Повна версія

Головна arrow Педагогіка arrow Педагогіка

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Різноманітні типології іміджу

1. За носієм та споживачем

2. За функціональним підходом

3. За спрямованістю і метою

об'єкта

дзеркальний

публічний

людини

реальний

професійно-діловий

товару (послуги)

ідеальний

комерційний

організації (закладу)

створений

артистичний

країни

потоковий

політичний

держави

бажаний

соціальних сфер

необхідний

одиничний

множинний

корпоративний

4. За емоційним впливом на аудиторію

5. За ступенем взаємодії

6. За ступенем раціональності сприйняття

позитивний

безпосередній

когнітивний (розумовий)

негативний

опосередкований

емоційний

(чуттєвий)

7. За ступенем досягнення мети

8. За ступенем суспільного схвалення

9. За ступенем самоконтролю

ефективний

позитивний

спонтанний

неефективний

негативний

керований

Характеристики візуального іміджу

Характеристики вербального іміджу

Характеристики невербального іміджу

Джерела особистісно-професійного іміджу

Стилі сучасної моди (за критерієм особистого смаку)

Назва стилю

Характеристика

Авангардний

одяг вражає своєю незвичністю, він максимально відтворює моду й водночас випереджає її. Основні риси цього стилю: екстравагантність, екзотичність, помітність, новизна, гротеск і перебільшення, відсутність суворих вимог і обмежень.

Консервативний

основою стилю є пастельна палітра кольорів, можливе їх поєднання з яскравими (рожевим, блакитним, зеленим), але холодними відтінками.

Елегантний

демонструє високу якість, бездоганний крій, відсутність зайвих і випадкових деталей, збалансований силует і стриманість. Неважливо, стільки коштує такий одяг – він повинен виглядати дорого, оскільки елегантність завжди свідчить про приналежність до вищих верств суспільства.

Елегантний консерватизм

довгий час асоціювався зі способом життя найбільш за можних верств суспільства. Головне його правило – чистота й акуратність.

Стриманий

одяг класичного силуету, в спокійних тонах, без екзотичних фасонів і масивних аксесуарів.

Стиль Гарсон

строгий, "чоловічий" стиль в жіночому одязі, що виражає прагнення до емансипації; характерні: костюм-смокінг, пальта й піджаки чоловічого крою, брюки, сукні з заниженою лінією талії. Доповнюється короткими стрижками та чоловічими аксесуарами.

Стиль Кежуал

вільний, прогулянковий стиль, для якого притаманна елегантна недбалість. Одяг неформальний, максимально комфортний: джинси й пуловери (светри, джемпери), брюки та сорочки (футболки, толстовки), химерні спідниці та сукні.

Етнічний

використовує тканини, забарвлення, орнаменти, прикраси та різні елементи одягу інших народностей. Етнічний стиль ще називають фольклорним або народним.

Стиль Еклектика

поєднує декілька стилістичних напрямків; перегукується зі стилями casual, етнічним.

Стиль

Нью-Лук

елегантний, жіночний, романтичний. Відтворює образ ''ідеальної жінки” – з тонкою талією, тендітними плечима, витонченими стегнами.

Стиль Ретро

передбачає використання елементів модних напрямів минулого в більш-менш модифікованому вигляді.

Спортивний

стиль

вільний одяг з м'яких, недорогих, переважно штучних тканин; дозволяє вільно рухатись, призначений для повсякденного носіння та відпочинку.

Стиль

Сафарі

різновид спортивного стилю, з'явився в 60-ті роки XX- го ст. Його вирізняє запозичення елементів уніформи військових у тропіках; використання легких, стійких до зносу тканин кольору беж, коричневого й хакі, з безліччю накладних кишень зі складкою посередині, клапанами й погонами.

Морський

стиль

одяг для спорту й відпочинку. Характерні колірні поєднання, виконані в біло-синій гамі. Додатково використовуються червоний, чорний, жовтий кольори, ґудзики та інша фурнітура під золото та срібло. Головна ознака стилю – обов'язкова смужка різної ширини та по-різному розміщена (горизонтально, вертикально, по діагоналі).

Екологічний

стиль

одяг виготовляється з натуральних матеріалів. Характерні кольори – білий, світло-сірий, світло-бежевий, кремовий. Відзначається природністю й чистотою зовнішнього вигляду.

Стиль

Коледж

спортивно-охайний стиль, навіяний одягом учнів американських коледжів. В європейській моді вважається класичним з початку 50-х років XX ст. Переважають блузи сорочкового крою, строгі сукні з білими комірцями, спідниці в складку, блейзери та трикотажні двійки.

Стиль

Оверсайз

це одяг без форми, об'ємний, безрозмірний і багатошаровий. Яскравим представником даного стилю є японський модельєр Кензо, творець сукні-светра "летюча миша".

 
<<   ЗМІСТ   >>