Повна версія

Головна arrow Інформатика arrow Інструментальні засоби електронного офісу

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Створення та видалення таблиці

Створивши таблицю на аркуші програми Microsoft Excel, можна керувати даними в таблиці та аналізувати їх незалежно від даних, розташованих поза її межами. Наприклад, можна відфільтрувати стовпці таблиці, додавати рядок підсумків, застосувати форматування таблиці, тощо.

Приклад таблиці на аркуші програми MS Excel – 2010

Рис. 4.11. Приклад таблиці на аркуші програми MS Excel – 2010

Якщо стане не потрібно працювати з даними в таблиці, можна перетворити її на звичайний діапазон даних, зберігаючи застосоване форматування стилю таблиці. Коли таблиця та її дані стають непотрібні. її можна видалити.

ПРИМІТКА Таблиці Excel слід відрізняти від таблиць даних, які належать до комплексу команд аналізу "what-if".

Створення таблиці

Для створення таблиці можна скористатися одним із двох способів: вставити таблицю, яка має стиль за промовчанням, або відформатувати дані як таблицю, використовуючи довільний стиль.

Вставлення таблиці яка має стиль за замовчанням.

  • 1. На аркуші виділіть діапазон клітинок, які потрібно долучити до таблиці. Клітинки можуть бути пусті або містити дані.
  • 2. На вкладці Вставлення у групі Таблиці клацніть елемент Таблиця. (Також можна натиснути сполучення клавіш Ctrl+L або Ctrl+T.)

Елемент Таблиця у групі Таблиці на вкладці Вставлення

Рис. 4.12. Елемент Таблиця у групі Таблиці на вкладці Вставлення

3. Якщо у виділеному діапазоні є дані, які мають стати заголовками таблиці, установіть прапорець Таблиця із заголовками. Якщо прапорець Таблиця із заголовками не встановлено, у заголовках таблиці відображатимуться стандартні імена. Можна змінити імена за замовчанням, вибравши заголовок за замовчанням, який потрібно замінити, а потім ввівши потрібний текст.

Після створення таблиці з'являться знаряддя Робота з таблицями із вкладкою Конструктор. За допомогою засобів на вкладці Конструктор можна настроїти або відредагувати таблицю. Зауважте, що вкладка Конструктор видима тільки тоді, коли виділено клітинку. На відміну від списків в Office Excel 2003, таблиця не має спеціального рядка (позначеного зірочкою *) для швидкого додавання нових рядків.

Вставка таблиці, чка має стиль за вибором.

  • 1. На аркуші виділіть діапазон пустих клітинок або клітинок із даними, які потрібно швидко відформатувати у вигляді таблиці.
  • 2. На вкладці Основне у групі Стилі клацніть елемент Форматува- ти як таблицю.

Елемент Форматувати у групі Стилі на вкладці Основне

Рис. 4.13. Елемент Форматувати у групі Стилі на вкладці Основне

3. У розділі Світліше, Середній або Темніше клацніть потрібний стиль таблиці. Якщо у виділеному діапазоні є дані, які мають стати заголовками таблиці, клацніть стиль таблиці, що містить рядок заголовка.

ПРИМІТКА

У разі використання команди Форматувати як таблицю програма Excel автоматично вставляє таблицю.

Якщо ви самостійно створите стилі таблиць, вони будуть доступні в розділі Настроювані.

Після створення таблиці, якщо виділено клітинку, з'явиться засіб Табличні знаряддя із вкладкою Конструктор. За допомогою засобів на вкладці Конструктор можна настроїти або відредагувати таблицю.

Видалення таблиці без утрати даних або форматування таблиці

Після створення таблиці, можливо, вам не потрібно працювати з функціональними можливостями таблиці. Крім того, можливо, вам потрібен стиль таблиці без таких функціональних можливостей. Щоб припинити роботу з даними таблиці, не втрачаючи застосованого до неї стилю форматування, можна перетворити таблицю на звичайний діапазон даних на аркуші.

1. Клацніть довільне місце в таблиці.

ПОРАДА Буде відображено Табличні знаряддя з додатковою вкладкою Конструктор. У таблиці має бути виділена клітинка, щоб вкладка Конструктор відображалася.

2. На вкладці Конструктор у групі Знаряддя клацніть елемент Перетворити на діапазон.

Також можна клацнути таблицю правою кнопкою миші, вибрати пункт Таблиця, а потім команду Перетворити на діапазон.

Після перетворення таблиці на діапазон функції таблиці стають недоступні. Наприклад, заголовки рядків більше не містять стрілок сортування й фільтрування, а структуровані посилання (з використанням імен таблиці), які використовувалися у формулах, перетворюються на звичайні посилання на клітинки.

 
<<   ЗМІСТ   >>