентативне опитування, параметри репрезентативності вибірки, дизайн-ефект, ґайд інтерв'ю, напівструктуроване інтерв'ю, глибинне інтерв'ю, респондент, інформант, фокус-група, сценарій фокус-групи. Читачі, які уважно працювали з розділом 2 "Плануємо дослідницький компонент проекту: перші кроки", вже можуть здогадуватися, що є "три кити", на яких тримається обґрунтування доцільності дослідницького компонента в рамках соціального проекту. 1. Пояснено практичне значення дослідження для реалізації мети проекту. Мета дослідницького компонента відповідає меті проекту. Інакше кажучи, інформація, отримана завдяки дослідженню, допоможе реалізувати мету проекту.
Інакше кажучи, показано, що тематично подібний проект без такого дослідницького компонента матиме менше практичне значення, ніж запропонований до розгляду варіант. Що ще нам варто знати про представлення дослідницького компонента в проектній заявці, щоб збільшити шанси на його підтримку грантодавцем? Саме це ми й розглянемо далі. Чого хоче грантодавець?Бажання людей, які оцінюють проектні заявки з боку грантодавців, не є ані дуже втаємниченими, ані надто різноманітними. Вони доволі прості й універсальні. Сильна проектна заявка[1] має залишати її читачів з такими враженнями.
Сильний дослідницький компонент у проектній заявці залишає таке ж саме враження. Отже, зрозумілість, відповідність, реалістичність, компетентність – це ті універсальні аспекти, що залишаються значущими незалежно від типу гранту або тематики проекту. Чому окрім результату важливий також сам процес діяльності, як було зазначено в другому пункті? Річ у тім, що грантодавці часто прагнуть посприяти змінам у практиках і поглядах певних цільових аудиторій. Зазвичай серед пріоритетів грантодавчих організацій є утвердження демократичних цінностей, а отже, очікується відповідність таким цінностям як самої діяльності, так і її результатів. Якщо заявка на виконання проекту містить твердження, що дискримінують певну категорію людей (за статтю, віком, віросповіданням, етнічністю тощо), шанси на підтримку суттєво знижуються, адже є ризики, що виконавці свідомо або мимоволі пропагуватимуть чи й практикуватимуть дискримінацію в процесі реалізації проекту. У підсумку питання, на яке орієнтуються оцінювачі проектних заявок: "Чи стане проект репутаційним плюсом, а не мінусом для нашої грантодавчої організації?". Репутаційним плюсом стають ті проекти, які компетентно виконані відповідно до цінностей грантодавця. Мінусом – некомпетентні або невідповідні.
|
<< | ЗМІСТ | >> |
---|