Головна Документознавство
Референтна справа
|
|
|||||
Імідж ділової людини та організації
Поняття іміджу, його видиАнглійське слово "імідж" означає не що інше як "образ". Імідж – це штучне створення неперевершеного образу. Зайве переконувати, наскільки важливим для секретаря-референта є створення і підтримка власного позитивного "образу", тобто іміджу. Зрозуміло, що формується він поступово, завдяки наполегливій і постійній праці над собою, своїми професійними, діловими, особистими якостями, знаннями, манерами, одягом, зовнішністю і т. д. Здобувається імідж, як правило, з часом, з досвідом роботи. А втратити його можна миттєво, майже із-за "дрібнички", своєчасно не відповівши на важливий дзвінок, або лист, не відправивши факс, на якого чекають... Отже, секретарю потрібні відповідні знання, і не тільки як створити власний імідж, а й як його зберегти, примножити. Імідж, що постійно не підкріплюється реальними значними справами, тане з часом, як сніг на весняному сонці. Для професіонала дуже важливий ефективний взаємовигідний контакт із навколишнім світом, тому визначною частиною його іміджу є:
Отже, для того щоб добитися успіху, треба весь час в кращу сторону змінювати особистий імідж, імідж своєї фірми. Види іміджу. Термін імідж стає більш змістовим і однозначним, коли його зміст і принципи побудови визначаються залежно від суб'єкта дослідження. Імідж, як зазначають вчені, може бути: особистий, корпоративний і товарний. Особистий імідж. Особистий імідж – це ваш образ. Ви не можете не мати іміджу. Хочете ви цього чи ні, оточуючі бачать те, що ви вибрали, щоб показати їм... Те, як ви йдете, сидите чи стоїте, є результатом навчання, темпераменту та умов, але те, як ви одягаєтесь, є результатом вашого особистого вибору. Особистий імідж визначається складним набором внутрішніх і зовнішніх факторів, що складають самоімідж, бажаний і необхідний імідж. Можна доповнити ще кілька можливих варіантів особистого іміджу, а саме: дзеркальний, реальний, ідеальний, множинний і створений. Так, дзеркальний імідж – це наше уявлення про себе; реальний імідж – погляд на себе збоку; ідеальний імідж – ідеалістична точка зору на розглядуваний об'єкт; множинний імідж – сукупність ряду ознак, що характеризують і символізують єдине утворення; створений імідж– образ об'єкта, що утворився після проведення іміджмейкерської компанії. Корпоративний імідж. В якості носіїв корпоративного іміджу виступають організаційно-діяльнісні засоби. Імідж потрібен корпорації для того, щоб люди усвідомлювали і оцінювали її роль у економічному і соціально-політичному житті конкретного регіону. Корпорація має прославлятися не лише своєю продукцією чи послугами, а й своїм "его", що формується у свідомості оточуючих як суспільний об'єкт. Товарний імідж. В якості носіїв товарного іміджу виступають матеріальні та виробничо-діяльністні засоби: матеріали, товари, групи виробів тощо. Кожен із названих видів іміджу повинен бути керованим. Специфіка управління іміджем полягає в сукупному і синхронному функціонуванні таких його складових:
Крім названих видів іміджу використовуються ще й такі: Імідж політика – образ-замінник політичного діяча. Імідж бізнесмена – семіотичний замінник особистості підприємця. Імідж суспільства – символ громадянської спільноти. Імідж виробничої фірми – те, що заміняє суть поняття "виробниче підприємство". Імідж торгової марки – символ – знак, що символізує поняття торгової марки, бренд. Імідж викладача – те, що може бути символом поняття вчителя вищої школи. Імідж творчої особистості – те, що відповідає образу творчої людини. Імідж нації – знакове заміщення поняття народу тієї чи іншої країни [9, с. 17–21]. |
<< | ЗМІСТ | >> |
---|