Повна версія

Головна arrow Педагогіка arrow Методика викладання у вищій школі

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Система вищої освіти у Франції

На відміну від Великобританії й США університети Франції не перебувають на вершині освітньої піраміди.

Управління вищою освітою у Франції здійснюється міністром національної освіти через посередницьку діяльність національної ради вищої освіти та наукових досліджень. На чолі університету перебуває президент, який обирається на п'ять років.

Майже всі вищі навчальні заклади Франції є державними й фінансуються урядом.

У Франції є 26 академій (навчальних округів), більше 50 університетів і так званих університетських центрів на правах університетів. У Парижі таких центрів - 13, Тулузі й Страсбурзі - 3.

Як і раніше, у Франції основною адміністративною одиницею є навчально-дослідницьке об'єднання, автономне в межах університету й створено для вирішення основного завдання - адміністративно та практично пов'язати навчальний процес й наукові дослідження.

Крім університетів французька система вищої освіти включає великі школи й великі установи вищої освіти. Створення цих шкіл в XI ст. було пов'язане з необхідністю підготовки кадрів більш вузької спеціалізації, ніж в університетах, які до 1795 р. були єдиним типом вищих навчальних закладів у Франції. У наш час переважна частина великих шкіл підкоряється Міністерству народної освіти. Серед великих шкіл можна виділити, зокрема, п'ять загальноосвітніх шкіл, які готовлять учителів для системи середньої освіти, школу хартій, школу мистецтв і ремесел, різні види інженерних шкіл.

Університети готовлять дипломованих фахівців широкого профілю, великі школи - більш вузького.

Великі установи вищої освіти є дослідницькими центрами й центрами з поширення наукових знань. Як правило, у них професори викладають лекції за вільними програмами, орієнтованими на їх власні наукові інтереси. Замість студентів ці ніколи відвідують слухачі, які одержують після навчання не офіційні дипломи, а лише посвідчення про те, що вони прослухали ті або інші курси.

Для вступу в університет абітурієнт повинен мати ступінь бакалавра (на відміну від США, Англії). Бакалавр у Франції - це випускник ліцею, повної школи, що здає екзамен за одним із профілів: гуманітарним, природничим, технічним. Іспит на бакалавра є випускним у ліцеї та вступним в університет.

 
<<   ЗМІСТ   >>