Повна версія

Головна arrow Педагогіка arrow Педагогіка сімейного виховання

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Робота соціального педагога з молодими сім'ями

Молода сім'я – це соціальна група, у якій вік чоловіка та дружини не перевищує 30 років, живе в юридично визнаному чи в громадянському шлюбі на основі спільного побуту, матеріально- економічної взаємодопомоги, народження і виховання дітей.

Соціальна робота з молодими сім'ями полягає у: забезпеченні соціальної профілактики сімейного неблагополуччя; здійсненні системи заходів, спрямованих на запобігання аморальній, протиправній поведінці; наданні допомоги батькам у розв'язанні складних питань сімейного виховання; здійсненні соціальних послуг; здійсненні соціальної реабілітації; підготовці молоді до шлюбу; профілактиці сімейного неблагополуччя; підготовці молодих батьків до виконання батьківських обов'язків; реалізації рекреативних потреб сучасної молодої сім'ї; допомозі батькам у вихованні дітей різного віку.

Українським державним центром соціальних служб для молоді розроблена і впроваджена програма роботи з молодою сім'єю. Ця програма передбачає реалізацію таких напрямів.

Підготовка молоді до сімейного життя – формування навичок здорового способу життя, культури сімейних стосунків; формування знань про розвиток особистості; формування статево-рольової ідентифікації; формування знань у сфері сексуальної поведінки; розвиток комунікативних навичок; корекція особистих проблем, проблем психологічної і статевої несумісності, подружньої невірності; створення власного іміджу; духовне виховання, статеве виховання; оволодіння знаннями щодо проблем алкоголізму і наркоманії; профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом, СНІДУ; планування сім'ї, сімейна економіка; збереження репродуктивного здоров'я, профілактика небажаної вагітності, підготовка до народження здорових дітей, їх матеріального забезпечення; розвиток сімейних традицій; робота з дівчатами-сиротами, які виховуються в інтернатах.

Робота зі стабілізації сімейних стосунків – профілактика дисгармонії сімейних відносин; розв'язання сімейних конфліктів; організація вільного часу сім'ї, допомога в організації сімейного господарювання та побуту; створення іміджу сім'ї; ознайомлення з юридично-правовими аспектами сімейних стосунків, особливостями лідерства в сім'ї; проведення благодійних акцій.

Розв'язання проблем сімейного виховання – підготовка молодих батьків до народження дитини; допомога батькам у вихованні дітей різних вікових груп; підготовка дитини до школи; консультації щодо застосування форм і методів сімейного виховання; розв'язання проблем у відносинах батьків і дітей; формування педагогічної культури молодих батьків; допомога неповнолітнім та одиноким матерям, сім'ям з дітьми-інвалідами, усиновленими, прийомними дітьми; допомога вихователям дитячих будинків сімейного типу; допомога сім'ям з обдарованими дітьми, проблемними і нестандартними дітьми; допомога вчителям, шкільним психологам, класним керівникам з питань взаємин із батьками учнів.

Сімейна психотерапія.

Окремо слід розглянути форми роботи соціального педагога з сім'єю та його функції. Завершуючи роботу над даною темою, варто ознайомитись з порадами для молодих дружин і чоловіків щодо запобігання конфліктних ситуацій, які є причинами розлучень.

Вивчення теми передбачає усвідомлення таких питань.

  • 1. Система роботи соціального педагога з молодою родиною.
  • 2. Форми роботи соціального педагога з сім'ями.
  • 3. Функції соціального педагога в роботі з родиною.
 
<<   ЗМІСТ   >>