Повна версія

Головна arrow Агропромисловість arrow Інтенсивні технології в аквакультурі

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Вплив початкового розміру молоді на ріст і дозрівання.

Асинхронність линьок призводить до значних відмінностей в індивідуальних показниках росту. Так, після 107 діб вирощування з моменту викльову (75 діб після метаморфоз личинок), при щільності посадки 500 екз./м2 отримана молодь довжиною від 4,19 до 6,16 см.

Гігантська прісновода креветка характеризується статевими відмінностями росту: самки ростуть рівномірно, самці діляться на групи по переважанню соматичного або генеративного росту. При цьому групи відрізняються між собою морфологічно:

  • - дрібні самці з незабарвленими клешнями (М);
  • - крупні самці з помаранчевими клешнями (ОК);
  • - крупні самці з синіми клешнями (СК).

Дрібні самці з незабарвленими клешнями і самці з синіми клешнями активно беруть участь в розмноженні, при цьому швидкість росту у них низька. Крупні самці з помаранчевими клешнями мають швидкий ріст. У віці 200 діб після викльову всі вони статевозрілі, проте не беруть участі у розмноженні. Можливий перехід самців з одного морфологічного типу в іншій. Розділення культивованих особин креветок по морфотипам може підвищити ефективність біотехнології. Так, при формуванні моносексуальної культури з особин з помаранчевими клешнями, виробництво товарної продукції за рахунок прискорення росту зростає. Для розмноження відбираються самці з синіми клешнями.

З'ясування закономірностей формування морфологічних типів самців прісноводої креветки має важливе значення для промислового вирощування і повинно бути продовжено в майбутньому.

 
<<   ЗМІСТ   >>