Повна версія

Головна arrow Агропромисловість arrow Інтенсивні технології в аквакультурі

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Фосфорні добрива

Фосфорні добрива постачають в ставок фосфор, який використовується для формування скелету (складає 1/3 скелету риб), а також входить до складу плазми крові. Крім участі в утворенні кісткової тканини, фосфор входить до складу складних білків багатьох жироподібних речовин і вуглеводів. Він необхідний фітопланктону і бактеріопланктону для побудови їх клітин, його недостатня кількість негативно впливає на їх розвиток. Фосфор особливо необхідний рибам в перший рік їх постембріонального розвитку, коли формуються внутрішні органи. За певних умов, фосфорне добриво стимулює розвиток азотофіксуючих бактерій, які переводять газоподібний азот в зв'язаний стан, доступний живим організмам.

До розчинних у воді мінеральних фосфорних добрив відносяться різні види суперфосфату.

Суперфосфат - добриво сірого або світло-сірого кольору, містить 16-20 % водорозчинної фосфорної кислоти, виготовляється у вигляді порошку або гранул. Суперфосфат - найбільш швидкодіюче і поширене фосфорне мінеральне добриво.

Подвійний суперфосфат - порошок білого кольору, висококонцентроване добриво, містить 15-30 % фосфорної кислоти, розчинної у воді. Від простого суперфосфату відрізняється тим, що не має в якості домішки гіпсу. У ставовому рибництві найчастіше застосовують простий порошкоподібний суперфосфат.

Фосфоритна мука - добриво у вигляді дрібного землистого порошку (від світлого до темно-сірого кольору), що містить 16-20 % фосфорної кислоти. Для удобрення води фосфоритної муки необхідно вносити у 2 рази більше, ніж сульфата. Рекомендується для удобрення ставів з кислою реакцією грунту і води.

Фосфатшлак - відходи переробки багатих фосфором залізної руди. Містить 14-18 % фосфорної кислоти, 44-48 % окису кальція, 2-3 % окису магнія, 11-15 % заліза, 5-13 % марганцю та інших елементів. В умовах кислого середовища діє краще суперфосфата і фосфорної муки.

 
<<   ЗМІСТ   >>