Повна версія

Головна arrow Інформатика arrow Інструментальні засоби електронного офісу

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Копіювання і переміщення

Виділені файли або каталоги можна перемістити чи скопіювати до іншого каталогу або диску як за допомогою Буфера обмена, так і за допомогою миші.

Папка чи файл, виділені на правій панелі Проводника, або папка на правій панелі лівою кнопкою миші перетягуються в папку призначення, яка може розміщуватись як на лівій, так і на правій панелі. При цьому діють відповідні правила. Якщо курсор із захопленим об'єктом розміщується над папками того ж диску, виділений файл чи папка переміщуватимуться. Як тільки курсор миші потрапляє в зону об'єктів іншого диска, поруч з курсором миші й блідим зображенням виділеної папки з'являється квадратик зі знаком [+], що свідчить про наступне копіювання об'єкта.

Папка, в яку Проводник планує перемістити позначені елементи, виділяється кольором. При цьому слід ураховувати, що елемент, який переміщується, потрапляє всередину папки призначення. Якщо ж цей каталог перемістити в якусь іншу папку в кореневому каталозі цього ж диска, каталог увійде до вмісту цієї папки.

Якщо необхідно скопіювати файли чи каталоги в інший каталог того ж диска, потрібно при перетягуванні виділених елементів натиснути клавішу (Ctrl) (при цьому з'явиться значок 0), а в пункті призначення спочатку треба відпустити ліву кнопку миші, а потім клавішу (Ctrl). Аналогічно виконується операція переміщення на інший диск, тільки при цьому повинна бути натиснута клавіша (Shift).

У програмі Проводник передбачена можливість у процесі перетягування виділених об'єктів відмовитися від операцій переміщення чи копіювання. Для цього необхідно, не відпускаючи лівої кнопки миші, натиснути на її праву кнопку чи на клавішу (Esc). Крім того, можна скористатися командою Отменить пункту меню Правка чи комбінацією клавіш (Ctrl+Z), а також однойменною кнопкою на панелі інструментів.

Для переміщення і копіювання за допомогою Буфера обмена використовують команди пункту меню Правка, кнопки панелі інструментів або відповідні комбінації клавіш. Порядок дій такий. Спочатку у вихідному каталозі виділяються об'єкти (файли чи папки), потім при переміщенні вибирається команда Вырезать (кнопка на панелі інструментів чи комбінація клавіш (Ctrl+X)), а при копіюванні – команда Копировать (комбінація клавіш (Ctrl+C)). Далі на лівій панелі Проводника виділяється каталог, в який треба перемістити об'єкти, і виконується команда Вставить (комбінація клавіш (Ctrl+V)).

На панелі інструментів розміщені також кнопки Переместить і Копировать клацанням по цих кнопках відкривається діалогове вікно Перемещение элементов або Копирование элементов, в якому можна вибрати пункт призначення об'єктів, які треба перемістити чи скопіювати.

 
<<   ЗМІСТ   >>