Повна версія

Головна arrow Педагогіка arrow Управління початковою школою

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Вимоги до оформлення зошитів

Усі класні й домашні роботи в робочих зошитах і зошитах з друкованою основою (які мають гриф МОН) учитель перевіряє та оцінює після кожного уроку.

Записи в зошиті учні виконують кульковою ручкою з синім чорнилом (для підкреслення членів речення, позначення значущих частин слова, оформлення таблиць, схем тощо використовують простий олівецв).

Між класною і домашньою роботою пропускають два рядки (між видами робіт, що входять до складу класної чи домашньої роботи, рядків не пропускають).

При перевірці письмових робіт з мов, математики, ознайомлення з навколишнім світом й інших предметів у 1, 2 (І семестр) класах використання умовних символів-штампів як замінників бальної шкали не допускається.

При перевірці поточної письмової роботи у 2–4-х класах з будь-якого предмета слід звертати увагу на культуру записів, оформлення роботи, техніку письма. Для цього в зошиті робляться певні виправлення, даються рекомендації. Бали за графічні навички, техніку письма й культуру оформлення письмових робіт виставляються на основі проведення спеціального виду перевірки за критеріями, зазначеними у "Критеріях оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів" [Наказ МОН України № 755 від 20.08.2008 р.]

Учень розпочинає працювати у новому зошиті тоді, коли попередній дописано до останньої сторінки.

Бал за ведення зошита з мови й математики вчитель виставляє наприкінці кожного місяця. Колонку "Зошит" учитель записує без дати. Оцінюючи ведення зошита, необхідно враховувати як правильність виконання завдань, так і якість каліграфічного письма, охайність оформлення роботи й грамотність.

Письмові контрольні роботи учні виконують у зошитах для контрольних робіт, які вчитель зберігає до кінця навчального року.

Зошит з розвитку мовлення зберігається в класі для забезпечення своєчасного користування ним і здійснення моніторингу діяльності учнів.

Систематична перевірка ведення зошитів сприяє покращанню грамотності учнів, каліграфії, охайності в записах, відповідальності вчителя за якість і періодичність перевірки зошитів. За результатами перевірки учнівських зошитів може бути виданий наказ по школі.

Правила роботи класного керівника зі щоденниками учнів:

  • – щоденник має перевірятися класним керівником один раз на тиждень;
  • – учні повинні чітко знати вимоги, які висуває класний керівник до ведення щоденника;
  • – щоденник учня має відображати результати його навчальних досягнень без акцентування на особистих якостях учня;
  • – щоденник учня має відображати його активність у житті класу й результативність його участі в шкільному житті.

Наприкінці тижня учні можуть підрахувати й зафіксувати кількість позитивних оцінок за минулий тиждень. Щоденники треба використовувати для того, щоб підтримувати учня у складні для нього хвилини життя аби своїм записом щиро відзначити його успіхи й досягнення. Це приємно й батькам – зазирнувши у щоденник дитини, вони зможуть побачити її досягнення за тиждень.

Записи у щоденниках учнів, які робить класний керівник, не повинні бути однотипними й стандартними. Адже учні, особливо на середньому етапі навчання, дуже трепетно ставляться до того, що написав учитель у щоденнику, які слова підібрав, відзначаючи їхні досягнення, чи повторив їх у щоденнику іншого учня.

Говорячи про шкільний щоденник, можна запропонувати кілька цікавих заходів, пов'язаних із ним. У багатьох сім'ях шкільні щоденники є родинною реліквією. В архівах багатьох сімей знаходяться щоденники кількох поколінь. У зв'язку з цим цікавою може видатись і класна година, на яку будуть запрошені батьки учнів, дідусі й бабусі, протягом якої прозвучать "щоденникові історії" про значення щоденника у шкільному житті того часу, коли дорослі були дітьми.

Цікавим заходом у межах класної гуморини може стати "Ода щоденникові". Діти вигадують афоризми на слово "щоденник", розповідають фантастичні історії про життя щоденника у різних власників, створюють вірші, присвячені щоденнику, захищають проект щоденника XXI століття.

 
<<   ЗМІСТ   >>