Головна БЖД
Безпека життєдіяльності
|
|
|||||
Вплив на організм людини забруднювачів повітря приміщень.Незважаючи на досить низьку концентрацію деяких забруднювачів повітря приміщень, їх вплив на людину може виявитися сильним, оскільки люди проводять дуже багато часу в житлових приміщеннях. Забруднювачі, що виділяються будівельними матеріалами:
Забруднювачі середовища приміщень, що виділяються внаслідок різних видів діяльності людиниа) діоксид вуглецю та водяна пара. Вуглекислий газ і водяна пара продукується людиною і тваринами в процесі обміну речовин, під час дихання, терморегуляції. Відносна вологість в повітрі приміщень менше 30% може спричинити сухість слизових оболонок кон'юнктивіти та загальну сухість шкіри, підвищення кількості гігроскопічних часточок пилу, виникнення статичної електрики. Якщо вологість перевищує 70%, то починають розмножуватись плісень та бактерії, частіше зустрічаються пилові кліщі , підвищується виживання патогенних мікробів. Концентрація вуглекислого газу завжди висока у закритих приміщеннях, де знаходяться люди. При концентрації понад 0,1-0,15% (норма – 0,03%) з'являється головний біль, запаморочення.
Вплив алкоголю на організм людини: соціальні аспекти.Для пьянства есть такие поводы, Крестины, свадьбы и развод, Мороз, охота, Новый год, Выздоровленье, новоселье. Печаль, раскаянье, веселье, Успех, награда, новый чин, И просто пьянство – без причин Перевод С.Я. Маршака Статистичні дані, наведені кореспондентом мексиканської газети “Ексельспор” свідчать, що на кожну тисячу мексиканських новонароджених 25 мають, так званий, зародковий алкогольний синдром (ЗАС). Там, як і в нашій країні, побутує, на жаль, думка, що чарка вина не може завдати вагітній жінці ніякої шкоди. Така думка, вважає американський спеціаліст Кеннет Лайонз Джонс, – фатальна помилка. Як один із піонерів у дослідженні проблеми ЗАС, він дійшов висновку, що навіть чарка алкогольного напою, що вип'є мати, здатна викликати в новонародженого цей синдром. Родовід алкоголіка – завжди дуже сумна історія. Є таке поняття – закон трьох поколінь. В його основі лежать дослідження французького психіатра Морреля, який вивчав деградацію поколінь алкоголіків. Він дійшов висновку, що до четвертого покоління алкоголіків потенціал Їхнього родоводу вичерпується. Рід закінчується. Цікавими є дані інших досліджень. Понад сто років тому американський лікар Дагдель взявся за вивчення генеалогічного дерева шести арештантів однієї з нью-йоркських в'язниць. Злочинці були родичами. Вчений розшукав їхнього родоначальника,, який жив у XVIII столітті. Ним виявився гіркий п'яниця. Його потомство нараховувало 709 осіб, з них 77 – були злочинці (зокрема 12 – вбивці), 85 – дегенерати (основна причина – алкоголь), 174 – повії, 18 – господарі будинків розпусти, 206 – жебраки. Не менш “яскраве” потомство від п'яниці й повії, що народилось у 1741 р. З їх потомства, що налічує 834 осіб, 168 – повії, 181 – жінки-розпусниці, 76 – волоцюги, 84 – вбивці, 140 – злодії та фальшивомонетники, 105 – шахраї та кишенькові злодії. Про те, що п'яниці народжують деградуюче потомство, що ця неповноцінність може передаватися наступним поколінням, відомо давно. Під впливом алкоголю виникає й поглиблюється виродження. Перше покоління – падіння моральності через посилене вживання алкоголю. Друге покоління – звичайне пияцтво, напади оскаженіння, втрата розумових здібностей. Третє покоління – тупість, ідіотизм, безпліддя. ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ: Вплив алкоголю на організм людини: Мозок:
Серцево-судинна система:
Печінка:
Нирки
Система травлення
Статева система й спадковість
Для допитливих Концентрація алкоголю у крові – це кількість алкоголю , що переноситься з кров'ю до мозку і обумовлює ступінь інтоксикації. Концентрація алкоголю в крові в межах від 0,01 д 0,02% не завдає істотного впливу на організм людини. При концентрації:
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ У всесвітньому масштабі 5% усіх смертей серед молоді у віці від 15 до 29 років викликані вживанням алкоголю. В Європі кожна четверта смерть чоловіків у віковій групі від 15 до 29 років пов'язана з алкоголем. У деяких частинах Східної Європи мова йде вже про кожну третю смерть. У цілому в Європі щороку помирає від причин, зумовлених алкоголем, близько 55 000 молодих людей. В цілому у світі від алкогольної залежності страждають 140 мільйонів осіб, в Україні-близько 1 млн. осіб |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|