Повна версія

Головна arrow Агропромисловість arrow Інтенсивні технології в аквакультурі

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Корми в марікультурі.

Істотною особливістю інтенсифікації рибництва при переході на індустріальну основу є збільшення щільності посадки риб, що складає до 100-200 кг риби на 1 м3 об'єму водного середовища. В підвищення щільності посадки риби закладений економічний принцип концентрації виробництва, при цьому зростають вимоги до факторів її життєзабезпечення, зокрема, до годівлі.

Однією з найважливіших і складних проблем годівлі є розробка рецептури кормів. Основним принципом підбору кормосумішей у минулому було використання доступних, але випадкових компонентів. В умовах же індустріальної марикультури необхідне повне задоволення харчових потреб риб за рахунок живлення комбікормами. Згідно фізіологічним принципам, корми повинні бути повноцінними, тобто містити всі без виключення компоненти живлення, необхідні для росту і нормального розвитку організму риби.

У зв'язку з цим, як в нашій країні, так і за кордоном, були проведені широкомасштабні дослідження з фізіології і біохімії живлення риб, оптимізації раціонів годівлі, з розробки методів виробництва і використання комбікормів для об'єктів аквакультури.

За наявності природних кормів доцільним є їх використання в годівлі риб. Акваторії Чорного і Азовського морів можуть бути джерелом недорогих кормів при мінімальних витратах на їх транспортування. Зокрема, для білуги можна використовувати запаси малоцінних видів риб - шпрота і мерлана, що не являють економічного інтересу для промислу. При рекомендованих наукою квотах на їх добування в 50-60 тис.т на даний час промислом фактично вилучається Росією і Україною лише 5 тис.т. Вирощування білуги могло б послужити основою для інтенсифікації промислу цих видів, сприяти регіональній зайнятості населення і частково зняти промисловий прес з природної популяції білуги.

 
<<   ЗМІСТ   >>