Повна версія

Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології на автомобільному транспорті

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Сервісні системи

Більш високий та якісний рівень захисту транспортних засобів і водіїв дають системи, які мають підвищений рівень сервісних функцій – дистанційне керування окремими вузлами автомобіля на стоянці, такі як автоматичне управління приводами замків, стекол, люків при постановці на охорону; дистанційний запуск для прогріву автомобіля; автоматичне закривання дверей при вмиканні запалення; можливість програмування окремих датчиків, брелоків, сигналізації тощо, а також більш складні – ідентифікацію особи водія, геопозиціювання авто. Це досягається збільшенням датчиків контролю стану автомобіля та водія, впровадженням сучасних засобів телекомунікації та зв'язку. Конструктивно сервісні системи базуються на певних протиугінних системах, які дооснащуються потрібними апаратно-програмними засобами.

а) Ідентифікація водія

Дактилоскопічна ідентифікація водія

Метод ідентифікації користувачів за геометрією руки за своєю технологічною структурою та рівнем надійності можна порівнювати з методом ідентифікації особи за відбитками пальців. Відбитки пальців у кожної людини строго індивідуальні, їх неможливо підробити. Існує два основних алгоритми порівняння отриманого коду з наявними у базі шаблонами: по характерних точках та по рельєфу всієї поверхні пальця. Математична модель ідентифікації по даному параметру вимагає малого об'єму інформації – усього 9 байт, що дозволяє зберігати великий обсяг записів та швидко здійснювати пошук. Розробку таких систем ведуть фірми BioMet Partners, Palmetrics і BTG.

Іммобілайзер із вбудованою системою ідентифікації (наприклад типу WOODOO) безпомилково упізнає "свого" водія по відбитку пальця. Тепер не потрібно мати при собі спеціальні електронні ключі – WOODOO не дозволить скористатися автомобілем "чужому" – надійно заблокує роботу двигуна та увімкне сигналізацію. Перед початком експлуатації системи необхідно зберегти у пам'яті сканера біометричні еталони чотирьох відбитків пальців власника, при розпізнаванні яких система буде виконувати ті або інші дії. Для розпізнавання відбитків пальців у біометричних іммобілайзерах застосовується ємнісний сканер, виконаний за передовою КМОП-технологією. Сканер відрізняється малими розмірами та легко установлюється на приладовій панелі, центральній консолі або приховано у салоні автомобіля (за бажанням власника). Зчитуюча поверхня сканера захищена зносостійким герметичним покриттям.

В іммобілайзері також передбачений протирозбійний режим AntiHiJack, для активації якого у критичній ситуації нічого робити не потрібно – WOODOO все робить автоматично.

При підключенні до автосигналізації іммобілайзер виконує охоронну функцію – реагує на будь-які спроби відбуксирувати автомобіль або завантажити його на автоевакуатор. На початок руху реагує вбудований у блок керування датчик руху.

До іммобілайзера можна підключити систему Reef GSM. Це дозволить не лише отримувати повідомлення про стан та місце розташування автомобіля, а й керувати ним. Наприклад, власник зможе прямо по телефону заблокувати роботу двигуна та ввімкнути тривожну сигналізацію. Для підключення до автосигналізації, а також до GSM-сигналізатора або супутникової системи охорони серії Reef GSM, у блоці керування іммобілайзера передбачені окремі роз'єми.

 
<<   ЗМІСТ   >>