Повна версія

Головна arrow Інформатика arrow Інструментальні засоби електронного офісу

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Архітектура системи управління базою даних

Архітектура СУБД – це сукупність її основних функціональних елементів та засобів забезпечення їх взаємодії один з одним, з користувачем та з системним персоналом.

Узагальнена архітектура СУБД включає три рівні узагальнення (абстракції):

  • 1) зовнішній рівень – індивідуальний рівень користувача, тобто уявлення про БД окремого користувача. У системі БД може одночасно підтримуватися декілька зовнішніх схем для різних груп користувачів;
  • 2) внутрішній рівень – рівень, найбільш близький до фізичного зберігання, тобто уявлення про способи зберігання інформації на фізичних пристроях. Це єдиний архітектурний рівень, де БД представлена у "матеріальному" світі;
  • 3) концептуальний рівень – "проміжний" рівень, пов'язаний з узагальненим зображенням усієї інформації бази даних

На кожному рівні формується своє уявлення про базу даних – модель БД. Більшість користувачів цікавить не вся БД, а тільки певна обмежена її частина. Тому може бути декілька зовнішніх моделей БД, причому різні зовнішні моделі можуть перекриватися й існує тільки одна концептуальна модель.

У моделі передбачається, що підтримується механізм міжрівневого відображення "концептуальний-внутрішній", "зовнішній- концептуальний". Відображення "концептуальний-внутрішній" визначає, як концептуальні записи подані у фізичній базі даних. Відображення "зовнішній-концептуальний" визначає відповідність між деякою зовнішньою моделлю і концептуальною. Наприклад, назва деякого поля може бути змінена або декілька концептуальних полів можуть бути об'єднані в одне віртуальне зовнішнє поле.

 
<<   ЗМІСТ   >>