Повна версія

Головна arrow Фінанси arrow Планування та управління фінансовими ресурсами територіальної громади

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Видатки бюджетів місцевого самоврядування

До видатків бюджетів місцевого самоврядування відносяться видатки, що можуть здійснюватися з: бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим значення, бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, бюджетів міст районного значення, бюджетів селищ, бюджетів сіл (рис. 2.4).

Видатки бюджетів місцевого самоврядування

Рис. 2.4. Видатки бюджетів місцевого самоврядування

Склад видатків, що можуть здійснюватися з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, визначений у статтях 89 та 91 Бюджетного кодексу України. Тобто усі видатки, що можуть здійснюватися з усіх видів місцевих бюджетів (див. § 2.3), та такі ж специфічні видатки, як і видатки з районних бюджетів (див. § 2.5).

З бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки, що передбачені у статті 91 Бюджетного кодексу України (видатки, що можуть здійснюватися з усіх видів місцевих бюджетів) (див. § 2.3) та видатки, передбачені статтею 88 Бюджетного кодексу України, зокрема лише видатки на органи місцевого самоврядування.

Витрати бюджету розвитку місцевих бюджетів

Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою частиною спеціального фонду місцевих бюджетів. До витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів належать:

  • – погашення місцевого боргу;
  • – капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам;
  • – внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування до статутного капіталу суб'єкта господарювання;
  • – проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу за рахунок авансу, внесеного покупцем земельної ділянки;
  • – підготовка земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них державної (до розмежування земель державної та комунальної власності) чи комунальної власності для продажу на земельних торгах та проведення таких торгів;
  • – платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста;
  • – розроблення містобудівної документації на місцевому та регіональному рівнях.

Капітальні видатки бюджету розвитку спрямовуються на: соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних проектів; будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів; будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства; збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників; будівництво та розвиток мережі метрополітенів; придбання вагонів для комунального електротранспорту; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп'ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; природоохоронні заходи; інші заходи, пов'язані з розширеним відтворенням.

 
<<   ЗМІСТ   >>