Повна версія

Головна arrow Агропромисловість arrow Інтенсивні технології в аквакультурі

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Санітарні і профілактичні заходи.

Зважаючи на те, що при замкнутому водопостачанні захворювання риб в одній ємкості швидко пошириться по всій системі, необхідно:

  • 1) очистити ставки замкнутої системи від мулу;
  • 2) перед початком експлуатації господарства всю водопостачальну систему, а також вирощувальні басейни і лотки ретельно продезинфікувати освітленим розчином хлорного вапна з розрахунку 50 кг/м3 води, а стави (відстійник і водопостачальний) - негашеним вапном (25-30 ц/га);
  • 3) при завезенні мальків форелі необхідно оформити ветеринарне свідоцтво, вказуючи у ньому епізоотичний стан господарства, з якого завозиться риба, а також санітарні обробки, яким вона піддавалася перед вивезенням. Не можна завозити мальків з декількох господарств, оскільки це може викликати епізоотію.
  • 4) не можна допускати травмування мальків форелі при перевезенні і пересадці, оскільки це сприяє ослабленю риби;
  • 5) після зариблення басейнів і лотків необхідно уважно стежити за поведінкою риби, при помічені якого-небудь відхилення від норми проводити мікроскопічне дослідження шкребків з шкіри і зябер. При виявленні інфекційних або інвазійних хвороб необхідно терміново прийняти заходи по їх ліквідації згідно інструкцій, що існують для усунення цих хвороб;
  • 6) з профілактичною метою необхідно двічі в місяць вносити в став-відстійник негашене вапно (молоком) з розрахунку 100 кг на 1 га. Починаючи з личинкового періоду розвитку, слід регулярно проводити іхтіопатологічні дослідження і профілактичну обробку молоді з метою попередження паразитичних захворювань.

Необхідно мати ємність з 10-20-% розчином негашено агобо хлорного вапна, в якому регулярно дезинфікувати весь рибоводний інвентар (підсаки, щітки, відра та ін.).

Годівлю молоді форелі слід проводити лише доброякісними кормами, оскільки несвіжі або зпрілі корми можуть викликати отруєння.

Необхідно систематично (щодня) очищати басейни і лотки від залишків корму і екскрементів, скупчення яких різко погіршують гідрохімічний режим.

Не допускати підвищення температури води вище 200С, оскільки при високій температурі молодь відмовляється від корму, худне і гине від виснаження.

 
<<   ЗМІСТ   >>