Повна версія

Головна arrow Право arrow Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ

 • Увеличить шрифт
 • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Діяльність дільничного інспектора міліції щодо проведення профілактичної роботи

Дільничний (старший дільничний) інспектор міліції, крім загальної профілактичної роботи серед населення на території адміністративної дільниці, здійснює профілактичні заходи щодо осіб, схильних до вчинення правопорушень, та осіб, які перебувають на профілактичних обліках в органах внутрішніх справ, щодо попередження вчинення з їх боку злочинів та інших правопорушень з широким залученням до цієї роботи населення, громадських помічників.

Дільничний інспектор міліції ставить на профілактичний облік та у межах своєї компетенції проводить профілактичну роботу з особами таких категорій:

 • – звільненими з місць позбавлення волі, які відбували покарання за умисний злочин і в яких судимість не знято або не погашено у встановленому законом порядку;
 • – засудженими за вчинення злочинів, виконання вироку щодо яких не пов'язано із позбавленням волі;
 • – особами, яким було винесено офіційне застереження про неприпустимість учинення насильства в сім'ї;
 • – особами, які страждають на тяжкі психічні розлади і перебувають на спеціальному обліку в закладах охорони здоров'я.

Дільничний інспектор міліції взаємодіє та надає допомогу іншим підрозділам і службам органів внутрішніх справ в організації та проведенні профілактичних заходів стосовно осіб, які перебувають в них на профілактичних обліках. Про таких осіб підрозділи та служби органів внутрішніх справ інформують службу дільничних інспекторів міліції.

Вносить начальникові міськрайоргану внутрішніх справ пропозиції про встановлення адміністративного нагляду за раніше судимими, здійснює контроль за додержанням такими особами правил відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" та встановлених судом обмежень. Уживає заходів щодо притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб, які порушують встановлені правила адміністративного нагляду.

Виявляє на адміністративній дільниці осіб, які допускають правопорушення в сім'ях, уживають наркотичні засоби і психотропні речовини без призначення лікаря, психічно хворих, які створюють безпосередню загрозу для себе та навколишніх. Уживає до зазначених осіб своєчасних заходів профілактичного впливу з метою недопущення вчинення ними кримінальних та адміністративних правопорушень. Про отриману інформацію повідомляє зацікавлені підрозділи та служби органів внутрішніх справ, органи державної влади та місцевого самоврядування.

Установлює місця збору осіб, схильних до скоєння злочинів та правопорушень, осіб, які надають приміщення для вживання наркотиків і психотропних речовин, розпивання спиртних напоїв і розпусти, втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, про що інформує зацікавлені служби органів внутрішніх справ для вжиття заходів реагування.

З метою своєчасного виявлення осіб, схильних до вчинення правопорушень, дільничний інспектор міліції щомісяця вивчає та узагальнює:

 • – інформацію чергової частини міськрайоргану внутрішніх справ про виїзди чергових нарядів міліції на сімейні конфлікти;
 • – повідомлення закладів охорони здоров'я про заподіяння тілесних ушкоджень, пов'язаних з насильством у сім'ї;
 • – скарги та заяви громадян, повідомлення посадових осіб про правопорушення, учинені в сім'ях;
 • – матеріали, за якими винесено постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактами, що є у сфері сімейно-побутових відносин;
 • – матеріали громадських формувань з охорони громадського порядку щодо осіб, схильних до скоєння правопорушень.

Постановка на профілактичний облік зазначених осіб проводиться на підставі мотивованого рапорту дільничного інспектора. Рішення про постановку на профілактичний облік ухвалює начальник міськрайоргану внутрішніх справ або його заступник.

Відомості про осіб, які беруться на профілактичний облік (далі – підоблікові особи), заносяться до журналу реєстрації підоблікових осіб.

Відомості про осіб, щодо яких здійснюється профілактична робота дільничними інспекторами міліції, заносяться до

інтегрованих інформаційно-пошукових систем органів внутрішніх справ.

Журнал реєстрації підоблікових осіб ведеться в електронному вигляді відповідно до визначеної форми. За відсутності персонального комп'ютера інформація заноситься в письмовій формі до зазначеного журналу, виготовленого Друкарським способом.

Ведення зазначеного журналу покладається на працівників відділу (сектору) дільничних інспекторів міліції міськрайоргану внутрішніх справ.

У дільничного інспектора міліції в електронному вигляді зберігаються відомості на підоблікових осіб, які проживають на території адміністративної дільниці.

Справи заводяться щодо раніше судимих осіб, яким установлено адміністративний нагляд, та осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини.

Справи зберігаються у відділі (секторі) дільничних інспекторів міліції.

Якщо особа одночасно належить до декількох категорій правопорушників, про це вказується в пункті 5 зазначеного журналу.

У разі переїзду профілактованої особи на нове місце проживання до міськрайоргану внутрішніх справ за територіальністю упродовж п'яти днів надсилається відповідна інформація.

Загальними підставами для зняття з профілактичного обліку правопорушників усіх категорій є:

 • – смерть;
 • – засудження до позбавлення волі;
 • – переїзд особи на інше постійне місце проживання;
 • – виправлення особи.

Проведення профілактичної роботи припиняється:

 • 1) стосовно раніше судимих – у разі погашення або зняття судимості;
 • 2) стосовно засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, – після закінчення строку, визначеного вироком суду, якщо в період відбуття покарання вони не вчинили нового злочину;
 • 3) стосовно осіб, які вчиняють насильство в сім'ї, – у разі, якщо такі особи упродовж року з моменту вчинення останнього правопорушення не допустили повторних правопорушень;
 • 4) стосовно психічно хворих, які перебувають на обліку як соціально небезпечні, – після припинення диспансерного нагляду за такими особами.
 
<<   ЗМІСТ   >>